Jump to content



RAID λειτουργια - 1394 port


metal_slug

Recommended Posts

1.Exω σκληρους 2χ80GB και η μητρικη μου υποστηριζει raid λειτουργια. Aξιζει το κοπο να ενεργοποιησω τη RAΙD λειτουργια? Εκτος απο τη λιγο πιο γρηγορη ταχυτητα(πόσο πιο γρηγορη?) και τη δυνατοτητα back up(πιανει πολυ χωρο?) κερδιζω κατι αλλο?

Αν παλι δεν ενεργοποιησω τη RAID λειτουργια, ειναι σωστο να εγκαταστησω τους σχετικους drivers απ το cd της μητρικης? Εγω παντως τους εγκατεστησα για να αποφυγω μυνηματα λαθους που μου εβγαζε.

2. Η θυρα 1394 εκτος απο βιντεοκαμερα, χρησιμευει σε κατι αλλο? Αναγκαστικά παλι, περασα τους drivers και συνδεσα και τα καλωδια στην μητρικη για να αποφυγω προβληματα (κιτρινα θαυμαστικα στο My computer-Device manager και αναφορα προβληματων στα διαγνωστικα τεστς γιατι ειχα λεει απενεργοποιημενες συσκευες...)

Link to comment
Share on other sites

για το θεμα Raid εχουν ειπωθει παρα πολλα.......κανε μια αναζητηση στο αντιστοιχο φορουμ και θα τα βρεις.

η θυρα 1394 αλλιως λεγεται Firewire.αξιοποιειται απο συσκευες που συνδεονται με αναλογο τροπο πανω στη μητρικη.τετοιες συσκευες ειναι οπως σωστα ειπες βιντεοκαμερες αλλα και ψηφιακες μηχανες.υπαρχουν κι αλλες που μου διαφευγουν αυτη τη στιγμη.

εγω μιας και δεν χρησιμοποιω την 1394 την απενεργοποιησα απο το bios.κανε το ιδιο εαν δεν προκειται να την χρησιμοποιησεις για να μην σου τρωει πορους και για να μην σου βγαζει το σπαστικο θαυμαστικο που λες.

Link to comment
Share on other sites

για το θεμα Raid εχουν ειπωθει παρα πολλα.......κανε μια αναζητηση στο αντιστοιχο φορουμ και θα τα βρεις.
τι σοι απαντηση ειναι αυτη? εσυ θα ηθελες να ρωτας κατι συγκεκριμενο και να σου λενε...."ταπαμε ταπαμε, ψαξε μονος σου"!!
η θυρα 1394 αλλιως λεγεται Firewire.αξιοποιειται απο συσκευες που συνδεονται με αναλογο τροπο πανω στη μητρικη.τετοιες συσκευες ειναι οπως σωστα ειπες βιντεοκαμερες αλλα και ψηφιακες μηχανες
οπως και πριν, ετσι και τωρα μου γραφεις ασχετα. Αυτα τα ξερω και δεν τα ρωτησα. Εγω ρωτησα τι αλλο συνδεω εκτος απο βιντεοκαμερες για να λαβω την απαντηση:
υπαρχουν κι αλλες που μου διαφευγουν αυτη τη στιγμη.
:)

ΠΩΣ απενεργοποιω την 1394 απ τα bios?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από metal_slug [Σήμερα, στις 12:35]

τι σοι απαντηση ειναι αυτη? εσυ θα ηθελες να ρωτας κατι συγκεκριμενο και να σου λενε...."ταπαμε ταπαμε, ψαξε μονος σου"!!

η απαντηση που παιρνουν ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ ΟΤΑΝ ΡΩΤΑΝΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ ΓΡΑΜΜΕΝΟ.ετσι λειτουργουν τα φορουμ.

Αρχική απάντηση από metal_slug [Σήμερα, στις 12:35]

οπως και πριν, ετσι και τωρα μου γραφεις ασχετα. Αυτα τα ξερω και δεν τα ρωτησα. Εγω ρωτησα τι αλλο συνδεω εκτος απο βιντεοκαμερες για να λαβω την απαντηση::)

και σου απαντησα ΚΑΙ ΨΗΦΙΑΚΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΕΣ.για περαιτερω ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

Αρχική απάντηση από metal_slug [Σήμερα, στις 12:35]

ΠΩΣ απενεργοποιω την 1394 απ τα bios?

περνα απο το σπιτι μου για καφε να σου δειξω απο κοντα πως γινεται στο δικο μου BIOS.:hehe:

συγγνωμη αλλα πρεπει να το ριξω στην πλακα αλλιως θα σπασω την καινουρια μου TFT.

για να το απενεργοποιησεις θα πας στο bios.θα βρεις επιλογες στο advanced σχετικα με 1394port και θα την κανεις Disable....λογικα απο οταν την αγορασες η αρχικη ρυθμιση ειναι ειτε AUTO ειτε Enable

:giveup:

Link to comment
Share on other sites

Παλι στη λουμπα της ανουσιας αντιπαραθεσης πεφτουμε αλλα δε γινεται να μη σου απαντησω στα παλαβα που γραφεις/

η απαντηση που παιρνουν ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ ΟΤΑΝ ΡΩΤΑΝΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ ΓΡΑΜΜΕΝΟ.ετσι λειτουργουν τα φορουμ.
Α δηλαδη αν κατι γραφετι μια φορα, παει τελειωσε και δε πρεπει να ξανασυζητηθει??!! Αν δουλευανε ετσι τα φορουμς φιλε μου τοτε τα ποστς θα ηταν παρα πολυ λιγα...
και σου απαντησα ΚΑΙ ΨΗΦΙΑΚΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΕΣ
Γιατι λες ψεμματα?? Δεν ειπες ψηφιακες φωτογραφικες, ειπες ψηφιακες μηχανες.
για περαιτερω ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
εννοειται οτι σε αυτο ελπιζω. Γιατι μεχρι τωρα μου απαντας κυριως εσυ, συνηθως με ασχετα και spamming οπως το ακολουθο:
περνα απο το σπιτι μου για καφε να σου δειξω απο κοντα πως γινεται στο δικο μου BIOS.
για να το απενεργοποιησεις θα πας στο bios.θα βρεις επιλογες στο advanced σχετικα με 1394port και θα την κανεις Disable....λογικα απο οταν την αγορασες η αρχικη ρυθμιση ειναι ειτε AUTO ειτε Enable

Eπιτελους φανηκες σοβαρος σε μια απαντηση. Σου συνιστω ετσι να απαντας καθε φορα με σοβαροτητα και σαφηνια και οχι με σαλτσες, spamming, ασπρα σημαιακια και τετοιες μπουρδες...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από metal_slug [Σήμερα, στις 13:01]

Παλι στη λουμπα της ανουσιας αντιπαραθεσης πεφτουμε αλλα δε γινεται να μη σου απαντησω στα παλαβα που γραφεις/

Α δηλαδη αν κατι γραφετι μια φορα, παει τελειωσε και δε πρεπει να ξανασυζητηθει??!! Αν δουλευανε ετσι τα φορουμς φιλε μου τοτε τα ποστς θα ηταν παρα πολυ λιγα...

Γιατι λες ψεμματα?? Δεν ειπες ψηφιακες φωτογραφικες, ειπες ψηφιακες μηχανες.

εννοειται οτι σε αυτο ελπιζω. Γιατι μεχρι τωρα μου απαντας κυριως εσυ, συνηθως με ασχετα και spamming οπως το ακολουθο:

Eπιτελους φανηκες σοβαρος σε μια απαντηση. Σου συνιστω ετσι να απαντας καθε φορα με σοβαροτητα και σαφηνια και οχι με σαλτσες, spamming, ασπρα σημαιακια και τετοιες μπουρδες...

τα φορουμς δουλευουν ετσι για να μην γινεται χαμος απο ποστ και να βρισκει καποιος οταν κανει αναζητηση κατι ευκολα.εξαλλου ειναι και γενικος κανονας να ΨΑΧΝΕΙΣ ΠΡΟΤΟΥ ΠΟΣΤΑΡΕΙΣ.

ψηφιακες μηχανες και ψηφιακες φωτογραφικες μηχανες ειναι εννοιες ταυτοσημες.αλλο αν δεν θες απο εγωισμο να διακρινεις την σημασιολογια της εκφρασης μου.....αλλα συγγνωμη κυριε μπαμπινιωτη την επομενη φορα θα μιλαω ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ.

καμια φορα μεσα στα ποστ βαζουμε και λιγο χαβαλε για να αποδυναμιτιζεται το κλιμα......αλλα αμα σ αρεσει ψυχρα και ασαλιωτα και χωρις αναισθητικο θα γραφουμε ετσι απο δω και περα.

το γιατι δεν απανταει κανεις αλλος και απαντω μονο εγω καλυτερα να το σκεφτεις εσυ

piece bro:flower:

Link to comment
Share on other sites

Και σκληροι μπαινουν στα firewire αλλα και με ειδικο προγραμμα τις κανεις εικονικες καρτες δικτυου και εποφελεισαι (<-- κατι σκοτωσα! spc βοηθεια?) απο την ταχυτητα (κοντα 400 mbps).

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι οτιδηποτε μπορει να μπει σε firewire...

Αλλη μια εισοδος ειναι οπως το USB, το serial+parallel...

Scanner/printer/κλπ υπαρχουν σε firewire version. Απλα στις περισσοτερες συσκευες δεν υπαρχει λογος για χρηση των δυνατοτητων του IEEE1394

Link to comment
Share on other sites

Το οτι σου βγαζει θαυμαστικο στο device manager παει να πει οτι δεν εχεις βαλει τους οδηγους(και εγω δεν την χρησιμοποιω αλλα θαυμαστικο δεν εχω ουε και disabled ειναι απο το bios)Τσεκαρε το cd της μητρικης σου και περασε τους οδηγους...

Γενικα...μια συμβουλη ψαχνε λιγο στα forums και στο google πριν ποσταρεις ερωτησεις και μετα αν δεις οτι εχεις αποριες ποσταρε...ο fragma να σε βοηθησει οσο μπορουσε πηγε...και μoνο οτι αφιερωσε τον χρονο του για να απαντησει (εστω και αν κατ εσε ηταν ημιτελης η απαντηση) θεωρω οτι απαιτει λιγο σεβασμο (αυτο γενικα και οχι μονο για τον fragma)

Προσωπικα θεωρω καλυτερο να ψαξεις ενα θεμα μονος σου οσο μπορεις διοτι

α)Θα μαθεις στανταρτ περισοοτερα...

β)Θα σου μεινουν κιολας...

γ)Θα σου δημιουργηθουν πιο "ποιοτικες" αποριες πχ για το raid (με τι stripe size να το κανω και τι cluster να βαλω)

Αυτα...α και καλως ηρθες στο forum φιλε :)

Link to comment
Share on other sites

@ison,

ξεκιναω απο σενα γιατι με κουφανες!!

οτι σου βγαζει θαυμαστικο στο device manager παει να πει οτι δεν εχεις βαλει τους οδηγους(και εγω δεν την χρησιμοποιω αλλα θαυμαστικο δεν εχω ουε και disabled ειναι απο το bios)Τσεκαρε το cd της μητρικης σου και περασε τους οδηγους...
Aυτα ειναι γνωστα βεβαια και ασχετα με το θεμα μας. Διαβασε το πρωτο ποστ να καταλαβεις για ποιο πραγμα μιλαω.
Γενικα...μια συμβουλη ψαχνε λιγο στα forums και στο google πριν ποσταρεις ερωτησεις και μετα αν δεις οτι εχεις αποριες ποσταρε
εσυ τι νομιζεις οτι δε ψαχνω? οτι δε ξερω τιποτα? ολα αυτα που εχω γραψει πως νομιζεις οτι τα μαθα, απ τα forums μιλωντας με τζιμανια σα κι εσενα?... Ακριβως επειδη εχω αποριες(οπως μου υποδεικνυεις) ειναι που ποσταρω τωρα.
.ο fragma να σε βοηθησει οσο μπορουσε πηγε...και μoνο οτι αφιερωσε τον χρονο του για να απαντησει (εστω και αν κατ εσε ηταν ημιτελης η απαντηση) θεωρω οτι απαιτει λιγο σεβασμο (αυτο γενικα και οχι μονο για τον fragma)
Aσε τον fragma στην ησυχια του, δε νομιζω οτι χρειαζεται δικηγορο. Σεβασμο απαιτω κι εγω. Τοδα ποστς κανω απλα για να δινω εξηγησεις και να απαντω στον καθενα που δε καταλαβαινει τι γραφω...ελεος.
Προσωπικα θεωρω καλυτερο να ψαξεις ενα θεμα μονος σου οσο μπορεις διοτι

α)Θα μαθεις στανταρτ περισοοτερα...

β)Θα σου μεινουν κιολας...

γ)Θα σου δημιουργηθουν πιο "ποιοτικες" αποριες πχ για το raid (με τι stripe size να το κανω και τι cluster να βαλω)

Kαι τωρα το μεγαλυτερο ελεος...Χριστιανε μου, μιλας για strize sizes και clusters ενω αδυνατεις να απαντησεις στα απλουστατα που ρωτησα??!!!(ξανα: σε τι εξυπηρετει το RAID εκτος απο μεγαλυερη ταχυτητα και back up).

@greekfragma,

τα φορουμς δουλευουν ετσι για να μην γινεται χαμος απο ποστ και να βρισκει καποιος οταν κανει αναζητηση κατι ευκολα.εξαλλου ειναι και γενικος κανονας να ΨΑΧΝΕΙΣ ΠΡΟΤΟΥ ΠΟΣΤΑΡΕΙΣ.
Aρκετα με τα spammings σου, η ουσια ειναι "ΞΕΡΕΙΣ= ΑΠΑΝΤΑΣ, ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ, ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙΣ ΤΟ THREAD. Οριστε τι εκανες τωρα!: Απαντησαν 2 ατομα αλλα μονο για τhn 1394. Δηλαδη το 1394 δεν ειχε ξανασυζητηθει σε αυτο το φορουμ οποτε μπορουσα να λαβω απαντησεις, ενω το raid ειχε συζητηθει οποτε...δυστυχως δε θα μπορεσουμε, ε...Μα ειναι λογικη αυτη??
ψηφιακες μηχανες και ψηφιακες φωτογραφικες μηχανες ειναι εννοιες ταυτοσημες
Moνο φωτογραφικες μηχανες υπαρχουν ψηφιακες??
το γιατι δεν απανταει κανεις αλλος και απαντω μονο εγω καλυτερα να το σκεφτεις εσυ
Δεν ειναι και πολυ δυσκολο να το καταλαβει κανεις αυτο! Διοτι δεν ξερουν.
Link to comment
Share on other sites

το raid εκτος απο ταχυτητα εξυπηρετει και στην παταξη των κουνουπιων...!!εντομοκτονο ειναι και βγαινει και σε εκδοση controller για εντομα που εχουν εισχωρησει στον υπολογιστη μας...δευτερον,ο fragma χρειαζεται δικηγορο,μου εστειλε πριβε και μου το πε!τριτον σε αλλο thread λες οτι ξερεις περισσοτερα απο εμας τους ασχετους και ακομα μαθαινεις τι ειναι raid,που χρησιμευει και τι ειναι firewire...τεταρτον,υπαρχουν και ψηφιακες yamaha μηχανες...οι πιο πολλοι δεν απαντανε γιατι εχουν λυθει απο τα γελια και οι υπολοιποι προσπαθουν να συνεφερουν οσους γελανε!ison τωρα πες την αληθεια,μετανιωσες που απαντησες??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από b.s.o.d.

το raid εκτος απο ταχυτητα εξυπηρετει και στην παταξη των κουνουπιων...!!εντομοκτονο ειναι και βγαινει και σε εκδοση controller για εντομα που εχουν εισχωρησει στον υπολογιστη μας...δευτερον,ο fragma χρειαζεται δικηγορο,μου εστειλε πριβε και μου το πε!τριτον σε αλλο thread λες οτι ξερεις περισσοτερα απο εμας τους ασχετους και ακομα μαθαινεις τι ειναι raid,που χρησιμευει και τι ειναι firewire...τεταρτον,υπαρχουν και ψηφιακες yamaha μηχανες...οι πιο πολλοι δεν απαντανε γιατι εχουν λυθει απο τα γελια και οι υπολοιποι προσπαθουν να συνεφερουν οσους γελανε!ison τωρα πες την αληθεια,μετανιωσες που απαντησες??

Eleos ρε μεγαλε, επιτελους!!! Τη βρισκεις να ξεφτιλιζεις τα φορουμς?? Μοντερειτορ δεν υπαρχει εδω να σε κανονισει??

Εισαι και πολυ καραγκιοζης αγορι μου...παιζεις με τον χρονο και τα νευρα του αλλου. Δε σε βριζω γιατι θα παει στραφι, δεν αξιζει ουτε αυτο.

ΥΓ. Κανεις δε μπορει να πει οτι ειναι πιο σχετικος απο τον αλλον απλα και μονο απο εγωισμο. Εγω μπορει να μη ξερω αυτα ακριβως που ρωταω, το ιδιο ομως συμβαινει και με σενα και ολους οσους δε ξερουν να απαντησουν. Και αποδειχτηκε οτι ειναι πολλοι αυτοι...

Εχουν λυθει απ τα γελια με σενα που δε μπορεις ουτε να αντιληγθεις τι σου γραφεο ο αλλος και καταφευγεις σε ανουσια flames για να σκοτωσεις την ωρα σου.

Τι σοι νουμερο εισαι εσυ τελος παντων?!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από metal_slug [Χθες, στις 12:09]

1.Exω σκληρους 2χ80GB και η μητρικη μου υποστηριζει raid λειτουργια. Aξιζει το κοπο να ενεργοποιησω τη RAΙD λειτουργια? Εκτος απο τη λιγο πιο γρηγορη ταχυτητα(πόσο πιο γρηγορη?) και τη δυνατοτητα back up(πιανει πολυ χωρο?) κερδιζω κατι αλλο?

Αν παλι δεν ενεργοποιησω τη RAID λειτουργια, ειναι σωστο να εγκαταστησω τους σχετικους drivers απ το cd της μητρικης? Εγω παντως τους εγκατεστησα για να αποφυγω μυνηματα λαθους που μου εβγαζε.

2. Η θυρα 1394 εκτος απο βιντεοκαμερα, χρησιμευει σε κατι αλλο? Αναγκαστικά παλι, περασα τους drivers και συνδεσα και τα καλωδια στην μητρικη για να αποφυγω προβληματα (κιτρινα θαυμαστικα στο My computer-Device manager και αναφορα προβληματων στα διαγνωστικα τεστς γιατι ειχα λεει απενεργοποιημενες συσκευες...)

Καλησπερα και καλως ηρθες.Δεν μας ειπες τον τυπο της μητρικης και τι raid υποστηριζει.

Ας ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ οτι υποστηριζει raid 0 kai raid 1.Στην πρωτη περιπτωση οι δυο 80αρηδες δισκοι θα ειναι σαν να ειναι ενας χ 160 γιγα.Εδω εχεις μεγαλυτερες ταχυτητες απο οτι ενας δισκος μονος του αλλα δεν εχεις καθολου ασφαλεια για τον λογο οτι τα δεδομενα γραφονται και στους δυο (μισα και μισα η κατι τετοιο)Αν δηλαδη χτηπησει-χαλασει ο ενας δισκος χανεις τα παντα.

Στην δευτερη περιπτωση οι δυο 80αρηδες θα φαινονται σαν ενας Χ 80 γιγα δεν εχεις τις ταχυτητες του raid 0 αλλα εχεις την μεγαλυτερη ασφαλεια αφου τα δεδομενα υπαρχουν και στους δυο δισκους.Δηλαδη και να χτυπησει ο ενας τα ιδια ακριβως δεδομενα υπαρχουν στον αλλο.Οσο για το (πιανει πολυ χωρο?) γινε λιγο πιο συγκεκριμενος δεν καταλαβα τι θελεις να πεις.

Αν παλι δεν θελεις να στησεις raid απλα το απενεργοποιεις απο bios (συμβουλεψου το μανουαλ της μητρικης σου πως)και δεν θα χρειαστεις ντραιβερς.

Οσο για το 1394 δεν ασχοληθηκα ποτε δεν απαντω .

Ελπιζω να βοηθησα

VOUDARXOS

:hi:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από metal_slug [Σήμερα, στις 12:58]

Eleos ρε μεγαλε, επιτελους!!! Τη βρισκεις να ξεφτιλιζεις τα φορουμς?? Μοντερειτορ δεν υπαρχει εδω να σε κανονισει??

Εισαι και πολυ καραγκιοζης αγορι μου...παιζεις με τον χρονο και τα νευρα του αλλου. Δε σε βριζω γιατι θα παει στραφι, δεν αξιζει ουτε αυτο.

ΥΓ. Κανεις δε μπορει να πει οτι ειναι πιο σχετικος απο τον αλλον απλα και μονο απο εγωισμο. Εγω μπορει να μη ξερω αυτα ακριβως που ρωταω, το ιδιο ομως συμβαινει και με σενα και ολους οσους δε ξερουν να απαντησουν. Και αποδειχτηκε οτι ειναι πολλοι αυτοι...

Εχουν λυθει απ τα γελια με σενα που δε μπορεις ουτε να αντιληγθεις τι σου γραφεο ο αλλος και καταφευγεις σε ανουσια flames για να σκοτωσεις την ωρα σου.

Τι σοι νουμερο εισαι εσυ τελος παντων?!

Φιλαράκι το στυλάκι σου είναι πολύ επιθετικό και δεν βλέπω και το λόγο γι' αυτό. Προφανώς το ότι αγνοείς κάποια πράγματα φαίνεται από αυτά που γράφεις στο πρώτο σου post. Οπότε μην συνεχίσεις έτσι αν θέλεις να έχεις κάποια βοήθεια απ' αυτό το forum ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από metal_slug [Σήμερα, στις 10:58]

Eleos ρε μεγαλε, επιτελους!!! Τη βρισκεις να ξεφτιλιζεις τα φορουμς?? Μοντερειτορ δεν υπαρχει εδω να σε κανονισει??

Εισαι και πολυ καραγκιοζης αγορι μου...παιζεις με τον χρονο και τα νευρα του αλλου. Δε σε βριζω γιατι θα παει στραφι, δεν αξιζει ουτε αυτο.

ΥΓ. Κανεις δε μπορει να πει οτι ειναι πιο σχετικος απο τον αλλον απλα και μονο απο εγωισμο. Εγω μπορει να μη ξερω αυτα ακριβως που ρωταω, το ιδιο ομως συμβαινει και με σενα και ολους οσους δε ξερουν να απαντησουν. Και αποδειχτηκε οτι ειναι πολλοι αυτοι...

Εχουν λυθει απ τα γελια με σενα που δε μπορεις ουτε να αντιληγθεις τι σου γραφεο ο αλλος και καταφευγεις σε ανουσια flames για να σκοτωσεις την ωρα σου.

Τι σοι νουμερο εισαι εσυ τελος παντων?!

Τ'ειν'αυτος ρε παιδια?Σεβασμοοος....Σεβασμοοοος.Κοιτα λιγο τις απαντησεις τoυ fragma και χαλαρωσε,το παιδι μοιραζει τις γνωσεις του που με κοπο μαζεψε,αν δεν σου αρκουν....(εχει και ωραιο avatar)
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς metal_slug αλλά η στάση σου δεν είναι καθόλου η πρέπουσα. Τα παιδιά βοηθάνε και σου προσφέρουν τις γνώσεις τους κι εσύ με την πρώτη τους ειρωνεύεσαι και τους προκαλείς.

Για παράδειγμα λές:

quote:

--------------------------------------------------------------------------------

η θυρα 1394 αλλιως λεγεται Firewire.αξιοποιειται απο συσκευες που συνδεονται με αναλογο τροπο πανω στη μητρικη.τετοιες συσκευες ειναι οπως σωστα ειπες βιντεοκαμερες αλλα και ψηφιακες μηχανες

--------------------------------------------------------------------------------

οπως και πριν, ετσι και τωρα μου γραφεις ασχετα. Αυτα τα ξερω και δεν τα ρωτησα.

Το πνεύμα σου είναι τέτοιο σαν αυτού που γνωρίζει καλά και σε βάθος για PC αλλά οι ερωτήσεις σου δείχνουν το αντίθετο. Θεωρώ οτι δεν είναι ντροπή το να μην ξέρεις (όπως και εγώ δεν ξέρω σε βάθος για PC) αλλά είναι ντροπή το να ισχυρίζεσαι οτι τα ξέρεις μειώνοντας την αξία των απαντήσεων που σου δίνονται και βρίζοντας τους άλλους.

Αν και γνωρίζω την απάντηση στο ερώτημά σου, δεν μπαίνω στον κόπο να απαντήσω σχετικά διότι πιστεύω οτι η αντιμετώπισή σου θα είναι η ίδια με αυτή των προηγουμένων. Αν θες σοβαρές απαντήσεις, διορθώσου. O moderator περισσότερο θα πρέπει να ασχοληθεί μαζί σου. Εδώ δεν είναι κανείς "καραγκιόζης" και "νούμερο" (τουλάχιστον όχι περισσότερο από αυτόν που εκφράζεται έτσι χωρίς ουσιαστικό λόγο).

Link to comment
Share on other sites

φιλε metal slug δεν νομιζω να σε εβρισα...σπανια βλεπω κατι τετοιο σε forum σοβαρο τουλαχιστον...επισης σε ενημερωνω οτι δεν μου αρεσει να με βριζουν...μα καθολου ομως!αν δεν εισαι 8 χρονων βεβαια,το τι σοι νουμερο και καραγκιοζης ειμαι αν εχεις τα κοτσια να στειλεις ενα πριβε θα σου πω και που μενω και οτι θες να μαθεις για να βρεθουμε απο κοντα να το συζητησουμε...πιστευω ολο το forum να εχει καταλαβει πανω κατω τι ακριβως διαβαζει και να ξεχωρισει ποιος ειναι τι...περιμενω το πριβε σου να τα πουμε απο κοντα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.