Jump to content



Πρόβλημα με Apache


Cool

Recommended Posts

Έχω εγκαταστήσει στο pc μου apache και όταν οι άλλοι πάνε να μπούνε στη σελίδα μπαίνουν κανονικά. Σήμερα έκανα εγκατάσταση στον apache στο pc ενός φίλου μου και ενώ εκείνος βλέπει κανονικά την αρχική σελίδα γράφοντας localhost εγώ από το pc μου δε μπορώ να δω τη δική του. Και τα δύο pc είναι με windows XP. Ξέρει κανένας τι μπορεί να φταίει?

Edit: Οι ρυθμίσεις είναι ίδιες και στα δύο conf του apache.

Link to comment
Share on other sites

Αρα το προβλημα ειναι στο οτι δεν βλεπονται τα δυο pc... Δεν εχει να κανει με τον apache..

Τα συνδεεις με straight καλωδιο κατευθειαν? Αν ναι αλλαξε το και βαλε crossover.

Link to comment
Share on other sites

Αφού είστε προφανώς σε ADSL τότε υπάρχει περίπτωση το μόντεμ να έχει firewall από μόνο του ειδικά αν μιλάμε για το SpeedTouch (Rulezzzzzzzzz!) τότε θα πρεπε να φτιάξεις ενα NAPT Table που να του λέει να κάνει forward τα reuests για θύρα 80 στο PC του φίλου σου.

Το table το φτιάχνεις είτε από την web interface του modem είτε αν μιλάμε για το Speedtouch γίνετε και από ένα ωραίο utility που βρίσκετε στο CD-Rom του.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.