Jump to content



προβλημα winTV pci


madmetal

Recommended Posts

βρηκα μια παλια καρτα pci hauppauge wintv 2000

με τηελοραση (μονοφωνικος ηχος) και ραδιοφωνο.

την βαζω στο pc μου λεει καρτα wintv pal B-G with booktree Bt 878 mediastream controler.

Κατεβαζω drivers Και το προγραμμα που ελεγε στην σελιδα της βαζω κεραια πισω γινεται η εγκατασταση μπαινω στο προγραμμα κανω auto scan γεμιζει με συχνοτητες αλλα οτι και να βαζω δεν δειχνει τιποτα(δεν εχει χιονια δειχνει μαυρο).

καμια ιδεα τι κανω λαθος?

(για 3" επιασε ενα καναλι λιγο)

Link to comment
Share on other sites

προβληματων συνεχεια...

δεν εχει ηχο και πρεπει να συνδεσω την εξοδο ηχου της με την εισοδο της καρτας γραφικων αλλα και παλι δεν παιζει ηχος καλα.

κατεβαζω τωρα το showshifter να δω αν φτιαξει τιποτα.

αυτο το chip που εχει η καρτα ειναι το καλο που μπορω να δω και discovery channel(:rolleyes:;)

μαλλον για πουλημα την παω, αν την δωσω μια 20αρα καλα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την WinTV Primio FM, παλιά κι αυτή, μάλλον είναι η ίδια με τη δική σου.

Πρέπει να συνδέσεις το Line Out της τηλεόρασης στο Line In της κάρτας ήχου με ένα καλώδιο [minijack-to-minijack] που πρέπει να δινόταν μέσα στη συσκευασία.

Όσο για το πρόβλημα που είπες στην αρχή, σίγουρα έφταιγε το Overlay. Στην Έναρξη --> Προγράμματα --> Hauppauge! WinTV θα βρεις μια εφαρμογή που λέγεται Primary. Τρέξε την εφαρμογή και δοκίμασε όλες τις ρυθμίσεις που έχει για να βρεις την καλύτερη.

Αν παρ' όλα αυτά θες να την πουλήσεις, δώσ'τη 30-40 Ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το προγραμμα kostas578 καλυτερο απο το δικο της.

το μονο προβλημα που μου εχει απομεινει ειναι οτι οταν ανοιγω οποιοδηποτε προγραμμα κλεινει η συνδεση μου στο νετ η οταν εχω τηλεοραση δεν μπορει να κανει Login.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.