Jump to content



ASROCK 939 Dual Sata II & X2 3800+ Εμπειρίες..


Dagalidis

Recommended Posts

Eδώ δουλεύει σταθερά αλλά δεν καταλαβαίνω από που προκύπτει τόσο μεγάλο IDLE στις μνήμες....:D

Πάμε για παραπάνω αλλά με 2.7 MAX στις μνήμες δε με βλέπω για πολύ 1:1 ακόμη...:T:

DFI Killer mobo .... :clap:

post-153-1416072362,4779_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Dont worry για τον διαιρέτη. Δώσε το max στην CPU και μετά βρες με ποιόν διαιρέτη κάνεις δουλειά. Αν σου πω ότι με CPU στα 260 και μνήμες στα 200 (διαιρέτης 5:6, μην πω 4:5) με 2-2-2 θα έχεις καλύτερες επιδόσεις θα τις πετάξεις τις μνήμες σου?

Γι αυτό ακόμα ψάχνουν για BH5 (2-2-2 στα 200 παίζουν και με 2.7-2.8)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από schumifer [Σήμερα, στις 15:33]

Ζήτα συγγνώμη τώρα από την άσροκ τώωωωραααα. Μόνταρε μνήμες με τον απλό τρόπο και είσαι κομπλέ(3.14 σταθερά και φιλτραρισμένα)

Συγνώμη θεά ASROCK .... :worship: :worship: :worship:

Η μητρική πετάει και θέλει ένα MEMMOD για να πάρω και άλλα... :clap:

Δέστε πως πάει το RAID0 που έχω στήσει... Βέβαια έχει μεγάλο CPU utilization αλλά τεσπά, αργότερα κάποιο driver update ίσως αλλάξει τα πράγματα...:T:

post-153-1416072362,9798_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 16:52]

Παναγία μου....

Ή ο controler είναι πολυυυυυυυυυ μάπα....ή οι δίσκοι θέλουν ξαναστήσιμο

Tι εννοεί ο καλητέχνης ?????

Βρε τα κόκκινα είναι δικά μου...

Πόσο έπρεπε να πάρω ??? :(

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, έχω και γω τον συνδυασμό ASRock + 3800 X2 και όλα πάνε καλά χωρίς o/c, αλλά έχω δύο προβλήματα και ψάχνω για καμιά ιδέα.

1. Κάθε 3-4 seconds ο explorer κάνει ένα μικρό peak (4-6%) χωρίς λόγο. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα όταν παίζω παιχνίδια ή στο playback ενός divx να έχω συνεχώς σπασίματα ανά 3-4 seconds. Δοκίμασα τα πάντα (εκτός από ultrex) αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

2. Το σύστημα δουλεύει με δύο twinmos PC3200 (CL 2.5) x 512 MB. Όλα καλα. Αν δοκιμάσω να βάώ αλλά δύο ή έστω ένα, τότε ή δεν postάρει καθόλου, ή δεν μπαίνει στα windows. Και τα τέσσερα τσιπάκια είναι ακριβώς τα ίδια, δώρο από έναν φίλο. τι μπορεί να φταέι;

Τα windows είναι στημένα σε ένα raptor, η vga είναι μια agp 6600gt της Gigabyte και υπάρχει και μια κάρτα skysat καθώς και μερικοί σκληροί δίσκοι ακόμα. Τα windows είναι φρεσκοστημένα με τους πιο πρόσφατους οδηγούς και Updated. Το bios είναι 1.50, το cool'n'quiet επενεργοποιημένο, η ψύξη stock.

Σημειώση: όλα τα άλλα υλικά εκτός Mobo+CPU, προέρχονται από το παλιό pc και δούλευαν εντάξει για καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 19:10]

Ακριβώς ότι δείχνει ο Athens....

Δεν τραβάμε καρδιογράφημα.....πρέπει να είναι πολύ πιο ομαλές όπως του Athens....

@Athens

2 raptores?

αυτο ειναι απο raptors AB...γιατι οι C0 αν δεν κανω λαθος ειναι στα 120...;)

hdtach8jq.th.jpg

καμια επαφη φιλε μου οι ραπτορς...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.