Jump to content



Black & White II


knight_77

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από knight_77 [Σήμερα, στις 17:51]

Eιναι god-sim με στοιχεια rts ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ

Eνα review εδω ;)

ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ

Σε ευχαριστώ

(Ενδιαφέρον δείχνει θα το έχω υπόψη μου)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά I like it a lot.

Τόσο που το age of empires 3 έχει μπει στην αναμονή.

Το τερμάτισα (είναι αρκετά μικρό και απελπιστικά εύκολο) , αλλά συνεχίζω να παίζω για να δω πως εξελίσσονται διαφορετικά creatures από την αγαπημένη μου αγελάδα.

Μοίαζει με το πρώτο black and white ελάχιστα και μόνο επιφανειακά.

Με χαλάει απίστευτα που τα spells πλέον δεν έχουν friendly fire :mad: , εγώ θέλω να κάνω τους χωρικούς μου ψητούς ρε μπάρμπα , τραβάς κάνα ζόρι?

Το χτίσιμο της πόλης είναι αρκετά ζόρικο , δεν είναι simcity αλλά και πάλι απαιτεί κάποια σκέψη και ΠΟΛΥ χρόνο.

Τα epic miracles (σαν να λέμε υπερόπλα) είναι απίστευτα δυνατά , ίσως υπερβολικά , κυρίως το ακριβότερο απ'όλα.

Και μια που είπα για τιμές , στην αρχή τα ΠΑΝΤΑ είναι κλειδωμένα (κτίρια , ξόρκια , ικανότητες του creature , τα πάντα) και απαιτούν ξεκλείδωμα χρησιμοποιώντας tribute , που με την σειρά του απαιτεί την πραγματοποίηση κάποιων στόχων.

Η εκπαίδευση του creature είναι φοβερά πιο εύκολη , γιατί τώρα εμφανίζεται ένα συνεφάκι πάνω από το κεφάλι του που δείχνει τι σκέφτεται ("πάω να φάω τις κουράδες μου").

Από το άλλη , το creature είναι πλέον φοβερά μικρότερο (maximum ύψος ~11 μέτρα) και φοβερά πιο αδύναμο.

Τα creatures ουρανοξύστες που γκρέμιζαν κτίρια με φτάρνισμα ανήκουν στο παρελθόν :(

Και ένα screenshot , η αγελαδίτσα μου σε 100% good και 100% evil.

post-159-1416072253,1686_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι οτι σε σχεση με το πρωτο οι καινομιες του ειναι λιγες.

Ομως το ρετουσαρισμα που εχει πεσει σε γραφικα-ηχο,αξιζε πραγματικα

την αναμονη.

Hot spot για αλλη μια φορα του παιχνιδιου κατ'εμε η διχασμενη

συνειδηση (good-evil)

ΤΟ ΓΕΛΙΟ:D

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη έκδοση ήταν φανταστική.Και τα γραφικά για την εποχή έκδοσης του ήταν πολύ πιο καλά απο ολά τα υπόλοιπα της εποχής.

Επίσης έχει πολύ καλή πλοκή.

Πάντως συμφωνώ με τον apokalypse:αν δεν μπορείς να ψύσεις τους πιστούς σου δεν έχει γέλιο!!!:innocent::laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ο Peter Molynux είναι ο θεός της μπάλας. To Black White I ήταν απίστευτα πρωτοπόρο για την εποχή του, όπως όλα άλλωστε τα παιχνίδια της LionHead (Είμαι τρελός fan του Dungeon Keeper, όποιος δεν έχει παίξει το DK II χάνει). Το 1 είχε τρελά γραφικά, δεν σου ξεζούμιζε το μηχάνημα, και τα ίσως το πρώτο (αν όχι το μοναδικό) παιχνίδι που εκτελούσες εντολές με mouse gestures. Η μεγάλη του αδυναμία ήταν το Micromanagement των πόλεών σου (αυτοί οι χωρικοί πεινάγανε συνέχεια) και μάλλον παραμένει το ίδιο και στο 2 :(.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.