Jump to content



athlon xp 2400+ ,1024 ram,asus a7n8x2.0


tavani

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από tavani

εχω την asus 6600gt agp,εχω 4-5 μερες που την εχω παρει ,ετρεξα και το 3dmark05 και εβγαλα αποτελεσμα 7100,ειναι καλο;

Mπορει να με βοηθησει καποιος ....να μου πει αν παει κατι στραβα στην παραπανω προταση???

Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που παω να ανεβασω το fsb το pc den ξεκιναει!μονο τον πολλαπλασιαστη μπορω να πειραξω,παταγα και το insert συνεχως οπως λενε στο τοπικ για overlocking και παλι τιποτα,μου λεει οτι εχω λαθος ριθμισεις για overlocking,την ταση σε cpu και γενικα τις τασεις δεν τις αλαξα ποτε,αυτο φταιει;

ΠΣ ΤΟ 3DMARK03 ΧΡΙΣΗΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΑ 7100 sorry μπερδευτικα

Link to comment
Share on other sites

Με προσοχή να δοκιμάζεις. Με 7100marks είσαι πολύ καλά. Μην προσπαθείς να πας για τρελά σκόρ με το υπάρχον σύστημα. Στην ίδια mobo πήγα το fsb μέχρι 211mhz και τα timings στα 2-3-2-5. Δε χρειάστικα να το πάω παραπάνω.

Βέβαια ο AthlonXP 2500+ από 1800mhz πήγαινε άνετα, σχεδόν εργοστασιακά, 2200mhz και λίγο πιο πάνω. Οπότε δες που μπορείς πρώτα να πας και μην πολυπιέζεις την "παλιά" τεχνολογία. Δεν έχει και πολύ νόημα αλλά αν γουστάρς παραπάνω θέλει και χρήμα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.