Jump to content



ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ....


nick_p

Recommended Posts

nick_p και γω ημουν στην ιδια φαση μ'εσενα...

Οταν ειχα περει την πρωτη(...)msi 6800gt ηταν κατακκοκινη,βαρια πο την χαλκινη ψυκτρα της και ειχε πολυ καλες temp.Οταν λοιπον καηκε:getlost: αντικατασταθηκε με μια αθλια πρασινη γοργονα με την οποια εχω προβληματα θερμοκρασιας!

Α και ενα αλλο,στις κοκκινες ειχαν πει οτι βγαινουν με λιγοτερα pipelines (προβληματικες),δυστυχως δεν προλαβα να την ελεγξω αφου με αφησε!

Αρα προβληματισου μονο για την ψυξη τωρα...αυτο προεχει και οχι η ασχημια της καρτας...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan [Σήμερα, στις 13:18]

nick_p και γω ημουν στην ιδια φαση μ'εσενα...

Οταν ειχα περει την πρωτη(...)msi 6800gt ηταν κατακκοκινη,βαρια πο την χαλκινη ψυκτρα της και ειχε πολυ καλες temp.Οταν λοιπον καηκε:getlost: αντικατασταθηκε με μια αθλια πρασινη γοργονα με την οποια εχω προβληματα θερμοκρασιας!

Α και ενα αλλο,στις κοκκινες ειχαν πει οτι βγαινουν με λιγοτερα pipelines (προβληματικες),δυστυχως δεν προλαβα να την ελεγξω αφου με αφησε!

Αρα προβληματισου μονο για την ψυξη τωρα...αυτο προεχει και οχι η ασχημια της καρτας...

με βαζεις σε σκεψεις οσο αφορα αυτα με την θερμοκρασια.....εγω θελω να την τσηταρω εντελως......

οταν παταω να ανοιξει ο υπολογιστης το ανεμιστιρι ανεβασει αρκετες στροφεσ αλλα μετα πεφτει....

υπαρχη πουθενα η ριθμιση του??? να το εχω σθνεχεια με φουλ στροφες??

μαλλον λεω να πεφτει νερακι η φρεον..... την κοβω την δουλεια.....την εχω αφησει την κατασκευη μου για τα μπλοκ στην ακρη....ισως ηρθε η ωρα να την συνεχισω......:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Papas [Σήμερα, στις 21:38]

Βαλε το riva tuner και ρυθμιζε το fan σου απο εκει. Θερμοκρασιες εχεις διαφορα εφοσον το εχεις πολυ χαμηλα το fan και πας να κανεις overclock.

που στο...&%#@&...ειναι η ρυθμιση του fan στο riva????:mad:

Link to comment
Share on other sites

Στο Main tab=>Driver Settings sto customize... εχει ενα κουμπι. Πατα το πρωτο κουμπι εκει που εχει μια καρτα για εικονιδιο. Θα το δεις λογικα μετα ειναι μπροστα σου στο 2ο tab, μετα το tab με τις συχνοτητες της καρτας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.