Jump to content



Περιεργος Επεξεργαστης?


Snake

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 18:31]

Πίεσε τον μοχλό να ξεκουμπώσει το "δόντι"

http://www.modsynergy.com/Modsynergy%20files/K8-6.jpg

και μετά αυτά που είπαμε για το έλασμα,

http://www.modsynergy.com/Modsynergy%20files/K8-7.jpg

Kάποιος αν γίνεται να κάνει κανα βελάκι να καταλάβω τι ακριβώς να κάνω....κοιτάξτε λίγο την φώτο που έδωσα.ο μοχλός ειναι διαφορετικά γυρισμένος από αυτόν στην φώτο του root έτσι δεν είναι?

Το να βγάλω την ψύκτρα χωρις να βγάλω και τον επεξεργαστή μαζί της το ξέρω πως γινεται...πως να βγάλω την ψύκτρα είναι το θέμα.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snake

Kάποιος αν γίνεται να κάνει κανα βελάκι να καταλάβω τι ακριβώς να κάνω...

Θεία Δίκη! :p

Αρχική απάντηση από Snake

κοιτάξτε λίγο την φώτο που έδωσα.ο μοχλός ειναι διαφορετικά γυρισμένος από αυτόν στην φώτο του root έτσι δεν είναι?

Ναι γιατί ο δικός σου είναι ξεκούμπωτος (το βελάκι δείχει το κούμπωμα).

post-1061-1416072332,603_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προς τα δεξιά δεν κλειδώνει????ΣΤην φώτο του Root ο μοχλός είναι γυρισμένος προς τα δεξιά ενώ στην δική μου προς τα αριστερά..Επίσης στην άλλη είναι "κουμπομένος" ο μοχλος...

Τον γυρνάω προς τα εκεί που σχεδίασες με το βέλος αλλά πιέζεται υπερβολικά και δεν φτάνει μέχρι τέλος....μην γίνει καμιά μλκια και σπάσει τπτ......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snake

Προς τα δεξιά δεν κλειδώνει????ΣΤην φώτο του Root ο μοχλός είναι γυρισμένος προς τα δεξιά ενώ στην δική μου προς τα αριστερά..Επίσης στην άλλη είναι "κουμπομένος" ο μοχλος...

Τον γυρνάω προς τα εκεί που σχεδίασες με το βέλος αλλά πιέζεται υπερβολικά και δεν φτάνει μέχρι τέλος....μην γίνει καμιά μλκια και σπάσει τπτ......

Ναι, έχεις δίκιο - Λάθος μου.

Στην περίπτωσή σου ο μοχλός είναι ξεκούμπωτος (με έμπλεξε η κακή φωτό και το γεγονός ότι ρώτησες πως ξεκουμπώνει και όχι πως κουμπώνει - οπότε υπέθεσα ότι στην περίπτωσή σου είναι κουμπωμένος και θες να τον ξεκουμπώσεις).

Απλώς βάζεις δύναμη προς τα δεξιά για να κουμπώσει.

Αν το κλιπάκι έχει θηλυκώσει καλά στις πλαστικές υποδοχές του socket, δεν θα έχεις πρόβλημα - δεν σπάει (αλλά όντως νομίζεις ότι θα σου μείνει στο χέρι - το έχουν αυτό μερικές παρτίδες).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ας τα πάρουμε από την αρχή. :)

Ο μοχλός είναι ξεκουμπομένος.(δεν κάνω τπτ με τον μοχλο)σωστα?

Τώρα πρέπει να κάνω κάτι να βγάλω το κλιπάκι..αλλά είναι υπερβολικά σταθερό..πως γίνεται?αφου υποτίθεται είναι ξεκουμπομένος.

ποπο σε αυτό το μέρος με απογοήτευσαν πολυυυυυυυυυυ οι amd.....τι μοχλοί και μλκιες....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Μερικές φορές το έλασμα είναι τόσο σκληρό που θέλει υπερβολική δύναμη - μην πω κατσαβίδι - για να κουμπώσει / ξεκουμπώσει.

Αν ''παίξεις'' - το σπρώξεις λίγο με το χέρι θα μετακινηθεί το έλασμα και θα ξεκουμπώσει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το πατάω τα πάντα κάνω....τοση δύναμη που βάζω θα σπάσει η μητρική......τπτ....

Κάποιος που να έχει ίδια ψύκτρα μπορεί να μου πει...τόσο δύσκολο είναι η απλά σε εμένα έτυχε???

Link to comment
Share on other sites

Οκ τα κατάφερα τελικά....

Μετά από την πρώτη φορά χαλάρωσε λιγο και βγαίνει πιο εύκολα :)

’λλαξα και την πάστα (η stock είναι χάλια).

Όλα καλά τώρα.

Σας ευχαριστώ όλους πολύ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.