Jump to content



Προβλημα με τα windows XP


thrasher

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από thrasher [Σήμερα, στις 17:23]

μπορω καπως να χωρισω τον φακελο back up στην μεση για να τον γραψω σε DVD στο ΝΕRO?

θα μπορουσες να το κανεις ZIP ή RAR σε 2 (ή περισσοτερα) κομμάτια και να τα γράψεις σε 2 dvd... εναλλακτικά με το χέρι φτιάξε 2 φακέλους που θα έχουν ο καθένας λιγότερα απο 4,5gb...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Πηγα να κανω φορματ (επειδη εκανα μια μ@λ@κια και νομιζα οτι με το format θα εφτιαχνε)ειδα καπου να λεει"κονσολα αποκαταστασης των windows"τι κανει,αυτο ρε παιδια?Θα με βοηθουσε?

Link to comment
Share on other sites

To μεμτεστ δεν βρηκε τιποτα μεχρι το 3ΧΧΧ% που εχει φτασει(τωρα το εκλεισα).που αναφεροσουνα οταν ελεγες για το μεμτεστ?Στο γενικο προβλημα η,στο οτι λεει κονσολα αποκαταστασης των windows?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιμένω ακόμη να κάνεις φορμάτ.

Για την εγκατάσταση του λογισμικού αφού δεν ξέρεις πολύ καλά δες τον οδηγό του Μάκη απο την "Εγκατάσταση Λογισμικού" και πέρα για να βοηθηθείς.

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=293083#post293083

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν το εχω κανει ακομα το ριμαδι ,το φορματ,γιατι φοβαμαι μηπως κανω κατι λαθος.Εχω καποιες ερωτισεις:

1)Οι εγκατασταση των drivers ειναι απλη?Γιατι ακομα δεν ξερω καλα αγγλικα(C class)!

2)Δεν καταλαβα καλα απο τον οδηγο του μακη,ποιο format να επιλεξω

3)Ποση ωρα μπορει να παρει?

4)Πως περνανε το service pack?

Μπορει μετα να πεσουν κι αλλες...................

Υποψην οτι εχω τα Windows xp Professional sp2 ελληνικα

Υποψην οτι εχω

Link to comment
Share on other sites

okteck@1)Δεν ξερω να μπαινω με safe mode(για ολους υπαρχει μια πρωτη φορα οπως μου εχει πει καποιος λαμπης)Tell me!

2)Ενοεις να ξαναπερασω τα drivers της μητρικης?

3)Eχω επισης περπου το ιδιο προβλημα

μ'αυτο

Δηλαδη βαζω μεσα dvd και δεν τα παιζει.Κολλαει και το WMP&WinDVD 6

Link to comment
Share on other sites

okteck@Εισαι σιγουρος πως αν κανω αυτο που μου ειπες θα γινουν τα παρακατω?Δεν νομιζω!

1)Δεν θα μου εμφανιζονται πια ΣΥΝΕΧΕΙΑ σφαλματα.

2)Θα μου παιζουν τα dvd

3)Θα παιζουν ολα τα παιχνιδια

4)Δεν θα κολανε τα προγραματα.........

.....................................

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το αποφασισα σε καμια ωρα η λιγοτερο κανω φορματ!Θα συνδεσω τον αλλον υ/η στο ιντερνετ,θα ανηξω ενα tread που θα ηθελα να με καθοδηγειτε βημα-βημα.Ελπιζω ολοι να με βοηθεισετε!

Μια κουφη ερωτηση.Οταν ρυθμιζω το ΒΙΟς θα λειτουργει το πλη/γιο?

Και κατι αλλο.Ενα τηλεφωνο για να παρω τον νεο κωδικο απο την microsoft,και τι να τους πω?

Απαντηστε παρακαλωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από thrasher [Σήμερα, στις 21:05]

Παιδια το αποφασισα σε καμια ωρα η λιγοτερο κανω φορματ!Θα συνδεσω τον αλλον υ/η στο ιντερνετ,θα ανηξω ενα tread που θα ηθελα να με καθοδηγειτε βημα-βημα.Ελπιζω ολοι να με βοηθεισετε!

Μια κουφη ερωτηση.Οταν ρυθμιζω το ΒΙΟς θα λειτουργει το πλη/γιο?

Και κατι αλλο.Ενα τηλεφωνο για να παρω τον νεο κωδικο απο την microsoft,και τι να τους πω?

Απαντηστε παρακαλωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!

Εφόσον περάσεις τα Win και εφόσον κάνεις την τελευταία επάνεκκίνηση θα σου ζητήσει να κάνεις ενεργοποίηση του προγράμματος. Θα πατήσεις εκεί και θα ζητήσεις να το κάνεις μέσω τηλεφώνου. Μετά θα σου ζητήσει χώρα και μόλις βάλεις Ελλάδα θα σου βγάλει ένα νουμερο της μορφής 801.... Εκεί θα βγεί αυτόματος στα Ελληνικά πλήρως κατανοητός και μην αγχωθείς τα λεει πολλες φορές και σου δίνει και την ευκαιρία λάθους. Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.