Jump to content



μήπως ψηλά temps?


ergotelis

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά έκανα μέτρηση από bios μιας υδρόψυξής,και μετά από μισή ώρα σε x800gto2 και opteron 146 έχω σε load 37 βαθμούς επεξεργαστή και 41 κάρτα γραφικών,τίποτα υπερχρονισμένο.Οι ανεμιστήρες δουλεύουν περίπου στις 700 στροφές της coolermaster και είναι ένα διπλό ψυγείο και ένα μονό με αντλία την L30.

Επίσης,βλέπω ενδιάμεσα κάτι φουσκαλίτσες πολύ μικρές να έχουν κολλήσει στους σωλήνες,και επειδή ο σωλήνας πάει προς τα κάτω δε κατεβαίνουν μένουν σταθερές.Την αντλία την έχω βάλει πλάγια,έχει σχέση?Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα θερμοκρασιες μου φαινονται.οι κουλερμαστερ στις 700 στροφες κανουν ελαχιστα πραγματα.δυναμωσε τους εαν δεν σε νοιαζει ο θορυβος.αλλιως κατσε δροσερος και ησυχος:T:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που δεν ακούω πολλά πράγματα είναι οκ,απλά ρωτώ μήπως σε τέτοιες στροφές αποδίδουν καλύτερα κανένα άλλο ανεμιστήρι,σίγουρα με λιγότερο θόρυβο.Αλήθεια,αν αλλάξω τις θέσεις των ανεμιστήρων ώστε να βγάζουν αέρα από το ψυγείο και όχι να σπρώχνουν θα δω διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

στο θεμα ποια διαταξη ειναι καλυτερη για ανεμιστηρες ψυγειο οι αποψεις διιστανται.

αλλοι λενε το push-pull(σε περιπτωση με ανεμιστηρες σε 2 πλευρες που στην περιπτωση σου δεν εφαρμοζεται)

αλλοι λενε pull

αλλοι λενε push

στην περιπτωση σου καποιοι προτιμουν οι ανεμιστηρες να βγαζουν αερα απο το ψυγειο(pull).

καποιοι προτιμουν να σπρωχνουν αερα προς το ψυγειο.εγω προτιμω το pull.

περισσοτερο ομως νομιζω μετραει να εχεις σφραγισει το πλαινο μερος των fans ωστε να

μετακινουν αερα ΜΟΝΟ μεσα απο το ψυγειο χωρις απωλειες απο τα πλαγια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.