Jump to content



Δεν ενεργοποιήθηκε η USB 2.0(?)


Seeker

Recommended Posts

Ήξερα πως έπρεπε να περάσω SP1 για να ενεργοποιηθεί η υποστήριξη USB 2.0 στα XP αλλά ακόμα και τώρα που το πέρασα όταν συνδέω το USB Stick μου εμφανίζεται το μύνημα "Συσκευή υψηλής ταχύτητας συνδεδεμένη σε δίαυλο χαμηλής ταχύτητας" ή κάπως έτσι τέλος πάντων...

Τι μπορεί να συμβαίνει? Είναι φυσιολογικό αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Seeker

Ήξερα πως έπρεπε να περάσω SP1 για να ενεργοποιηθεί η υποστήριξη USB 2.0 στα XP αλλά ακόμα και τώρα που το πέρασα όταν συνδέω το USB Stick μου εμφανίζεται το μύνημα "Συσκευή υψηλής ταχύτητας συνδεδεμένη σε δίαυλο χαμηλής ταχύτητας" ή κάπως έτσι τέλος πάντων...

Τι μπορεί να συμβαίνει? Είναι φυσιολογικό αυτό?

και μενα αυτο εβγαζε στην αρχη αλλα μετα δεν μου το εβγαζε οταν αλλαξα θυρα

Link to comment
Share on other sites

Εάν περάσεις τους Drivers του chipset και όλων των υπολοίπων τότε εάν έχεις usb2.0 και εξακολουθείς να έχεις αυτό το πρόβλημα δες μήπως σου τα βγάζει με ! ή ? στο device manager. Εάν ναι τότε κάνε update στους drivers των usb2.0 που είναι με ? ή ! και πες του να τα βρεί μόνο του. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Seeker

Ήξερα πως έπρεπε να περάσω SP1 για να ενεργοποιηθεί η υποστήριξη USB 2.0 στα XP αλλά ακόμα και τώρα που το πέρασα όταν συνδέω το USB Stick μου εμφανίζεται το μύνημα "Συσκευή υψηλής ταχύτητας συνδεδεμένη σε δίαυλο χαμηλής ταχύτητας" ή κάπως έτσι τέλος πάντων...

Τι μπορεί να συμβαίνει? Είναι φυσιολογικό αυτό?

Πριν περάσεις το SP1 τα usb σου είχαν ήδη αναγνωριστεί από τα Windows ως USB 1.1. Πήγαινε στο device manager και διέγραψε τους USB controllers σου. Κάνε ένα restart και ξεκινώντας θα τους ξαναβρεί, ως USB 2.0 τώρα πια :)

(τσέκαρε όμως και το BIOS μήπως και είναι δηλωμένες ως USB 1.1)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.