Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα


ea6gka

Recommended Posts

  • Replies 8,1k
  • Created
  • Last Reply
Cidade de Deus (City of God)

Δε θα τη βαθμολογήσω, απλά και μόνο γιατί είναι ιδιαίτερη ταινία και δε θέλω να σας προκαταβάλλω ούτε αρνητικά, ούτε θετικά.

Βασίζεται σε αληθινή ιστορία, όλοι οι χαρακτήρες είναι υπαρκτά πρόσωπα και κάποιοι από τους ηθοποιούς/κομπάρσους που συμμετέχουν, έχουν ζήσει τα πραγματικά γεγονότα.

Πραγματεύεται την ιστορία των φτωχών παιδιών που μεγαλώνουν στη Βραζιλία. Η βαθμολογία στο IMDb είναι 8.8/10 και βρίσκεται στο no 18 όλων των εποχών.

πολύ δυνατή ταινία.Σε όσους αρέσουν οι γκανγκστερικές να την δουν οπωσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις βγει μπουχτισμενος απο το φανταριλικι και εχουν πεσει καπως τα standard σου?:p

Πολυ μετρια την βρηκα εγω την ταινια.Διασκεδαστικη αλλα μετρια.

Πρέπει να είσαι και anime fan για να σου αρέσει η ταινία.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις βγει μπουχτισμενος απο το φανταριλικι και εχουν πεσει καπως τα standard σου?:p

Πολυ μετρια την βρηκα εγω την ταινια.Διασκεδαστικη αλλα μετρια.

εμένα πάντως με είχε πάρει ο ύπνος πολλές φορές :p

Link to comment
Share on other sites

A Clockwork Orange (1971) - IMDb

Eιδα μεχρι τη μεση γιατι βαρεθηκα και νυσταζα, οποτε δεν θα την βαθμολογησω. Απλα θελω να πω οτι δεν με συγκινησε και ιδιαιτερα.... δεν μπορω να πω οτι περνουσε ευχαριστα η ωρα. Θα της δωσω μια ευκαιρια ακομα να την δω ολη γιατι εχω ακουσει καλα λογια και ειδικα απο το βιβλιο που εχει διαβασει η κοπελα μου, το οποιο οπως ειπε και εκεινη ηταν πολυ καλυτερο απο την ταινια μεχρι εκει που ειδαμε.

Link to comment
Share on other sites

A Clockwork Orange (1971) - IMDb

Eιδα μεχρι τη μεση γιατι βαρεθηκα και νυσταζα, οποτε δεν θα την βαθμολογησω. Απλα θελω να πω οτι δεν με συγκινησε και ιδιαιτερα.... δεν μπορω να πω οτι περνουσε ευχαριστα η ωρα. Θα της δωσω μια ευκαιρια ακομα να την δω ολη γιατι εχω ακουσει καλα λογια και ειδικα απο το βιβλιο που εχει διαβασει η κοπελα μου, το οποιο οπως ειπε και εκεινη ηταν πολυ καλυτερο απο την ταινια μεχρι εκει που ειδαμε.

clockwork_big.jpg

ΑΥΤΟ ΕΛΕΙΠΕ, ΝΑ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΟΥΣΕΣ ΚΙΟΛΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.