Jump to content



Πρόβλημα με ic7-g


Georgesod

Recommended Posts

MObo μάλλον. Ic7-g και 3.2c. Προχθές που έπαιζα 1 παιχνίδι έφαγε 1 crash. Μετά από πολλές δοκιμές είδα ότι μόλις έβαζα την κάρτα ήχου πάνω σε οποιαδήποτε pci φρίκαρε και το σύστημα δεν ήταν σταθερό με prime ούτε στα 3.7 που τρέχει άνετα με default ρεύμα. Μόλις κάνω clear cmos επανέρχεται για λίγο αλλά πάλι τα ίδια. Το ίδιο και όταν βγάζω τα βύσματα της τροφοδοσίας και τα ξαναβάζω. Θέλω να πιστεύω ότι δεν έχει πάρει μέντα ο cpu αν και δούλευε αρκετούς μήνες με 1.675 @4100 από 1.475 που ήταν default. Όποιος έχει οποιαδήποτε ανάλογη εμπειρία ας συνεισφέρει. Τροφοδοτικό μάλλον όχι (έχω το 520 powerstream) γιατί δοκίμασα και 1 παλιό no name 350 και τα ίδια έκανε

Εdit: ψύξη νερό

Link to comment
Share on other sites

βάλε default τον επεξεργαστή.

από ότι λες η κάρτα ήχου μήπως έχει πρόβλημα γιατί όταν την βάζεις πάνω κολάει το σύστημα. είχα μία creative η οποία όταν την έβαζα στο pc κόλαγε.

δοκίμασες τις μνήμες με το memtest να δεις αν θα βγάλουν πρόβλημα?

δώσε πληροφορίες για το υπόλοιπο συστημά σου.

Link to comment
Share on other sites

georgesod, ακριβώς το ίδια είχα και εγώ

για πολύ καιρό δεν παρουσιάστηκε πρόβλημα με την Audigy

απλά χωρίς λόγο άρχισε να crash-αρει

την αφαίρεσα και δεν είχα ξανά BSOD...

την ξαναπέρασα μόνο με τους drivers (χωρίς το software της κάρτας δλδ.)

που πήρα από εδώ: http://us.creative.com/support/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εχω δει παρομοιο περιστατικο να συμβαινει σε ΜΣΙ nforce3 ομως, καποια ασυμβατοτητα υπαρχει με τις Creative σε ελαχιστες μητρικες.

Λυση,

πουλα την καρτα και παρε μια αλλης μαρκας, π.χ. M-Audio, Terrarec (δεν ειχα προβλημα με καμια μητρικη μεχρι στιγμης).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.