Jump to content



Προτεινεται m/b για x2


theHitma@n

Recommended Posts

Σκεφτομαι να παρω διπυρηνο επεξεργαστη και κοιταω στο eshop για μητρικη. Εχω μπανισει κανα δυο καρτες αλλα δεν ξερω σε ποια να καταληξω. Θελω να μου πειτε αν αυτες που κοιταω παιρνουν διπυρηνους σιγουρα, αν μπορουν να παρουν ddr2 ram. Επισης θελω η μητρικη που θα παρω να ειναι καλη για overclocking. Οι καρτες που κοιταω ειναι... ενα δυο τρια ...αν υπαρχει καποια αλλη καλη απο eshop και δεν την εχω δει πειτε την.

Καλες γιορτες...:) :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

Δεν παιρνουν ddr2 και απο αυτες που γραφεις θα διαλεγα την 1η...

Και οι 3 που ποσταρες παιρνουν X2...

αυτη υποστιριζει ΑΤΑ σκληρους? επισης παιρνει καμια απο αυτες τις τρεις SATA2?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από theHitma@n

αυτη υποστιριζει ΑΤΑ σκληρους? επισης παιρνει καμια απο αυτες τις τρεις SATA2?

ATA δίσκους όλες παίρνουν βρε, 2 κανάλια για max 4 συσκευές(οπτικά + ata δίσκοι).

Oι sata του nf4 chipset υποστηρίζουν sata2, για τους extra(όπως ο silicon της dfi) δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 19:19]

ATA δίσκους όλες παίρνουν βρε, 2 κανάλια για max 4 συσκευές(οπτικά + ata δίσκοι).

Oι sata του nf4 chipset υποστηρίζουν sata2, για τους extra(όπως ο silicon της dfi) δεν ξέρω.

:D Επειδη δεν εγραφε πουθενα ΑΤΑ ε υπεθεσα οτι μπορει να μην παιρνει. Ειπα να ρωτησω για να σιγουρευτω μην φαω κανενα πακετο και τρεχω μετα...ΤΗΧ...

Κατι αλλο, εσυ αρχηγε ποια απο αυτες τις τρεις μητρικες μου προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.