Jump to content



Hiper 580w


Elpis

Recommended Posts

Γεια σας.. Θελω να παρω καινουργιο τροφοδοτικο μιας και πουλησα το παλιο, και εδω και πολυ καιρο εχω σταμπαρει το hiper 580w και το οποιο θα παρω (αν εχετε καμια αλλη γνωμη στα ιδια λεφτα πειτε μου, μπορει να αλλαξω τελευταια στιγμη γνωμη :p). Το κυριο προβλημα μου ειναι απο που να το παρω.

Απο το skroutz.gr βρηκα τις καλυτερες τιμες εδω:

http://www.infoshop.gr/product.asp?PrID=26771

και εδω:

http://my-shop.ath.cx/eshop/catalog/product_info.php?products_id=10125

Εχει αγορασει κανεις απο αυτα τα μαγαζια; Πιο απο τα δυο ειναι καλυτερο;

Επισης αν υπαρχει αλλο καλο μαγαζι που δεν το εχει το skroutz.gr πειτε το.

Υ.Γ. Αν γινετε να πειτε λιγο γρηγορα γιατι δεν εχω pc και θελω να το παραγγειλω γρηγορα!

Υ.Γ.2 Σε λιγο καιρο το τροφοδοτικο θα παει με εναν 3800+ x2 + dfi + 6800gt η 7800gtx

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Δυστυχώς επειδή ψάχνω και εγώ το ίδιο τροφοδοτικό, κανένα από τα παραπάνω μαγαζιά δεν το έχουν διαθέσιμο και δεν ξέρουν αν θα παραλάβουν (τώρα γιατί το έχουν στο site είναι άλλη ιστορία) οπότε μην κάνεις τον κόπο. Εγώ εχθές ακύρωσα την παραγγελία που είχα κάνει στο my-shop για το συγκεκριμένο τροφοδοτικό.

Υπάρχει και στο site του RAM SHOP αλλά ούτε αυτοί το έχουν.

Αν γνωρίζει κάποιος που μπορούμε να το βρούμε (κατά προτίμηση Αθήνα) θα είμαι ευγνώμων.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβό το έχουν (ούτε 90 δεν κοστίζει στην Αγγλία). Δεν αξίζει τον κόπο. Πάρτε καλύτερα κανένα άλλο που τουλάχιστον θα ξέρετε ότι δεν πληρώνετε τζάμπα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω δυο κρατημενα για τις δυσκολες καταστασεις οπως αυτη... Σε γκρι σκουρο-μαυρο μεταλλικο χρωμα. 98+φπα.

http://www.extremeshop.gr/product_info.php?cPath=35&products_id=209&osCsid=a53f6f4d088d3625696ba5953cb152f6

@tristeno 92 ευρω τα αγοραζω χονδρικη ποσο πιστευεις οτι πρεπει να ειναι η τιμη πωλησης λιανικης?

Link to comment
Share on other sites

Αδικαιολόγητα ακριβό στην Ελλάδα ενώ στα αντίστοιχα άλλων εταιρειών δεν παρατηρείται αυτή η διαφορά. Αν το κόστος στην Ελλάδα είναι 20% παραπάνω χωρίς κάποιο λόγο εγώ προσωπικά θα προτιμούσα να δώσω αυτά τα επιπλέον χρήματα για αγορά ενός καλύτερου PSU.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 10:03]

Το συγκεκριμένο είναι σε έλλειψη στην αντιπροσωπεία εδώ και καιρό και δεν ξέρουν αν και πότε θα έρθει.

:weep: :nada: :nada: :nada: :nada:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 12:28]

Hiper Type-R Modular Blue Line 580W --> 116.62 ή 108,8

Enermax 600W Noisetaker EG701AX-VE --> 160 ή 178,50

Εγώ πάντως να χρειαστώ άλλο psu θα πάρω το Hiper

Όπως είπαμε για το Hiper στο Infoshop έχει εξαντληθεί και στο Extremeshop μας πληροφόρησε το παλικάρι πιο πάνω ότι έχει μόνο τα γκρι και όχι αυτό που υπάρχει στο link (το οποίο δεν είναι διαθέσιμο) άρα ακόμα Μπλε Hiper δεν έχουμε βρει πουθενά. Για το Enermax το πρόβλημα είναι ότι ακόμα δεν έχω βρει αγοραστή να πουλήσω τη γιαγιά μου. Μόλις βρω και μαζέψω τα χρήματα θα το σκεφτώ :) . Η αλήθεια περί τα 110 euro (+-10) είναι το όριο μου.

Link to comment
Share on other sites

Το enermax είναι ΠΟΛΥ καλύτερο από το Hiper.

Υπάρχουν και άλλα που είναι καλύτερα από το Hiper (Tagan 580 πx για να μην κατεβάζουμε λίστες) και δεν κοστίζουν παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Το TAGAN 580 με ένα πρόχειρο search είναι γύρω στα 140 .

Θα μου πεις για 30 και 50 euro κάνεις έτσι. Ήδη μου έχουν φύγει γύρω στα 1300 euro ενώ υπολόγιζα για 1000 και κάπου πρέπει να σταματήσω. Οπότε το όριο είναι 110 για ότι πιο αθόρυβο (κατά κύριο λόγο) και με δύναμη χωρίς να είναι μπακατέλα (sic :-) )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RAG [Σήμερα, στις 13:24]

Το TAGAN 580 με ένα πρόχειρο search είναι γύρω στα 140 .

Θα μου πεις για 30 και 50 euro κάνεις έτσι. Ήδη μου έχουν φύγει γύρω στα 1300 euro ενώ υπολόγιζα για 1000 και κάπου πρέπει να σταματήσω. Οπότε το όριο είναι 110 για ότι πιο αθόρυβο (κατά κύριο λόγο) και με δύναμη χωρίς να είναι μπακατέλα (sic :-) )

98+φπα~120 ούτε 20 δεν είναι η διαφορά με το tagan.

Ότι και να λέμε τα όρια των PSU αυτής της κατηγορίας είναι πολύ ψηλά. Οι διαφορές δεν φαίνονται στην απλή χρήση. Από θόρυβο το Tagan πιστεύω να είναι πιο ήσυχο (τουλάχιστον το 480 ήταν πιο ήσυχο από το hiper).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.