Jump to content



Timmings 6800LE/6800NU GDDR1????


papatsonis

Recommended Posts

Εχει ψαχτει κανεις με τα τιμμινγκς στο βιος ??? εχω κολλησει στα 950 , και οση ταση και να τους δινω (μεχρι 2.98 δοκιμασα -default 2.71- ) , δεν ακουσαν τπτ.Ακομη και να μη πατα καλα το silencer στις μνημες -που συμβαινει...- δε θα πρεπε να εχω τοσο προβλημα ,αρχικα τουλαχιστον, μεχρι να ζεσταθουν.

Δοκιμασα και τιμμινγκς απο 6800υλτρα αλλα εκτος απο μια μηδαμινη πτωση επιδοσεων -πιο χαλαρα γαρ- δεν με βοηθησαν καθολου.. και δε βρισκω τπτ σχετικο στο νετ

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για το ΟΤ αλλά μιας και εσύ την έψαξες θα είχες την καλωσίνη να ποστάρεις το solder point (και το τρίμερ που χρησιμοποίησες) και το σημείο για τη μέτρηση του vdimm, αφού όσες pic βρήκα στο net περισσότερο μπερδεύανε.

Link to comment
Share on other sites

vddrmod1ec.th.jpg

για "ασφάλεια" εβαλα μια σταθερη 1κ , και μετα ενα τριμμερ 50κ ωστε να εχω μαξ 2.98

υποψιν , το τυπος ισχυει γενικα για τις 6800nu/le , δεν ξερω αν ισχυει για τις gt /ultra , αλλα και παλι αν καποιος κατασκευαστης εχει χρησιμοποιησει αλλες αντιστασεις απο το reference board, ισως να υπαρχει αποκλιση , , οποτε ενοοειται , οτι βαζεις στην πιο μεγαλη τιμη το τριμμερ ,

Link to comment
Share on other sites

Να πάρει....αυτή η Asus μια ζωή τα δικά της.....έχει άλλο pcb δυστυχώς.....για όσους βρίσκοντε στην ίδια μοίρα μ εμένα δηλ. με μια v9999gt το vmem γίνεται στο RT9202 με ένα τριμεράκι των 20Κ στο 3ο και 6ο pin.....το vdimm απο το ΤΡ2

Link to comment
Share on other sites

σε πιραζμο μπενο τωρα να σκαλισο και την 6800GT

ερε μπελας που μας βρικε................

παντος οι μνημες ακουσανε καθολου η μπα???(σε στοκ timmings)

με τη timmings εισαι τωρα????

και πια ειναι τις ultra???

Link to comment
Share on other sites

@@ μαντολες, τπτ δεν κερδισαν απο το χαλαρωμα, για την ωρα την εβγαλα , να κανω κατι με το silencer που δεν ακουμπα σε ενα ζευγαρι απο τα τσιπακια των μνημων καθολου σχεδον.Παντως ειναι το 6ο σετ απο τα τιμμινγκς νομιζω (τουλαχιστο στην 6800λε και απλη)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ papatsonis το NV5 rev.1 έχεις? Για ρίξε μια ματιά διότι το rev.2 που έχω εγώ έχει κάτι pads του μη πω τωρα, αλλά....όταν βάζεις την κάρτα φορετή στο silencer κάνει μπαμ οτι τα pads είναι αρκετά χοντρά και ο πυρήνας ΔΕΝ φτάνει στο silencer. Βάζεις το backplate και αρχίζεις να σφίγκεις μέχρι που σκευρώνει η κάρτα και πατάει (τρομερή μέθοδος ε?). Οπότε άλλαξε τα pads με λίγο χαλκό (προσοχή στο πάχος) και είμαι σίγουρος οτι θα βελτιωθούν και οι temps.....

Link to comment
Share on other sites

το ρεβ2 εχω , και αν και παταει καλα ο πυρηνας, ειναι σχετικα μαλακα τα παντς, οι μνημες γιοκ, καλα το ιδιο πραγμα ακριβως σκεφτηκαμε, εχω καταστρεψει ηδη ενα heatspreader thermaltake και θα το κανω 4 κομματακια (ηδη γυαλιζω και το 2ο) , και μου φαινεται οτι θα ειναι τζετ.Πατως , δεν ξερω αν η μηχανικη αντοχη της albatron ειναι καλυτερη , αλλα δεν την ειδα να σκευρώνει καθολου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.