Jump to content



68.000 Aquamark score?


tigrakas

Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

sthστη καρτέλα της nvidia πας στο απόδοση & ρυθμίσεις ποιότητας.

στο προβολή επιλέγεις προηγμένες ρυθμίσεις.

στις ρυθμίσεις επιλέγεις κάθετος συγχρονισμός και επιλέγεις ανενεργο

:cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

To vsync δεν είναι ποτέ από default ενεργοποιημένο, τουλάχιστον όχι στη σειρά 6xxx. Αν τώρα αυτόματα ενεργοποιείται από την 7800...χλωμό το κόβω...

Για τη θερμοκρασία μην ανησυχείς, εμένα η 6800GT πριν της αλλάξω ψύκτρα 90άρια έπιανε.

Πάντως αρκετά θετική μου φάνηκε η εξέλιξη με την αλλαγή απο Clawhammer σε Venice, εντυπωσιακή θα τολμούσα να πω διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

To vsync δεν είναι ποτέ από default ενεργοποιημένο, τουλάχιστον όχι στη σειρά 6xxx. Αν τώρα αυτόματα ενεργοποιείται από την 7800...χλωμό το κόβω...

Για τη θερμοκρασία μην ανησυχείς, εμένα η 6800GT πριν της αλλάξω ψύκτρα 90άρια έπιανε.

Πάντως αρκετά θετική μου φάνηκε η εξέλιξη με την αλλαγή απο Clawhammer σε Venice, εντυπωσιακή θα τολμούσα να πω διαφορά...

90αρια:eek::confused: :sick: :whistling

Link to comment
Share on other sites

Δε λέει φίλε μου να κάνω καμιά τέτοια κίνηση γιατί αν δεν κάνω λάθος αυτόματα χάνω και την εγγύηση και καινούργια κάρτα μιας βδομάδας χωρίς εγγυήση νομίζω είναι αυτοκτονία ειδικά από τη στιγμή που ήδη κάτι δείχνει να πηγαίνει στραβά... Πιο πολύ το κόβω να τη στέλνω πίσω μετά τις διακοπές όμως γιατί αύριο φεύγω. Σήμερα θα δοκιμάσω και 3dmark 01se να δούμε τι θα βγάλει και βλέπουμε. Πάντως στο forum της Nvidia είδα και άλλους με το ίδιο πρόβλημα και τώρα το ανέφερα αλλά δεν έχω πάρει απάντηση. Θα δούμε....

Anyway επειδή tommorow τη κάνω για το Κρητικό Πέλαγος παίδες καλά να περάσετε όπου και αν είστε καλές διακοπές και καλή ξεκούραση. Ευχαριστώ για τη συμμετοχή όλων σας... Να 'στε καλά...

Καλό Καλοκαίριιιιιιιιιιιιιιιιι :magic: :jump: :clap: :banging: :giveup: :p:):D:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def [Σήμερα, στις 16:02]

90αρια:eek::confused: :sick: :whistling

:D ’στα να πάνε...τώρα ευτυχώς πιάνει max 70 και πουσαρισμένη, πριν στα default της έπιανε 89-90...

Τίγρη, αν σου περισσεύει πάστα Arctic Silver δοκίμασε να τη βάλεις στον πυρήνα. Στις μνήμες καλύτερα βάλε λευκή πάστα γιατί η silver είναι ηλεκτρικά αγώγιμη και οποιαδήποτε επαφή με κύκλωμα μπορεί να οδηγήσει σε...βραχυκύκλωμα και μετά θα κλαιμε την 7800. Αν δεν είσαι σίγουρος για το αν μπορείς ή όχι να αλλάξεις πάστα μην το δοκιμάσεις καν ε!

[edit: τώρα είδα την απάντησή σου, μην ανησυχείς, αν ξέρεις τι κάνεις - εγγύηση δε χάνεις ;) Πάντως καλύτερα άστην για τώρα και βλέπεις αργότερα. ’ντε, καλά να περάσεις :D:cool: ]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες επειδή αποφάσισα να τη στείλω πίσω τη καρτούλα για αλλαγή πείτε μου τι λέτε να πω στο μαγαζί όταν αρχίσουν τις ερωτήσεις... καμια καλή ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Aπλά πες τους ότι υπολειτουργεί, τη δοκίμασες σε benchmarks και δεν έβγαλε τα αναμενόμενα, έτσι κι αλλιώς, την αλήθεια θα πεις. Πάντως καλό θα ήταν να δοκίμαζες και ένα 3DMark05 αν το έβρισκες, όχι τπτ άλλο, να είμαστε και 1000% βέβαιοι ότι είναι η κάρτα και να έχεις και τα αποτελέσματά του ως δικαιολογία.

Link to comment
Share on other sites

το κατέβασα απο ένα net cafe το 3dmark05 αλλά θα το δοκιμάσω από τις 22 του μηνός και μετά που θα είμαι αθήνα γιατί τώρα είμαι διακοπές Ηράκλειο. Πάντως πριν φύγω έτρεξα ένα 3dmark2001se και μου έβγαλε 22000 και κάτι ψιλά...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν παίδες σήμερα θα τρέξω το 3dmark05 και να δούμε τι θα βγάλει. Πριν όμως από αυτό να σας πω ότι πριν τη κάνω για διακοπές (άλλο ένα αξιοπερίεργο) πούσαρα τον επεξεργαστή σε 2.4 και μου έβγαλε 74500 στο Aquamark!!!! Η GPU χτύπησε 12.500!!! ανάλογα με τον επεξεργαστή ανεβαίνουν οι VGA?

edit: Η κάρτα γραφικών ήταν στα default της όπως και στα προηγούμενα τεστς 450/1.25

Link to comment
Share on other sites

74700 έβγαλα με τον FX-53 σε best performance με την 6800 GT σε 400/1100. To Aquamark ανεβαίνει αρκετά με τον επεξεργαστή, δοκίμασε το 05 γιατί αυτό κοιτάει κατά πολύ περισσότερο τι κάνει η κάρτα. Εμένα βγάζει στο 05 5700 περίπου, εσένα πρέπει να βγάλει περίπου 7500, κάπου κει νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες όλα default και το 3dMark Μου έβγαλε 7927 3d marks δυστυχώς δεν έχω net σπίτι για να το ποστάρω στο site αλλά έχω τραβήξει screenshots από όλα. Επειδή δεν έχω ξανατρέξει 3dmark θέλω να ρωτήσω το εξής: στο 6 ή 7 τεστ που κάνει (υπόψιν: έχω πατήσει να τρέξω το bench με όλα τα default δεν πειράζω settings καθώς δεν έχω και σειριακό για το πρόγραμμα) μου κάνει κολλήματα. Αλλά παρόλαυτα μου βγάζει 7927! Είναι φυσιολογικό αυτό; έχοντας πουσάρει τον athlon μετά σε 2.4 μου έβγαλε 8100 και κάτι ψιλά. Αυτά τα κολλήματα στο τεστάκι αυτό δε μου αρέσανε όμως. Είναι οκ; Να ανησυχώ; είναι το δεύτερο ή το τρίτο με το τύπου ζεπελιν όχημα και το δράκο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.