Jump to content



υπαρχει καποιος κυνδηνος?---ειμαι αρχαριος παρακαλω διαβαστε!!


Recommended Posts

λοιπον τον 630 τον πειγα 3300 πηγενοντας το fsb στο 220 και ετσι και οι μνημες δουλεβουν στα 587mhz δοκιμασα να τις δωσω 1,9ν και τα timings πηγαν μεχρι 3-4-4-8 (με αλλες τιμες δεν εμπενε ουτε βιοσ) ετσι λοιπον τρεχω το memtest και στο 40 μου εβγαλε σφαλμα...:( ετσι λοιπον και εγω το γυριζω στο 4-4-4-8 και τρεχω memtest mexri to 300% δε μου εβγαλε καποιο λαθος ε και βαρεθηκα να το τρεξω και αλλο και το αφησα εκει....ειμαι οκ???υπαρχει καποιος κυνδηνος???? επισης κατεβασα το rivatuner και ειπα να υπερχρονισω τη καρτα γραφικων μου...(χ600χτ) λοιπον τον πυρηνα τον εχω στα 540 απο τα 500 και τις μνημες στα 303,7 απο 297(παραπανω παρουσιαζει flickering σε games βασικα δεμπορουσα να βαλω τιμη μικροτερη απο 310,7 και μεγαλητερη απο 303,7...γιατι? ) θελω να ρωτησω λοιπον αν συντρεχει λογος ανυσηχειας για τη θερμοκρασια της καρτας.... δε μου διχνει πουθενα τη θερμοκρασια της!!!.....εχω το εβερεστ 2.2..... και αν αξιζει να κανω Ο/C σε αυτη τη καρτα και μαληστα 8%....οχι ετσι???... σε συντομο χρονικο διαστημα θα προσθεσω δυο ανεμιστηρες στο πλαινο του κουτιου...12ρηδες.... και ετσι θα ψυχονται μεσα ολα καλητερα....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον

κυνδινος μεχρι στιγμης κανενας.

για να δεις αν εισαι σταθερος σε αυτη την συχνοτιτα τρεξε κανα SPi 32m η κανα s&m.

τωρα για την καρτα σου δεν ξερω και πολλα αλλα με μονο 8% δεν πιστευω να εχεις προβλημα....

η καρτα σου εχει παθιτικη ψυξη η ενεργη???

και οσο για τα φουρφουρια τα πλαηνα δεν αρκη μονο να μπενει αερας αλλα και να βγενει με αλλα λογα να υπαρχει ροη

επομενος καλο θα ηταν να τοποθετουσες και πισω αν δεν εχει η ακομα να εβαζες και στην οροφη ενα για να διοχνη τον ζεστο αερα

Link to comment
Share on other sites

ναι σορρυ ξεχασα να αναφερω πως η καρτα εχει ανεμιστιρακι και πως εχω τρεξει αρκετες φορες το σουπερπι 1μβ και μια φορα το 4μβ αν θυμαμαι καλα και μου τελειωσε κανονικα ολες τις φορες.....το κουτι μου ειναι το heroichi 6a19 black και εχει 12αρη μπροστα και 12αρη πισω.......αερας θα βγαινει αλλα θα μπαινει ποιο πολυς..... υπαρχει καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καλα αυτα που λετε

αλλα μπειτε στον κοπο να περασετε κι εναν ορθογραφικο ελεγχο ρε γμτ...

για το δικο σας καλο πρωτα απ'ολα...

για να σας παιρνουν και πιο σοβαρα και να καταλαβαινουν κι οι αλλοι τι λετε

και να μην εγκαταλειπουν την προσπαθεια στην πρωτη σειρα....

κοντευετε να φτιαξετε νεο αλφαβητο ....

Φιλικα και ειλικρινα,χωρις την παραμικρη διαθεση προσβολης

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης [Σήμερα, στις 01:38]

ρε παιδια καλα αυτα που λετε

αλλα μπειτε στον κοπο να περασετε κι εναν ορθογραφικο ελεγχο ρε γμτ...

για το δικο σας καλο πρωτα απ'ολα...

για να σας παιρνουν και πιο σοβαρα και να καταλαβαινουν κι οι αλλοι τι λετε

και να μην εγκαταλειπουν την προσπαθεια στην πρωτη σειρα....

κοντευετε να φτιαξετε νεο αλφαβητο ....

Φιλικα και ειλικρινα,χωρις την παραμικρη διαθεση προσβολης

DYSLEXI RULEZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ:banging: :banging: :banging: :banging: :banging: :banging: :banging: :banging: :banging:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86

ναι σορρυ ξεχασα να αναφερω πως η καρτα εχει ανεμιστιρακι και πως εχω τρεξει αρκετες φορες το σουπερπι 1μβ και μια φορα το 4μβ αν θυμαμαι καλα και μου τελειωσε κανονικα ολες τις φορες.....το κουτι μου ειναι το heroichi 6a19 black και εχει 12αρη μπροστα και 12αρη πισω.......αερας θα βγαινει αλλα θα μπαινει ποιο πολυς..... υπαρχει καποιο προβλημα?

στο θεμα μας τωρα.............

λοιπον

το pi εχει σχεση με cpu & ram και οχι με vga για vga ειναι το 3dmark

στο pi τα 4Μ ειναι λιγα τα 32Μ θεορουντε ενα καλο κρητιριο.

το κουτακι σου μια χαρα ειναι ρε συ απο θεμα αερα

αμα θες να βαλεις και αλλο φουρφουρι θα πρεπει να υπολογισεις οτι η ποσοτιτα αερα που μπενει θα ειναι ησι και με την ποσοτιτα που βγενει....

δηλαδη αν βαλεις αλλα 2 φανακια να εισαγουν αερα μαλλον δεν θα κανεις τιποτα γιατι πολι απλα δεν θα εχει να παει πουθενα.... με αλλα λογια εξαγογι.

μια καλη ιδεα ειναι ενα 12αρι στο πλαη και ενα 12αρι στην οροφη

Link to comment
Share on other sites

του τροφοδοτικου μετραει? εχω το heroichi 420 watt και εχει ενα ανεμιστιρι πισς να βγαζει απο κουτι και αλλο ενα μπροστα του....(αλλα που εχω δει το εχουνε κατω τους....)μετραει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [Σήμερα, στις 01:59]

DYSLEXI RULEZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ:banging: :banging: :banging: :banging: :banging: :banging: :banging: :banging: :banging:

:TD: αλεξη δεν ξερω πως την εχεις δει.εμενα παντως αυτο σου το ποστ με ενοχλησε αφανταστα.

(το σπαμ το αφηνω στην ακρη......γνωριζεις επισης καλα το κουμπακι διορθωση για να συγχωνευεις ποστ)

γνωριζομαστε καιρο μεσα απο το φορουμ αλλα αυτο που μολις απαντησες απλα ξεχειλησε το ποτηρι......

.....κρατιομουνα μηπως το καταλαβαινες μονος σου μετα απο τοσες παρατηρησεις απο μελη (ειτε απλα ειτε power) που σου εχουν γινει σχετικα με την δυσλεξια.

μην νομιζεις οτι εισαι ο μοναδικος μεσα στο TheLab που εχει προβλημα δυσλεξιας ή ανορθογραφιας ειτε γιατι μεγαλωσε εκτος ελλαδας ειτε γιατι μια ζωη εμαθε με τα greeklish.σε πληροφορω οτι ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ στο TheLab με δυσλεξια και ανορθογραφοι για τους λογους που προειπα.ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΕΧΟΥΝ ΛΙΓΑΚΙ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ.......ΚΑΙ ΘΥΣΙΑΖΟΥΝ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ ΠΕΡΝΩΝΤΑΣ ΤΑ ΠΟΣΤ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΟΡΘΩΤΗ.

για μενα απο τη στιγμη που υπαρχει ο διορθωτης του Office Word ειναι απαραδεκτο απο τη μερια σου να μην συμμορφωνεσαι στις παρατηρησεις των παιδιων και να μην περνας απο εκει τα ποστ σου.

το να αγνοεις τις υποδειξεις ακομα και των αντμιν μοντ που σε παρακαλεσαν να κανεις 1 λεπτο παραπανω για καθε ποστ με ενα απλο κοπι πεηστ στο word και πατωντας το F7 το θεωρω αγενεια και οτι δεν σεβεσαι τα υπολοιπα μελη.

αυτα απο μενα.:dots:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.