Jump to content



"Πέφτει" η σύνδεση..


Sintar

Recommended Posts

Εχω 1 προβλημα. . . μπανω στο internet και μετα απο 10 λεπτα το πολυ με "πεταει"!!!Οι φιλοι μου λενε οτι φταιει το modem,ο "προγραματιστης" μου λεει οτι φταει η γραμμη, οι τεχνικοι λενε οτι δν ξερουν τι φταει. . . και οι γονεις μου οτι δν τους νοιαζει και οτι πρεπει να βρω την λυση μονος μου. . .

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!:jump:

Link to comment
Share on other sites

Aν έδινες και μερικές "λεπτομέρειες" της κατάστασης όπως modem, είδος σύνδεσης (56k, adsl etc), λειτουργικό σύστημα, προγράμματα που έχεις εγκατεστημένα, firewall κλπ. τότε ίσως μπορεί και να βοηθούσε κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma [Σήμερα, στις 17:24]

Aν έδινες και μερικές "λεπτομέρειες" της κατάστασης όπως modem, είδος σύνδεσης (56k, adsl etc), λειτουργικό σύστημα, προγράμματα που έχεις εγκατεστημένα, firewall κλπ. τότε ίσως μπορεί και να βοηθούσε κάποιος.

56κ, pstn, windowsXP, Internet explorer...ok τωρα???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Aν έδινες και μερικές "λεπτομέρειες" της κατάστασης όπως modem, είδος σύνδεσης (56k, adsl etc), λειτουργικό σύστημα, προγράμματα που έχεις εγκατεστημένα, firewall κλπ. τότε ίσως μπορεί και να βοηθούσε κάποιος.

56κ, pstn, windowsXP, internet explorer...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από TRoboCop

Τσέκαρε του drivers του modem, δλδ κάντους ένα update (έτσι ειχε σταμάτησε και σε μένα να πέφτει οτα

Αρχική απάντηση από TRoboCop

Σίγουρα φταίνε οι drivers. Κάντους update

Πως???Δν ξερω και πολλα απο internet!!!

Link to comment
Share on other sites

ok λοιπόν βάση της κρυστάλλινης σφαίρας μου..

Εκτός της περίπτωσης να είναι θέμα software, αν έχεις αναμονή κλήσης στη γραμμή εκεί πιθανόν είναι το πρόβλημα σου. Αν οχι δοκίμασε μια αναβάθμιση των οδηγών του 56k modem και αν πάλι δε γίνει τίποτα κατέβασε κάποιο spyware πρόγραμμα και ψάξε για dialers και λοιπούς εισβολείς.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από TRoboCop

Δες το μοντέλου του modem σου και πάτα στο google το μοντέλο και δίπλα drivers και κατέβασε τους πιο πρόσφατους. Εμένα βασικά ήταν intel και το βρήκα σχετικά έυκολα

το προβλημα ειναι οτι δν μπορω να κατεβασω τπτ μεγαλυτερο απο 500κ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

ok λοιπόν βάση της κρυστάλλινης σφαίρας μου..

Εκτός της περίπτωσης να είναι θέμα software, αν έχεις αναμονή κλήσης στη γραμμή εκεί πιθανόν είναι το πρόβλημα σου. Αν οχι δοκίμασε μια αναβάθμιση των οδηγών του 56k modem και αν πάλι δε γίνει τίποτα κατέβασε κάποιο spyware πρόγραμμα και ψάξε για dialers και λοιπούς εισβολείς.

ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΦΤΑΕΙ ΤΟ SΟFTWARE ΤΙ ΚΑΝΩ??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sintar

ΕΕΕ!!!ΕΣΥ ΜΕ ΤΗΝ ΣΦΑΙΡΑ ΑΚΟΥΣ???

Φίλε sorry τού πεσε η σφαίρα και δεν μπορεί να απαντήσει.

Αν θες γράψε με μικρούς χαρακτήρες, και πάτα το κουμπάκι διόρθωση να μαζέψεις όλα τα post σου σε 1.

Το πιθανότερο είναι να έχεις ενεργοποιήσει το call waiting του ΟΤΕ, απενεργοποίησέ το και μετά βλέπουμε αν φταίει το software.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

Φίλε sorry τού πεσε η σφαίρα και δεν μπορεί να απαντήσει.

Αν θες γράψε με μικρούς χαρακτήρες, και πάτα το κουμπάκι διόρθωση να μαζέψεις όλα τα post σου σε 1.

πως ακριβως???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sintar [Χθες, στις 19:07]

Εχω 1 προβλημα. . . μπανω στο internet και μετα απο 10 λεπτα το πολυ με "πεταει"!!!Οι φιλοι μου λενε οτι φταιει το modem,ο "προγραματιστης" μου λεει οτι φταει η γραμμη, οι τεχνικοι λενε οτι δν ξερουν τι φταει. . . και οι γονεις μου οτι δν τους νοιαζει και οτι πρεπει να βρω την λυση μονος μου. . .

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!:jump:

Να σε ρωτήσω το modem σου είναι εσωτερικό ή εξωτερικό?

Εγώ αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα (με εσωτερικό modem), πήρα ένα καινούργιο και καθάρησα. Βέβαια δεν είναι σίγουρο ότι αυτό θα λύσει το προβλημά σου. Προς το παρόν

τσέκαρε αυτό που είπε ο sotiris και εάν δεν το έχεις ενεργοποιήσει κατέβασε new drivers όπως είπε ο Trobocop.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.