Jump to content



αγορά επαγγελματικών cd player PIONEER!!!!


bibis1416003194

Recommended Posts

Mη το λες! η denon ειναι μπροστα! μη βλέπεις ελλάδα που μια ζωη ο κομπλεξισμός μας στο να δοκιμάσουμε κάτι νέο μας πηγαίνει ενα βήμα πίσω. Στην αμερική στο 70% των clubs ειναι στημένα τα denon! (και κακά τα ψέματα δεν έχουν και άδικο)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cozzyz

Mη το λες! η denon ειναι μπροστα! μη βλέπεις ελλάδα που μια ζωη ο κομπλεξισμός μας στο να δοκιμάσουμε κάτι νέο μας πηγαίνει ενα βήμα πίσω. Στην αμερική στο 70% των clubs ειναι στημένα τα denon! (και κακά τα ψέματα δεν έχουν και άδικο)

εν μερη εχεις δικιο αλλα πιος θα κατσι ελλαδα να δοσει τοσα λεφτα για να παρει denon ενο μπορει με το 1/3 να παρει κατι ακλο και να κανει δουλια

στο μονο club που εχω δει denon ειναι στο venue bed

και στο balux τον μηκτι

ρε ελλαδα ειμαστε πηναμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα Denon είναι αρκετά φθηνότερα.

(με την ανάλογη σύγκριση -> cdj1000μκ2 με dns5000, cdj800 με dns3000 και cdj200 με dns1000).

Απλά απο την στιγμή που το 99% των μαγαζιών στην Ελλάδα δουλεύουν pioneer αυτός που σκέφτεται για αγορά ενός επαγγελματικού μηχανήματος θα σκεφτεί επίσσς και την πιθανή μετάβαση του απο το bedroom djing σε ένα τέτοιο μαγαζί. Συνεπάγεται: a) θέλει να έχει άμεση προσαρμογή στα μηχανήματα του μαγαζιού. ’ρα λογικό να προτημίσει pioneer. ή B) στον κολητο: αλάνι εχω τις σιντιέρες που έχει και το venue (και το κάθε venue) άρα μετράω, ουάου, είμαι μάγκας!!!

Ένα μεγάλο ποσοστό ευθύνης έχουν και οι djs οι οποίοι χωρίς να έχουν γνώσεις μουσικής τεχνολογίας και γνώσεις των τεχνολογικών εξελί3εων προτείνουν στους 'άσχετους' μαγαζάτορες την εύκολη λύση. 'παρε pioneer'.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cozzyz

Τα Denon είναι αρκετά φθηνότερα.

(με την ανάλογη σύγκριση -> cdj1000μκ2 με dns5000, cdj800 με dns3000 και cdj200 με dns1000).

Απλά απο την στιγμή που το 99% των μαγαζιών στην Ελλάδα δουλεύουν pioneer αυτός που σκέφτεται για αγορά ενός επαγγελματικού μηχανήματος θα σκεφτεί επίσσς και την πιθανή μετάβαση του απο το bedroom djing σε ένα τέτοιο μαγαζί. Συνεπάγεται: a) θέλει να έχει άμεση προσαρμογή στα μηχανήματα του μαγαζιού. ’ρα λογικό να προτημίσει pioneer. ή B) στον κολητο: αλάνι εχω τις σιντιέρες που έχει και το venue (και το κάθε venue) άρα μετράω, ουάου, είμαι μάγκας!!!

Ένα μεγάλο ποσοστό ευθύνης έχουν και οι djs οι οποίοι χωρίς να έχουν γνώσεις μουσικής τεχνολογίας και γνώσεις των τεχνολογικών εξελί3εων προτείνουν στους 'άσχετους' μαγαζάτορες την εύκολη λύση. 'παρε pioneer'.

o tiesto δηλαδη ειναι ασχετος που παιζει με pioneer το ιδιο και ο shasa και pauloakenfold????

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι?

Μην θεοποιήτε ανθρώπους.

Και στην τελική μιάς και είπες sasha, ψάξε να βρείς δηλώσεις του σχετικά με την γνώμη του για την denon σε σχεση με Pioneer.

Ολοένα και περισσότεροι πηγαίνουν με το μερος τις denon. Είναι ξεκάθαρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θα το δείς πολύ σύντομα!!! http://www.denondjforums.com/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=10680

(Κάτσε να βγεί και το 5500 σε ένα τρίμηνο. Εκεί να δεις.

Αμα θές μερικά ονόματα ψάξε για τα νέα αστέρια της Bedrock (Jonathan Lisle, Desyn Masiello, Luke Fair) Καθώς και Herman Cattaneo, Sander Kleinenberg. Το θέμα όμως δεν είναι τα ονόματα! Το θέμα ειναι η αλή8εια. Δες τεχνολογία στην Pioneer και δες και στην denon. Eξάλου η denon έχει και μεγαλύτερη εμπειρία σε κατασκευή επαγγελματικών μηχανημάτων μιάς και έρχετε δεύτερη μετά την technics που μπήκε στο παιχνίδι των 'cdj'.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.