Jump to content



Burn my Geil


ergotelis

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά αποφάσισα λοιπόν αφού βρήκα DFI να κάψω τις μνήμες μου που έχω bh5.Λοιπόν μέχρι στιγμής είμαι με ένα λάθος στο τέστ #8 και έχω 2-2-2-5 και 230mhz,στα 3V.Καλά είναι?Το ένα λάθος είναι σημαντικό?Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι στα 100 loop #8, #5 ένα λάθος τότε μάλλον θα στρώσει με λίγο κάψιμο ή λίγη τάση παραπάνω. Πάντως δεν θα είναι σταθερό το σύστημα για να βγάλει 32Μ και σχεδόν αδύνατο να βγάλει Prime.

Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα φαίνεται σταθερό,το prime αν εννοείτε από κει που λεεί στο options-> benchmarks το τρέχει μέχρι τέλους και υπολογίζει το super pi...Τίποτα άλλο να κάνω?Γιατί βαριέμαι τα 20 λεπτά του Memtest....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έχω 2 μέρες με gaming και τα λοιπά με 2-2-2-5 230mhz σε 3V.Το σύστημα δε βγάζει λάθη καθόλου σε memtest και δεν είδα το παραμικρό κόλλημα,σαν να είναι όλα φυσιολογικά.Καλά είναι?

Γιατί όμως αν πάω να ανεβάσω τάση στα 3,1 ή στα 3,2 δε μπορώ να περάσω τα 235 χωρίς λάθη?Βγάζει λάθη στο 8 τέστ μόνο,περίπου 5 κάθε φορά,ακόμα και με 240mhz στα 3,2 έβγαλε περίπου 10 λάθη στο 8.Τι σημαίνει αυτό?Τι προτείνετε?Σημείωση ο επεξεργαστής είναι opteron cabye,dfi Ultra-d και οι μνήμες οι Geil ultra(BH5).Μπορεί τα άλλα τιμινγκς πέρα των βασικών να μου κάνουν τη ζημιά?

Mπορεί κάποιος να μου προτείνει το σωστό τρόπο καψίματος να δω αν το κάνω εγώ σωστά?

Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.