Jump to content



laptop εως 1300 ευρω


morfeas-dsl-

Recommended Posts

Χαιρετε.Υπαρχει ενα λιγο παρομοιο θεμα το οποιο ομως δεν με καλυπτει.

Ψαχνετε ο πατερας μου για λαπτοπ και μου ζητησε να του βρω κατι σε αυτην τη τιμη. Θελει κατι σχετικα ελαφρυ. Απο εκει και περα η καρτα γραφικων δεν τον ενδιαφερει,καλοδεχουμενη θα ηταν η μνημη ομως.

Αν εχετε κατι προτεινετε το. Προς το παρον μου αρεσαν κατι vaio οπως αυτο

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=1178

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μια ματιά που έριξα στο play μου άρεσε και είναι Sony vaio, που αποτελεί εγγύηση.

Μετα ίδια χαρακτηριστικά μπορείς να βρείς και φθηνότερο αλλά καλύτερα να πάρεις αυτό

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσα να παρω κατι σε αυτα τα λεφτα,σε καλο μεγεθος αλλα με μεγαλυτερη μελλοντικη επεκτασιμοτητα?

Εννοω καποιον να εχει 64 bit dual core ειτε απο amd ειτε απο intel

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς μικρό βάρος και dual core δεν πάνε μαζί. Εκτός κι αν περιμένεις για τους Yonah.

Μιλάς αποκλειστικά για Centrino, Celerino ή Turion, και πάντα για οθόνη 14.1" και κάτω.

Για πάρε μάτι...

Link to comment
Share on other sites

Nαι γενικως ετυχε και εχω βρει 2-3 φορητους vaio απο play247. Για τα λεφτα τους καλοι φαινονται,απλα κοιταω μηπως βρω τιποτα καλυτερο

ΥΓ. ζηλεψα. Θα πω στον father τι να παρει και μετα θα τον τσεπωσω εγω!

ΥΓ2. σιγα μη τον τσεπωσω θα μου πει μη φας εχουμε γλαροσουπα !

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αγοραστηκε NB FUJITSU SIEMENS AMILO M1451G http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=BrandedNote&cp_id=65159

στα 1309 με φπα. Καταπληκτικο. Δεν πιστευα πως με τοσα λεφτα επερνες τετοιο laptop και μαλιστα απο fujitsu. Η οθονη του ειναι πραγματικα τελεια

Link to comment
Share on other sites

Mόλις τώρα έμαθα ότι θα κυκλοφορήσει από την DELL ένα notebook με 1Gb μνήμη και κάρτα γραφικών την 6800 Ultra με τον κωδικό XPS M170 http://www1.euro.dell.com/content/products/features.aspx/xps_m170?c=uk&cs=ukdhs1&l=en&s=dhs

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από helloween

Mόλις τώρα έμαθα ότι θα κυκλοφορήσει από την DELL ένα notebook με 1Gb μνήμη και κάρτα γραφικών την 6800 Ultra με τον κωδικό XPS M170 http://www1.euro.dell.com/content/products/features.aspx/xps_m170?c=uk&cs=ukdhs1&l=en&s=dhs

Την τιμη την ειδες? γυρω στα 2.300 εχει η εκδοση με την 6800Go, τον 2αρη Centrino και 80αρη δισκο. ΕΝΑΝ. Για να μην αναφερουμε και το γεγονος οτι ΔΕΝ υπαρχει Ελλαδα αλλα και ΟΥΤΕ στελνουν Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl-

Τελικα αγοραστηκε NB FUJITSU SIEMENS AMILO M1451G http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=BrandedNote&cp_id=65159

στα 1309 με φπα. Καταπληκτικο. Δεν πιστευα πως με τοσα λεφτα επερνες τετοιο laptop και μαλιστα απο fujitsu. Η οθονη του ειναι πραγματικα τελεια

Αρκετα καλο!Αν ειχε και καμμια καλυτερη καρτουλα θα ηταν ακομα καλυτερο!

Μπορεις να τρεξεις κανενα αquamark με οτι ρυθμισεις θες αρκει να τι ς αναφερεις και να δειξεις το screenshot????(θελω πιο πολυ το gpu να δω σε σχεση με το cpu)

Link to comment
Share on other sites

Οκ απλα ειμαστε σε αλλη πολη επειδη σπουδαζω και αυτα που ζητας θα τα εχεις σε λιγες μερες. Η καρτα γραφικων θεωρω πως ειναι υπεραρκετη για τη δουλεια του πατερα μου (εγγραφα,inernet κανενα προγραμμα για μηχανικους κτλ :>)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικα ποιον πηρες?

ο Sony Vaio VGN-FS215B P-M 740 1.73 GHz/512 MB/15.4"/60GB ειναι ωραιος!

Εκει μεχρι 1200 λετε να ειναι η καλυτερη επιλογη?

Ειναι και Fujitsu Siemens Amilo Pro V2045 P-M 1.73GHz/512 MB/15.4"/80GB...

Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Οχι!! Βρες αυτο που πηρα(εκτος αν βγηκε σε αυτο το χρονικο διαστημα κατι καλυτερο)

Πηρα στα 1300 το FUJITSU SIEMENS AMILO M1451G (2.0gh,1 giga ddr2, x300 καρτα γραφικων, 15,4 crystal wide, 80giga σκληρο, wifi) κτλ.

Αντικατασταθηκε απο ενα νεοτερο μοντελο και ετσι δεν θα υπαρχουν πολλα κομματια. Το νεοτερο μοντελο ειναι ακριβοτερο και με μακραν χειροτερα σε χαρακτηριστικα! (1,7 επεξεργαστη,512 μνημη..). Βγηκε πριν παρω το δικο μου και ετσι το απερριψα θεωροντας το κοροιδια

Δυστυχως δεν εχω τρεξει καποιο προγραμμα ακομα αλλα οτι του εβαλα πεταει. Ωρες ωρες που σκεφτομαι πως ο father το εχει για word και ιντερνετ λεω να του το κλεψω για να το γλιτωσω απο μαρτυρια και να στρωθει σε αληθινη δραση!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειχε προσφορα στα Multirama εχεις?

Δυστυχως τωρα η φαση ειναι αλλιως...

Πιστευετε οτι αξιζει πιο πολυ η οθονη να ειναι Crystal ή να εχει ATI Mobility Radeon X300 ?

Ο Fujitsu εχει και DDR2...και 80ρη και πιστευω ειναι καλυτερη επιλογη αλλα η οθονη?

Link to comment
Share on other sites

soz τωρα ειδα οτι ρωταγες κατι. Ναι αυτο

Η crystal οθονη απλα δεν παιζεται τουλαχιστον σε αυτο που εχω. Σε ποιοτητα εικονας ειναι σιγουρα καλυτερη απο την eizo l550 που εχω στον σταθερο. Σιγουρα ο συνδυασμος crystal και x300 ειναι πολυ καλος. Αν μπορεις να βρεις το συγκεκριμενο μηχανημα καπου ( αν δεν κανω λαθος multirama αγρινιου πρεπει να εχουν ακομα ενα,εκτος αν το εδωσαν αυτες τις μερες) απλα παρτο. Η οθονη ειναι απο τα δυνατα του σημεια οχι τα αρνητικα του

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.