Jump to content



Πως θα ενεργοποιήσω την προβολή Ελληνικών χαρακτήρων;


Ilias83

Recommended Posts

Κάθησα τις προάλλες σε ένα μηχάνημα με Windows XP Professional Αγγλικά...

Το πρόβλημά του ήταν οτι απεικόνιζε τους ελληνικούς χαρακτήρες σαν ερωτηματικά...

Ξέρω οτι αυτό το ρυθμίζεις αρχικά΄κατα τη διάρκεια της εγκατάστασης των Windows. Κάποιος τρόπος να ενεργοποιήσω την υποστήριξη των ελληνικών χαρακτήρων τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ξέχασες να ρυθμίσεις το τελευταίο δεξιά tab στις ρυθμίσεις γλώσσας κατά την εγκατάσταση.

Αν και δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ μετά την εγκατάσταση (είμαι γκαμήλα - δεν ξεχνάω :p), νομίζω ότι μπορείς να το ρυθμίσεις από control panel - regional options.

Link to comment
Share on other sites

Aν καταλαβα καλα τι σου λειπει τοτε θα πας...

control panel->regional and lnguage options->advanced(3η ταμπελα)->και στο drop down menu για language forn non unicode programms θα βαλεις τα ελληνικα!

Μαλλον αυτο θες....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Προφανώς ξέχασες να ρυθμίσεις το τελευταίο δεξιά tab στις ρυθμίσεις γλώσσας κατά την εγκατάσταση.

Αν και δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ μετά την εγκατάσταση (είμαι γκαμήλα - δεν ξεχνάω :p), νομίζω ότι μπορείς να το ρυθμίσεις από control panel - regional options.

Δεν ξεχνάω ποτέ... :flex:

Δεν έκανα εγώ την εγκατάσταση...

Εγώ κάτι divers φόρτωσα και είδα τι παίζει (Και προφανώς επειδή δεν το έχω κάνει ποτέ μετά την εγκατάσταση δεν ξέρω που είναι) :p

Αρχική απάντηση από ΝTG

Aν καταλαβα καλα τι σου λειπει τοτε θα πας...

control panel->regional and lnguage options->advanced(3η ταμπελα)->και στο drop down menu για language forn non unicode programms θα βαλεις τα ελληνικα!

Μαλλον αυτο θες....

Ναι ακριβώς αυτό θέλω... Ευχαριστώ πολύ... :T:

Το πρόβλημα ήταν να σας δώσω να καταλάβεται τι ακριβώς παίζει (δεν τα έχω εκφράσει και πολύ καλά στο πρώτο post)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.