Jump to content



"Πέφτει" η σύνδεση..


Sintar

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Stamatis

Να σε ρωτήσω το modem σου είναι εσωτερικό ή εξωτερικό?

Εγώ αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα (με εσωτερικό modem), πήρα ένα καινούργιο και καθάρησα. Βέβαια δεν είναι σίγουρο ότι αυτό θα λύσει το προβλημά σου. Προς το παρόν

τσέκαρε αυτό που είπε ο sotiris και εάν δεν το έχεις ενεργοποιήσει κατέβασε new drivers όπως είπε ο Trobocop.

εσωτερικο ειναι. . .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από TRoboCop

Δες το μοντέλου του modem σου και πάτα στο google το μοντέλο και δίπλα drivers και κατέβασε τους πιο πρόσφατους. Εμένα βασικά ήταν intel και το βρήκα σχετικά έυκολα

κι εγω Intel εχω, αλλα εψαξα κι δν βρηκα τπτ!!!

:rip:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sintar

εσωτερικο ειναι. . .

Αυτό φταίει... Σκοπεύεις καθόλου να βάλεις ADSL? Εάν ναι, κάνε λίγη ακόμα υπομονή. Εάν όχι, καλά θα ήταν να πάρεις ένα καινούργιο modem, εξωτερικό κατά προτίμηση. Καλού κακού εξάντλησε ότι άλλες λύσεις και επιλογές που σου έχουν απομήνει και έχε ως τελευταία την αγορά νέου modem.

Link to comment
Share on other sites

η αναμονη ειναι λογικα, σηκωσε το τηλεφωνο και πατα #43# (αν δε θυμαμαι καλα, ας με διορθωσει καποιος). Επισης οταν εισαι στο ιντερνετ δεν πρεπει να σηκωσει κανεις τηλεφωνο, ειναι πολυ πιθανο να σε πεταξει αν γινει παρεμβολη απο τηλεφωνικη συσκευη...

Αρχική απάντηση από Stamatis

Αυτό φταίει... , καλά θα ήταν να πάρεις ένα καινούργιο modem, εξωτερικό κατά προτίμηση. Καλού κακού εξάντλησε ότι άλλες λύσεις και επιλογές που σου έχουν απομήνει και έχε ως τελευταία την αγορά νέου modem.

οκ, τοτε να αποσυρουμε ολα τα εσωτερικα μοντεμ...:X:

μην τρελαθουμε εντελως... ισα ισα.. απο τα usb.... καλυτερα pci

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cherryman

:OT: Θέλω να ξέρεις οτι σε βλέπω σαν παιδί μου. :OT: :p

Αρχική απάντηση από Sintar

ΕΕΕ!!!ΕΣΥ ΜΕ ΤΗΝ ΣΦΑΙΡΑ ΑΚΟΥΣ???

Aπλα lol!!Λοιπον,εχουμε και λεμε:

1.Αν αποσυνδεεσαι οταν καποιος σηκωνει το τηλ ή οταν παιρνουν τηλ,οπως σου ειπαν και τα παιδια φταει η αναμονη κλησης.

2.Κανε update τους drivers.Τραβα και απεγκατεστησε τους παλιους και βαλε τους τελευταιους.Αν δεν μπορεις να κατεβασεις παρτους απο αλλου.

3.Κανε virus και spyware scanning

4.Παρε αλλο μοντεμ κανα φτηνο γιατι ουτως ή αλλος αργοτερα θα βαλεις dsl

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller [Χθες, στις 23:25]

η αναμονη ειναι λογικα, σηκωσε το τηλεφωνο και πατα #43# (αν δε θυμαμαι καλα, ας με διορθωσει καποιος). Επισης οταν εισαι στο ιντερνετ δεν πρεπει να σηκωσει κανεις τηλεφωνο, ειναι πολυ πιθανο να σε πεταξει αν γινει παρεμβολη απο τηλεφωνικη συσκευη...

οκ, τοτε να αποσυρουμε ολα τα εσωτερικα μοντεμ...:X:

μην τρελαθουμε εντελως... ισα ισα.. απο τα usb.... καλυτερα pci

Κοίτα δεν έχεις άδικο. Παρόλα αυτά ξέρω αρκετά άτομα που δεν έχουν μείνει ευχαριστημένοι με τα εσωτερικά, και προπαντώς έχω και προσωπική εμπειρία. Ένα λάθος μου ήταν να μην αναφέρω τι εξωτερικό modem θα συμβούλευα στον Sintar να πάρει. Φυσικά ta usb δεν είναι τόσο καλά όσο τα εσωτερικά. Αυτό που θα το συμβούλευα ήταν να πάρει External Serial Modem, όχι usb.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα το scanning(all kind),τους drivers και την αναμονη και δν εγινε τπτ!!!μεχρι που εκανα reinstall το modem και το μονο που πετυχα ειναι να μπαινω με 115kbit, αντι για 33,6(κατι ειναι κι αυτο!!!). . .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από Sintar

δοκιμασα το scanning(all kind),τους drivers και την αναμονη και δν εγινε τπτ!!!μεχρι που εκανα reinstall το modem και το μονο που πετυχα ειναι να μπαινω με 115kbit, αντι για 33,6(κατι ειναι κι αυτο!!!). . .

Δεν γίνεται να μπαίνεις με 115 Kb/s με 56άρι μόντεμ...

Πήγαινε Έναρξη --> Πινακας Ελέγχου --> Επιλογές Τηλεφώνου και Μόντεμ --> [καρτέλα] Μόντεμ --> Ιδιότητες και βάλε ταχύτητα 57600.

Το ίδιο κάνε και στις ιδιότητες του Internet Explorer: Δεξί κλικ στο εικονίδιο του ΙΕ --> Ιδιότητες --> [καρτέλα] Συνδέσεις --> Ρυθμίσεις --> Ιδιότητες --> Ρύθμιση παραμέτρων...

Α, και μια συμβουλή για το καλό του υπολογιστή σου... Βάλε Firefox... (http://www.mozilla.com/firefox/)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.