Jump to content



Hiper 580w


Elpis

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από tristeno

Αγγλία ζω το περισσότερο καιρό. Λες να μην έχω δοκιμάσει τα "προϊόντα" τους?

Και δεν εμεινες ευχαριστημενος απο το Hiper? Το enermax επειδη κι εγω δοκιμαζω και φτανω στα ορια πολλα προιοντα, η γνωμη μου ειναι οτι ειναι πολυ κατωτερο απο το Hiper.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

ΤΟ enermax δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ (κανένα μοντέλο) οπότε δεν μπορώ να εκφέρω προσωπική άποψη. ΓΙα το hiper σε σχέση με το Tagan μπορώ να πω

1) και τα δυο κρατούσαν σταθερές τάσεις σε load με το hiper όμως να έχει την τάση για overvoltage (πάντα μέσα στο 5% βέβαια). Στο tagan η απόκλιση ήταν πάντα <2%.

2) το tagan ήταν ακόμα πιο αθόρυβο από το hiper.

Στην Αγγλία το hiper είναι άριστη επιλογή λόγω σχέσης απόδοσης/κόστος. Εδώ δεν μπορώ να πω το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Post #13

Αρχική απάντηση από tristeno

Το enermax είναι ΠΟΛΥ καλύτερο από το Hiper.

Post #22

Αρχική απάντηση από tristeno

ΤΟ enermax δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ (κανένα μοντέλο) οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.

Δεν βγαζω ακρη απο τα παραπανω , απλα και enermax εχω δει και tagan εχω δει και hiper εχω δει γιαυτο λεω την δικια μου αποψη. Αν δεν πας σε τρελο oc και το 5% overvlotage δεν σε ενδιαφερει τοτε πασο. Απλα εμενα μου φαινετε και καλη τιμη και αψογο τροφοδοτικο γιαυτο αλλωστε πηρα και τα τελευταια τρια που ειχε η oktabit στην αθηνα για εξυπηρετησω κανεναν γνωστο... Ασε που πρεπει να προσθεσουμε στα συν οτι χρησιμοποιεις μονο τα καλωδια που χρειαζεσαι και δεν εχεις ενα σωρο καλωδια που δεν χρησιμοποιουνται μεσα στο κουτι σου...

Mαυρο χρωμα εδω -> http://www.hipergroup.com/English/products/hpu-4k580.html

Link to comment
Share on other sites

Η άποψη για το Enermax είναι από reviews.

Όταν ζητήθηκε προσωπική άποψη παρέθεσα την εμπειρία άμεσης σύγκρισης με το Tagan και δεν σχολίασα τίποτα για Enermax.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από το Hiper είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Έχω το μπλεδάκι αγορασμένο από εδώ και ούτε πρόβλημα θερμοκρασίας έχω ούτε θορύβου ούτε απόδοσης. Δε έχω προσωπική άποψη για τα Enermax που θεωρούνται ισχυρός αντίπαλος όμως το Hiper για το πρώτο σύστημα της υπογραφής μου αποδίδει άψογα. Αυτά... Your choice... :)

Link to comment
Share on other sites

@Unseen τα καλωδια του μαυρου hiper τι χρωμα ειναι; Στο sιte που εδωσες στη μια φωτο ειναι μαυρα και στην αλλη μπλε, επισης το ιδιο για τα molex, δηλαδη τι χρωμα εχουν.

Eπισης ενας βασικος λογος που παιρνω το hiper ειναι τα sleevαρισμενα καλωδια και οτι μπορεις να βαλεις οσα θες! ;)

Link to comment
Share on other sites

....και γω πιστευω....οτι ειναι πολυ καλο και αξιοπιστο to Hiper .....και επειδη λογο δουλειας και γω δοκιμαζω διαφορα ...μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις.....για αυτο και βρηκε θεση στον 640 στο σπιτι :D ....το πακετο ειναι οτι ...η oktabit...που ειναι ο αντιπροσωπος ...δεν ξερει καν ποτε θα εχει...και ποσα θα εχει.....:( παντως καλα και χρυσα τα enermax ....αλλα παντα στον λαιμο μου καθοντουσαν....πολυ βαθεια τσεπη ρε παιδι μου πλεον ...ειπαμε....:wassat:

Link to comment
Share on other sites

επειδη τυχαινει να το εχω σε μπλε εδω και 3 μηνες αλλα ειχα και το TAgan 480 μπορω να πω οτι απλα δεν συγρινεται.Το HIPER ειναι πολυ καλυτερο εχει σταθερες τασεις τουλαχιστον για το συστημα μου.Τωρα το Enermax ειναι κατι αλλο αλλα και τα λεφτα ειναι

πολυ περισσοτερα.Εχω το μπλε και ειναι ισως απο τισ καλυτερες αγορες που εχω κανει και πιστεψε με ειναι πααααρα πολλες.Hiper δαγκωτο:T:

Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω το μπλε το μαυρο μου αρεσε παρα πολυ

Το εβαλα προσφατα σε ενα μηχανημα οι κουμπωτες γραμμες αποδειχτηκαν αλλη μι α φορα πολυτιμες για την εργονομια και το στησιμο γενικοτερα

@Τristeno

Δεν εχω εμπειρια για το TAGAN 580 αλλα το Hiper ειναι απο τα πιο ησυχα τροφοδοτικα που εχω ακουσει (επωνυμα και ανωνυμα)

Αν δεν κανω λαθος ο Vag εχει παρει ενα μεγαλο enermax τωρα τελευταια

Αν δεν βαριεται και βρουμε και χρονο μπορει να κανουμε κανα συγκριτικο

Στα + του βαζω το οτι ο πισω ανεμιστηρας συνεχισει αν δουλευει κανα πενταλεπτο μετα τον τερματισμο για να κρυωσει πιο ομαλα το τροφοδοτικο

@Elpis

Τα καλωδια και τα molex ειναι μαυρα Το χρωμα του τροφοδοτικου ειναι πολυ ομορφο ενα γκρι μαυρο γυαλιστερο πρεπει να το δεις απο κοντα για να το καταλαβεις

μια προχειρη φωτο ισως σε βοηθησει λιγο

post-62-1416072184,964_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Hiper 580W σε μπλε χρώμα... Αγορά τελευταίας βδομάδας... Είναι ΑΘΟΡΥΒΟ, είναι ΔΥΝΑΤΟ (630W σύμφωνα με τον κατασκευαστή), έχει όλα τα καλώδια μπλε και οι σύνδεσμοι είναι κόκκινοι+UV... Όσο για την συσκευασία, ΤΙ να πρωτοπείς... Η αγορά έγινε από το www.extremeshop.gr... Δεν ξέρω αν έχουν άλλα...

Υ.Γ. Επί την ευκαιρία να ευχαριστήσω πολύ τα παιδιά για την εξυπηρέτηση, την γρήγορη παράδοση και την καλή συνεργασία... :clap: :clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το hiper εχει στανταρ στροφες στα fans ή αναλογα με φορτιο?? Επισης εχει 2 pcix connectorς η 1? Το μπλε που μπορω να το βρω σιγουρα. Φιλε unseen εχεις τπτ?

Χμμμ ειδα κ το γκρι κ λεει κ αυτο αρκετα.:eek:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.