Jump to content



Διακοπτακι push (on-off)


fotme

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από fotme

Ευχαριστω για τις απαντησεις...

κανονικο push button εχω παρει, λιγο αντιαισθητικος βεβαια- μεγαλο τετραγωνο κοκκινο κουμπι-, το μπουτον αυτο λοιπον οταν το παταγα τελειως μεσα οπου ακουγοταν ο ηχος απτο ελασμα..ναι μεν εμπαινε στα win αλλα πριν κανω το login μου εβγαζε win is shutting down. Ισως εκλεινε το κυκλωμα για λιγη ωρα παραπανω, anyway αυτος ειναι ο λογος που θεωρησα οτι αυτο το μπουτον δεν κανει. Το ρεσετ ηταν το πρωτο που δοκιμασα για να δω τι φταιει οτν εγινε η μλκια, απλα δεν θελω να το δεσμευσω κ να μην το εχω. Τελικα αφοτου εβγαλα και τον καινουργιο διακοπτη και ανοιγα το πσ με τα καλωδια, διαπιστωσα οτι μου εκανε παλι ρεσταρτ. ΟΠοτε το προβλημα εγγυται ειτε στα καλωδια που καπου κανουν επαφη ειτε στα pin headers της mobo (ελπιζω να μην ειναι αυτο). Τελοσπαντων θα κανω τις δοκιμες μου στο σκ και θα σας πω. Εκτος απο κατουμα μικρα μπουτον δεν εχει σε καποιο καταστημα υπολογιστων??

Thnx και παλι παιδια :T:

Τέτοια πράγματα δεν τα βρίσκεις σε καταστήματα πληροφορικής. Είναι πιο εξειδικευμένα και ακόμα και αν υπήρχαν εκεί, θα τα πλήρωνες χρυσά... ;)

Link to comment
Share on other sites

Για να βοηθήσεις λοιπόν και συ με τη σειρά σου άλλα μέλη που μελλοντικά μπορεί να βρεθούν στη θεση σου και να ψάχνουν κάτι παρόμοιο....πες και που το βρήκες

Link to comment
Share on other sites

Ο διακοπτης δεν ειναι ο κλασσικος μικρος, αλλα με τετραγωνισμενο μπουτον. Μπουριωτης, Στοα Φεξη/ διπλα στα σουβλακια Λειβαδια (τα γνωστα καλαμακια, Γλαστωνος και Καννιγγος γωνια).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.