Jump to content



Καποιο καλο παιχνιδι με αεροπλανα με μαχες?


mf_iii

Recommended Posts

παιδια εχετε να μου προτεινετε καποιο καλο παιχνιδι με αεροπλανα αλλα οχι simulator μονο στα επιβατικα, να εχει και μαχες (F-16 ktl) και να ειναι ευκολο σχετικα στο χειρισμο γιατι ειχα παιξει καποια και επρεπε να πατησεις κατι κουμπια περιεργα και πολλα για να ελεγχεις το αεροπλανο. Βασικα θελω να εχει μαχητικα αεροπλανα για μαχες

Link to comment
Share on other sites

Εχω πολυ καιρο να παιξω παιχνιδι με αεροπλανα και γι'αυτο θα σου προτεινω ενα αρκετα παλιο αλλα ακριβως οπως το περιγραφεις εσυ. απλο με καλο και ευκολο χειρισμο.(εχει φανταστικα"οχι αληθινα" αεροπλανα βεβαια αλλα δεν πιστευω να σε πειραζει) Crismon Skies λεγετε και μαλλον μονο αντεγραμενο θα το βρεις. Τωρα για πιο ρεαλιστικο κοιτα κανα combat flight simulator της μικροαπαλης :devil: :devil: και το lock on...(δεν το εχω παιξει αλλα νομιζω ειναι σαν αυτο που ζητας)

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που δεν τον νοιάζει ο ρεαλισμός αλλά η δράση και ο εύκολος χειρισμός η Novalogic δεν παίζεται με τα F-22. Προτείνω το F-22 Lightning 3, αρκετά καλά γραφικά αν και παλιό και η δράση κυμαίνεται σε πολύ καλά επίπεδα.

Α, και μην ξεχάσω και στα ελικόπτερα το Commanche 4 της ίδιας εταιρείας.

[edit: έχω καιρό να ασχοληθώ γμτ :D Αν θες έχει και τα πιο καινούρια F-16 Multi Role Fighter και το Mig-29 Fulcrum με ανάλογη δράση και χειρισμό με τα F-22 (πάντως δες το Lightning 3, είναι καλό)]

Link to comment
Share on other sites

Σε τελειως arcade ειναι της Lucasarts το Secret weapons over normandy απο τους ιδιους που εφτιαξαν το Xwing-Alliance. Σε WWII στυλ βεβαιως...

Λογω του arcade, κολλας ευκολα και ... το βαριεσαι ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Το F-22 ήταν απλά απογοητευτικό... Λες και οδηγούσες χαρτινο διαστημόπλοιο...

ΤΟ Falcon 4.0 δεν έχεις αίσθηση ταχύτητας λες και πετάς πλοίο είναι ασε που βρίσκεις οπτικά δύσκολα τους στόχους...

Λοκ ον δεν εχω δοκιμάσει.

Ενα απο τα πιο καλά παιχνιδάκια που τα είχε όλα ήταν το αρχαίο F-15 της Janes που είχε βγάλει και το apache longbow.....

Link to comment
Share on other sites

Για δράση και διασκέδαση χωρίς διάβασμα manual, το 1ο οπως έγραψε Reaper, βρες το Crimson Skies ,tou 2000 (ισως το νοικιαζει κανα blue video)

http://www.microsoft.com/games/crimsonskies/

τοτε που βγήκε, παίζανε κατι τρελλά crashαρίσματα. υπάρχει και patch.

Wings of War (2004) Διπλάνα 1ου ΠΠ

It's almost impossible to stall the planes, you can bounce them off of obstacles with relative impunity, and, for the most part, they turn less like actual aircraft and more like the light cycles in Tron. They're also equipped with some distinctly non-period gear such as radar, shields, and missiles. On top of all this, the landscape is dotted with pickups that impart standard gamey bonuses like health and speed boosts
:woot:

Secret Weapons Over Normandy (2004)

----------------------------------------

Επισης για "τυπου" αερομαχίες δες και τα διαστημικά

Freespace 2 (1999) το καλύτερο που εχω παίξει σε pc.

Freelancer (2003), λιγο πιο συνθετο, εχει κατι σαλτσες για διαστρικό εμπόριο :alien: αλλα καποια στιγμή θα καταφέρεις να απογειωθείς :jump:

Homeworld 2 (2003) εχει και στοιχεια στρατηγικής

Independence War 2: Edge of Chaos (2001)

Starlancer (2000)

Star Wars: Starfighter (200? ) πολύ παιδικό.

και διάφορα -παλιά- της ιδιας σειρας SW με το "Tie Fighter" στον τίτλο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.