Jump to content



asus n6600gt agp ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!


tavani

Recommended Posts

Αγορασα την συγκεκριμενη καρτα γραφικων,εβαλα drivers ολα μια χαρα και κανω restart

και οταν μπαινει στα win το pc μου πεταει μουτζα απο το software της καρτας γραφικων

και μου λεει οτι επειδη η καρτα γραφικων δεν δεχεται αρκετο ρευμα αναγκαζεται να υπολειτουργει με αποτελεσμα να σερνεται!!!! μπορει καποιος να μου πει τι γινεται?

εχω ξενερωσει απιστευτα,εχτες την πηρα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποιο καλωδιο καρτας;

μεσα στην συσκευασια δεν ειχε καλωδιακη για να ενωσω την καρτα γραφικων με την μητρικη,

απο τροφοδοτικο παω καλα,εχω 400αρι,

το καλωδιακη το αγοραζουμε ξεχωριστα?

Link to comment
Share on other sites

Θελεις molex καλωδιο οπως ειπε και ο Sbeetle.Διαβασε το παρακατω που βρηκα σε μια σελιδα.

"Besides the addition of the HSI chip, the second physical difference youll notice on GeForce 6600 GT AGP boards in comparison to their PCI Express-based cousins is the presence of a 4-pin Molex power connector on the back of the card. Unlike PCI Express, the AGP interface doesnt have quite enough juice to supply the GeForce 6600 GTs NV43 GPU with enough native power, an external source is required to run the card at full clocks (if the Molex power connection isnt used, the core underclocks itself to 300MHz)"

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tavani [Σήμερα, στις 01:38]

ρε παιδια ποιο καλωδιο καρτας;

μεσα στην συσκευασια δεν ειχε καλωδιακη για να ενωσω την καρτα γραφικων με την μητρικη,

απο τροφοδοτικο παω καλα,εχω 400αρι,

το καλωδιακη το αγοραζουμε ξεχωριστα?

Ελα ρε man,οπως κοιτας την καρτα τοποθετημενη στην agp,στην πισω αριστερη γωνια ειναι μια τρυπα συνηθως ασπρη.Βαλε εκει μεσα ενα molex απο το τροφοδοτικο σου και εισαι οκ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς που λένε και τα παιδιά, η κάρτα λογικά θα έχει μια θέση για να μπει ένα βύσμα ρεύματος σαν αυτά που βάζεις στα CD-DVD ROM, ψάξε λίγο, θα το βρεις. Αν παρ'όλα αυτά δεν έχει, τσέκαρε το τροφοδοτικό σου τι μάρκα είναι, επειδή είναι 400άρι δε σημαίνει ότι είναι και καλό.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.