Jump to content



μεταχειρισμενη 6800 απο infoshop?


psyber

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από tristeno [Σήμερα, στις 14:51]

Τα 191 που έδωσε ο φίλος πως δικαιολογούνται (αν είναι αυτή η κάρτα βέβαια)? Μόνο αν ήταν refurbished ή μεταχειρισμένη.

ξαναδες το λινκ........σορρυ αλλα ο σκρουτζης δεν μου τα λεει καλα:mad:

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη καρτα δεν ερχεται σε αντιστατικο σακουλακι αν αυτο ενοειτε, παρα μονο μεσα σε ενα φενιζολ.Απλα η καρτα προστατευετε απο το πλαστικο κουτι της.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tristeno [Σήμερα, στις 14:54]

Δώσε απευθείας link γιατί κάρτα με 191 εγώ δεν βλέπω

ενταξει αυτη κανει 196....ισως ξεχασαν να ενημερωσουν την σελιδα.παντως σαν τιμη ειναι η μοναδικη 6800 msi τοσο κοντα.

Link to comment
Share on other sites

Οι λόγοι που μιά κάρτα μπορεί να είναι ανοιγμένη είναι δεκάδες. Ελάτε και λίγο στη θέση του καταστηματάρχη.

Μιά περίπτωση είναι κάποιος να μην έμεινε ευχαριστημένος και να την επέστρεψε ή να την πήρε καταλάθος, ενώ πχ ήθελε το μοντέλο GT... Σαν πελάτης χαίρεστε που σας την αλλάζουν και δε σας ταλαιπωρούν. Σαν κατάστημα όμως? Τι να την κάνει? Λογικά θα την ξαναπουλήσει.

’λλη περίπτωση είναι, να την άνοιξαν για να τη βάλουν σε κάποιο ολοκληρωμένο μηχάνημα και μετά ο πελάτης να ζήτησε αλλαγή, ή να μην ήταν συμβατή και να έκανε προβλήματα. Πάλι σαν πελάτης θα χαιρόσταν που το δέχθηκαν, αλλά το κατάστημα πρέπει να την πουλήσει.

Φυσικά έπρεπε να ελέγξουν ότι είναι 100% εντάξει. Και εδώ είναι φάουλ.

Από την άλλη ΔΕΝ είναι μεταχειρισμένη καθότι αν κάνετε μια αναζήτηση στο skroutz θα βρείτε πολλές ΑΠΛΕΣ 6800 με 128ΜΒ, στα 180-200

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από psyber [Σήμερα, στις 17:55]

μαγκες οταν την παραγγειλα η τιμη ηταν 191,9.μαλλον αλλαξε

αρα μιλαμε για την ιδια με το λινκ μου?καλο ειναι να γραφουμε ολοι πιο ολοκληρωμενα για να βγαινει και μια ακρη πιο γρηγορα:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από psyber [09-10-2005 17:13]

παιδια θελω τη γνωμη σας.αγορασα την nx6800 απο msi απο το infoshop στην προσιτη τιμη των 191 ευρω.μου την εστειλαν σπιτι και αφου την ανοιξα διαπιστωσα οτι ελειπαν 6 απο τα 14 cd εκ των οποιων και αυτό με τους drivers καθως και ενα splitter για το τροφοδοτικο.το κουτι δεν ηταν σφραγισμένο. πηρα αμεσως στο καταστημα και μου ειπαν οτι αυτο απλα μπορει να συμβει και οτι θα μου στειλουν τα cd.ρωτησα και αλλους κατασστηματαρχες και μου ειπαν οτι σε αυτην την ποιοτητα και κατηγορια τιμης τετοια λαθη απο την εταιρεια δεν γινονται. εσεις τι λετε;σημειωτεον οτι το εσωτερικο κουτι ηταν τοποθετημενο αναποδα με τετοιο τροπο ωστε να μη φαινεται η καρτα αποπ το παραθυρακι ι του εξωτερικου.αν εχετε παρομοια εμπειρια η σχετικη γνωση please help

Πάντος ένας φίλος πριν δύο χρόνια παραγγειλε απλο DVD και του έστειλαν απo infoshop

CD-RW :clap:

Με τις τότε τιμές δεν βγήκε χαμένος

Link to comment
Share on other sites

στην σελ 12 του "απο 6800 σε ultra"

ειχα γραψει:

"

Σημερα μου ηρθε απο Infoshop MSI 6800 TD128 285ευρώ

πρωτες εντυπωσεις: το κουτι της με μια πιο προσεκτικη παρατηρηση φανηκε οτι ειχε ανοιχτει και πριν απο μενα. οταν μαλιστα το ανοιξα ειδα οτι ειχε μεσα ακομα ενα διακλαδωτηρα Molex (2 δηλαδη συνολικα) και μαλιστα ηταν μεσα σε σχισμενο σακουλακι. Η καρτα δεν ηταν σκονισμενη και τα cd δεν ειχαν δαχτυλιες. Παντως δεν "μυριζε" και "καινουργιλας"

"

την εχω ακομα αφου ξεκλειδωνε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.