Jump to content



Πρόβλημα με dfi


johnnymous

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Athens2004 [11-01-2006 23:47]

Ρευμα στις μνήμες δοκίμασες να πειράξεις αν δεν το έχεις ήδη κάνει ? Αν το έχεις στο auto παίζει να είναι και τπτ 2.5++ οποτε αν τα ocz σου ειναι bh με 2.5 περνάνε χειμερία νάρκη .

βάλτο 2.8 το vdimm

το έκανα αλλά τίποτα και πάλι

thanks frost αλλά τα έχω βρεί.

εξακολουθώ να έχω πρόβλημα με τις μνήμες

αυτές είναι

post-1798-1416072377,4034_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με 2 μνημες δεν μπουταρει,αλλα μονο με μια.Οποια ναναι ή τη συγκεκριμενη μονο?Ειναι ιδια τα ντιμακια (ιδια τσιπ/timings)?Τις δοκιμασες σε αλλη μητρικη να δεις αν παιζουν μαζι (ειτε single or dual channel)?

Link to comment
Share on other sites

μπουταρει με οποια απο τις δυο να βαλω.. και με τις δυό δεν μπουταρει. Αμα την βάλω σε αλλο ντιμακι εκτος του 2 δεν αρχίζει καν... είναι ολο ιδιες δεν υποστηρίζουν dual channel και τις έχω δοκιμάσει σε άλλη μητρική(socket 478)

Link to comment
Share on other sites

στην αλλη μητρικη επαιξαν σωστα σε dual channel?

edit:

να σου πω....φλασια εφαγα...οταν λες δεν υποστηριζουν dual channel τι εννοεις?δεν μπορω να φανταστω πως γινεται 2 πανομοιοτυπα στικακια να μην παιξουν σε dual...

μηπως εννοεις οτι πηρες 2 ντιμακια ξεχωριστα και οχι σε dual channel kit?

αν τα πηρες ξεχωριστα τοτε αν εχεις την πολυτελεια να τις ξεκουκουλωσεις να δεις τι τσιπακια φορανε...ισως να εχουν διαφορετικα τσιπακια και γι αυτο να μην συνεργαζονται σε dual channel...αν εχεις msn στειλε μου το mail σου με πμ να τα πουμε απο εκει...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.