Jump to content



gecube ATI radeon X800 GTO


b.s.o.d.

Recommended Posts

παρουσιαστηκε αυτη η καρτα στην αγορα...η καρτουλα αυτη υποσχεται μεγαλα περιθωρια overclocking!!επιφυλασσομαι συνηθως αλλα λογω εμπιστοσυνης στο εν λογω προσωπο που με ενημερωσε οτι την δοκιμασε,η καρτα μαλλον πεταει!φυσικα και δεν ειναι δικη του αλλιως θα ειχα πληρες τεστ!απλα επεσε στην αντιληψη μου και την ποσταρω!!εχοντας δει σε μηχανημα την Χ700 pro της συγκεκριμενης υλοποιησης (gecube) εχω πολυ καλες εντυπωσεις!!η Χ800 gto ειναι μια καρτα στην κλαση των 6600 και 6800...υποστηριξη σε HDTV,ειναι CROSSFIRE READY,και pixel shader 3.0 .σε μια συγκριση με την ατι radeon χ800 βλεπουμε τα παρακατω...

ΑΤΙ RADEON X800 GTO ATI RADEON X800

core clock 400mhz 400mhz

pipelines 12 12

mem.clock 980mhz DDR3 700mhz dDDR3

DDRmem bus 256-bit 256-bit

mem.

bandwith 31.4 gb/s 22.4gb/s

η καρτα ειναι κοντα στα 220 ευρω και περιμενω ενα μηχανημα (δανεικο!!!) για να την δω κι απο κοντα!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από b.s.o.d. [Σήμερα, στις 19:03]

τουλαχιστον ετσι αναφερει η ati για το συγκεκριμενο τσιπακι της...εχει,ναι...

link? Ειχα την εντυπωση οτι ειναι χαρακτηριστικο αποκλειστικα της σειρας Χ1000

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Psychokiller [Σήμερα, στις 18:36]

Η ATI radeon X800 GTO ειναι πιο γρηγορη απο την 6600gt σε default χρονισμους(μιας και εχεις επαφη και με τις 2)? Και τι διαφορα εχει απο την X800 GT2?

H X800GT εχει 8 pipelines ενω η X800GTO 12 pipelines η δευτερη ειναι καλυτερη αγορα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από loki

H εχει 8 pipelines ενω η X800GTO 12 pipelines η δευτερη ειναι καλυτερη αγορα

Καλυτερη λες η X800GTΟ? Παιζει πουθενα να δουμε τι αποτελεσματα εχουν στο mark με default χρονισμους?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Psychokiller [Σήμερα, στις 19:16]

Καλυτερη λες η X800GTΟ? Παιζει πουθενα να δουμε τι αποτελεσματα εχουν στο mark με default χρονισμους?

Αν παρεις προηγουμενης γενιας καρτα ουσιαστικα η σωστη κινηση ειναι να παρεις την Χ800GTO2 η οποια μονταρεται σε Χ850ΧΤ κοιτα εδω για marks καπου ειχα δει κατι θα ψαξω και θα επανελθω...

Παντως καλυτερη αγορα απο 6600gt

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από b.s.o.d. [Σήμερα, στις 19:20]

8 pipelines.και δεν ειπα σε κανεναν να μην την παρει!!απλα η ιδια η ati δεν την εχει ως προτεινομενη...

Δεν σε καταλαβα τι εννοας?Μπηκα σε ατι δεν λεει πουθενα για pixel shader 3.0 μακαρι αλλα δεν το βλεπω

Link to comment
Share on other sites

κοιτα...εγω απλα εγραψα καποια στοιχεια...εκτος απο core clock σε ολα τα αλλα η 800gto ειναι μπροστα.δεν δημιουργω διαμαχη,λεω οτι βλεπω...και η 6600 gt εχει ακομα ψηλη τιμη.την ειχα,δεν λεω,το δειχνει η υπογραφη μου και για να ειμαι ειλικρινης λογω οικονομικων την εδωσα...αλλα δεν ειπα ποτε οτι ειναι η καλυτερη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουμε διαμαχη ετσι και αλλιως αλλα δεν καταλαβαινω τι εννοεις μ' αυτο?

Αρχική απάντηση από b.s.o.d. [Σήμερα, στις 19:20]

απλα η ιδια η ati δεν την εχει ως προτεινομενη...

Oσο για το pixel shader 3.0 δωσε μου απλα ενα λινκ γιατι δεν το βρισκω πουθενα δεν ειπα οτι το βγαζεις απο το μυαλο σου. Αν εχει και shader 3.0 μιλαμε για φοβερη προταση

Link to comment
Share on other sites

loki απαντητικο mail απο το support της ati...υποστηριξαν οτι το smart shader HD της καρτας καλυπτει το pix sh 3.0...ετσι ειπαν παντα...εγω τους πιστεψα...αν με επιασαν βλακα δεν ξερω...μαλ... μου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από b.s.o.d. [Σήμερα, στις 20:03]

loki απαντητικο mail απο το support της ati...υποστηριξαν οτι το smart shader HD της καρτας καλυπτει το pix sh 3.0...ετσι ειπαν παντα...εγω τους πιστεψα...αν με επιασαν βλακα δεν ξερω...μαλ... μου.

πασο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.