Jump to content



ΠΡΟΣΕΧΩΣ: Memory Tutorial. Όσα δεν ξέρατε για τα διάφορα chip μνήμης...


nickstamat

Recommended Posts

Επειδή δεν έχουμε, απ' όσο ξέρω, τέτοιον οδηγό εδώ στο Thelab, σκέφτηκα να φτιάξω έναν...

Θα απευθύνεται κυρίως σε αρχάριους χρήστες, που δε γνωρίζουν τα είδη των chip μνήμης (TCCD, UTT, BH-x κ.λπ.). Θα είναι πράγματα που δεν τα βγάζω από το μυαλό μου φυσικά, αλλά θα προέρχονται από διάφορα άλλα sites και forums.

Πείτε μου τη γνώμη σας...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα με ενδιέφερε πάρα πολύ, αρκεί να μην είναι κάτι μακροσκελές. Εφόσον είναι σύντομο (1-2 σελίδες) και περιεκτικό θα το διαβάσω με ιδιαίτερη ευχαρίστηση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Κι εμένα θα με ενδιέφερε αρκεί να μην είναι copy-paste και να είναι σε απλά Ελληνικά...

Εννοείται αυτό... Δε θα κάνω απλή μετάφραση ή copy-paste... Θα φτιάξω το κείμενο όπως πρέπει για να είναι κατανοητό...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Συμφωνω με τους εν-λογο κυριους....

λόγω φίλτατε....:p

κατά τα άλλα κι εγώ συμφωνώ

btw (ελαφρώς OT): Προς κα. Kinston: Γιατί αγαπητή μου κυρία, αφού κάνετε που κάνετε τον κόπο να βάλετε UTT στα φθηνά dimmάκια σας (400-C3), δεν τα βάζετε τουλάχιστον όλα UTT ανά στικάκι (όπως η Twinmos) και να πετάτε μισά - μισά απ' εδώ κι απο κεί;

(αυτά που φαίνονται για UTT: S07958)

post-1061-1416072293,4754_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάντο διότι στον καινούριο Amd 64 δεν θα είναι τόσο απλά τα πράγματα όπως στον Barton.

Και να καταλάβω γιατί δεν πήγαιναν στα 211fsb πιο κάτω από 2-3-2-5 οι twinmos. Της ίδιας μάρκας αλλά άλλο 1Gb(2*512) θα έχω πάλι. Οπότε πρέπει να επανεξετάσω την προσέγγισή μου απέναντι στις twinmos.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, θα μου λέτε εσείς τις διορθώσεις που θέλετε να κάνω και εγώ θα τις κάνω... Δεν μπορώ να αφήσω το κείμενο έτσι και να μπορεί ο οποιοσδήποτε να κάνει ό,τι γουστάρει... Και φυσικά δεν αναφέρομαι σε κάποιον προσωπικά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι εννοείς "open source"... Open source κείμενο; Τι σημαίνει πάλι αυτό; :blink:

Πάντως ρε Νίκο γιατί δεν το ανεβάζεις σαν post απλώς; Μην ανεβάσεις καθόλου αρχείο... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Δεν κατάλαβα τι εννοείς "open source"... Open source κείμενο; Τι σημαίνει πάλι αυτό; :blink:

Πάντως ρε Νίκο γιατί δεν το ανεβάζεις σαν post απλώς; Μην ανεβάσεις καθόλου αρχείο... ;)

Αν κατάλαβα καλά, εννοούσε να μπορεί ο καθένας να τροποποιεί το κείμενο... Φίλε Hydrus, οpen source λέμε τα προγράμματα των οποίων τον κώδικα μπορείς να τροποποιήσεις...

Μάκη, έτσι σκοπεύω να το κάνω... Βέβαια θα το φτιάξω και σε PDF για να το έχουν όσοι θέλουν και offline...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.