Jump to content



Ψυγείο για watercooling


obijuan1983

Recommended Posts

εχει δυο radiator στα multirama.ενα 3Χ120 75ευρω 6000 και κατι btu και ενα 3Χ120 extreme στα 108 ευρω.χθες πηρα το δευτερο και ακομε στεινω κουτι.σε δυο μερες θα σας πω νεα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

παίρνοντας αφορμή από τη photo που έστειλε ο Athens2004, και λέγοντας ότι το είχα υποψιαστεί ότι γίνεται κάτι τέτοιο, θέλω: να μου πείτε πόσο εύκολο είναι να τοποθετήσω ψυγείο εκεί κάτω, στο πάτο του cm stacker, και ποιο ψυγείο μου προτείνετε.

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε τη σχαρα που υπαρχει στον πατο και ακουμπισε πανω το ψυγειο.Βαλε τους ανεμιστηρες η απο κατω απο το κουτι η πανω στο ψυγειο.

ψυγειο η το καλοριφερ απο ford transit η απο το xtremeshop.gr το διπλο.

κανε ενα search και σιγουρα θα βρεις πολλα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

δηλ, δεν θέλει βίδωμα πάνω στο case;;:rolleyes: :rolleyes: (sorry για κάποιες "χαζές" ερωτήσεις, αλλά είμαι καινούριος-όχι μόνο στο forum). Από τα δύο ψυγεία ποια μου προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

το βιδομα που λες ειναι σχετικο.....

μπορεις να το ακουμπισεις απο πανο απλα

η να το στερεοσεις

η να βιδοθη πανο στα φανακια που θα ειναι βιδομενα στο κουτι

οτι θες μπορεις να κανεις

ακομα και εξοτερικη κατασκευη αν εχεις μερακι

Link to comment
Share on other sites

βασικά έχω εξωτερική. αυτό που θέλω είναι να μαζευτεί λίγο το pc. τα διάφορα κουτιά (πύργος, ups, υδρόψυξη) έχουν απλωθεί, και πρέπει να έχω πόδια ίσια (σαν του Ριβάλντο) για να περπατήσω εκεί μέσα... Το θέμα είναι ότι η υδρόψυξη που έχω είναι μεν χειροποίητη, αλλά όχι από μένα: επομένως, εμπειρία μηδέν από τέτοια πράματα. Η απορία μου είναι η εξής: στο άνοιγμα που έχει το cm stacker στο πάτο του, μπορεί να στερεωθεί (μου απάντησες σ'αυτο), και πως;;; κάποιος που το έχει δοκιμάσει ήδη, μπορεί να βοηθήσει;;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deninho

βασικά έχω εξωτερική. αυτό που θέλω είναι να μαζευτεί λίγο το pc. τα διάφορα κουτιά (πύργος, ups, υδρόψυξη) έχουν απλωθεί, και πρέπει να έχω πόδια ίσια (σαν του Ριβάλντο) για να περπατήσω εκεί μέσα... Το θέμα είναι ότι η υδρόψυξη που έχω είναι μεν χειροποίητη, αλλά όχι από μένα: επομένως, εμπειρία μηδέν από τέτοια πράματα. Η απορία μου είναι η εξής: στο άνοιγμα που έχει το cm stacker στο πάτο του, μπορεί να στερεωθεί (μου απάντησες σ'αυτο), και πως;;; κάποιος που το έχει δοκιμάσει ήδη, μπορεί να βοηθήσει;;:rolleyes:

ναι μπορει!!!

αν εκανες μια αναζιτιση με κληδια stacker και υδροψυξη θα εβλεπες ενα ολοκληρο thread toy αριστου με ανελιμενο το θεμα.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deninho

μόλις το είχα διαβάσει, και ήρθα να σε ευχαριστήσω... :D:D

τιποτα ρε συ...

ελπιζω ο αριστος να σου εδοσε καλες ηδεες.....

παντος ειναι ενα απο τα πιο καλα υλοπηιμενα κουτακια...(κατα την γνομη μου παντα..)

Link to comment
Share on other sites

Στερεωθηκε χρησιμοποιοντας 2 απο τις τρυπες για ανεμιστηρες που υπαρχουν ηδη στο στο ψυγειο

Προσοχη σε αυτο το σημειο στο μηκος των βιδων που θα χρησιμοποιησουμε γιατι θα κανουμε ζημια στο ψυγειο

post-62-1416072437,2705_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

και τελικα μετα apo αρκετη ωρα κατεληξε σε αυτο

Στο συγκεκριμενο stacker τοποθετηθηκαν 4 δισκοι και 3 οπτικες συσκευες καθως και 3 pci καρτες οποτε δεν υπηρχαν kai πoλλα περιθωρια για καλιτεχνιες

Παντως πιστευω να σου δωσει μερικες ιδεες

post-62-1416072437,2817_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

πωπω, της σουλτανας γίνεται εκεί μέσα... όταν λες προσοχή στο μήκος των βιδών, πόσο πρέπει να είναι;;; Και κάτι ακόμα. ο τρίτος σωλήνας, που δεν πάει πάνω στο block, είναι για το γέμισμα;;;

Link to comment
Share on other sites

To τριπλο χωραει αλλα θα πρεπει να κοψεις το κουτι στο κατω μερος ωστε να εκμεταλευτεις ολη την επιφανεια του ψυγειου Οπως βλεπεις στην δευτερη φωτο η σιτα ειναι στο ιδιο μεγεθος με το ψυγειο οποτε ο τριτος ανεμιστηρας δεν θα εχει απο που αν τραβηξει

Προσοχη γιατι αν βαλεις πολυ μακριες βιδες μπορει να τρυπησεις το ψυγειο

Ναι ειναι για εξαερωση -πληρωση Ειναι γνωστο και σαν Τ Εινα πολυ πρακτικο οταν δεν υπαρχει χωροσ για τανκ αλλα ειναι αρκετα χρονοβορο σαν διαδικασια ειδικα με μεγαλες αντλιες

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.