Jump to content



6800gs, x800gto2, ή x1600xt?? ποια να παρω??


tolis861416003225

Recommended Posts

λοιπον μαλλον σε λιγο καιρο θα κανω αναβαθμηση στον τομεα των γραφικων διοτι με τη καρτουλα που εχω τωρα δε μπορω να απολαυσω (τουλαχιστον οχι οπως θελω) το need for speed most wanted και γενικα σχεδον τιποτα...κανω καποιες υποχωρισεις και μου τη σπαει....:getlost: η gs κανει 260 ευρο φυσικα μονο την xfx αν θα επερνα ειναι η καλητερη....και θα της εκανα και ΟC και θα ευτανε οριακα την ultra...η χ1600χτ ειναι χειροτερη μεν της gs αλλα ειναι και αρκετα πιο φθηνη...190 ευρο (mono sapphire!!!) και η διαφορα μεταξυ τους δεν ειναι και τοσο μεγαλη απότι ειδα σε ενα συγκριτικο...η gto2 απο την αλλη θα γινοτανε 850χτ πε και θα ειμουνα αρχοντας ατι-ακιας :devil: και με τα ιδια λευτα που θα εδινα και για την 6800gs μαλλιστα...αλλα ελα μου που δεν υποστιριζει τα shaders 3.0......η 1600χτ υποστιριζει ετσι???? ως εχουν τωρα τα πραγματα καλητερη επιλογη ειναι πιστευω η gto2...σε επιδοσεις μεταξυ των τριων αλλα ποσο συμαντικη ειναι αυτι η υποστιριξη των shaders 3.0 στο κατω κατω??? η gs σε παιχνιδι που θελει αυτη τι λαλακια θα παιζει καλυτερα αν και ειναι χειρωτερη της χ850χτ πε που δεν την υποστιριζει??? τι να προτιμισω???? παρακαλω μια χειρα βοηθειας.......

Link to comment
Share on other sites

ισων αν περιμενα αν εβγαινε η 1600χτ με 256βιτ μεμορυ?? λετε τοτε να ηταν καλητερη της 6800gs??αυτο με προβληματιζει μεταξυ αυτων των δυο ενω μεταξυ της gs και της gto2 το shader model 3.....ποσο βασικο ειναι ποια αυτο??? δεν μου το απαντατε....δοστε μου λιγο τα φωτα σς οσοι ξερεται...βασικα ως εχουν τωρα τα πραματα θα επερνα την 6800gs(λογω των shaders... αν και υποστιριζω ατι παραδεχομαι οτι χανει παντου....τουλαχιστων σε επιδωσεισ σε απεικονηση ειναι αλλο θεμα τι κανει...) αλλα τωρα τωρα δεν εχω τα χρηματα οποτε ετσι κιαλλιως καπου σε κανα μηνα θα μπορεσω να παρω...τωρα θα μου πειτε...μα καλα απο τωρα ρωτας σε 1 μηνα θα γινει το ενα το αλλο.... ε δε λεω δικιο εχετε.... :D αλλα ισως να μπορεσω και τωρα ..... αν παρω καμια με 3,4 δωσεισ απο το μαγαζι που πηρα το πισι μου...ισως να μπορει να μου τη δωσει και ετσι.... ειδωμεν!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unknown [Χθες, στις 16:50]

εγω το μονο που εχω να πω ειναι οτι με την gs στο most wanted και φουλ ΤΑ ΠΑΝΤΑ παιζει μια χαρα.και δεν ειναι xfx...

...για τι αναλυση μιλας ???γιατι το "ΤΑ ΠΑΝΤΑ" ειναι σχετικο...

...εγω παντως θα σου ελεγα ναι για την gto2 αλλα οχι για την χ1600χτ ...τωρα για το ps3 δεν ειναι χαρακτηριστικο αλλα τεχνολογια "ορος" ..που σημαινει οτι οταν θα βγουν παχνιδια

που ειναι φτιαγμενα για ps3 δεν θα εχεις καποιο prob...;)

Link to comment
Share on other sites

gto2 η gs αναλόγως ποια εταιρία γουστάρεις . Ιδιες επιδόσεις περιπου αλλου σηκώνει κεφάλι η μία αλλου η άλλη .

σων αν περιμενα αν εβγαινε η 1600χτ με 256βιτ μεμορυ??

δεν θα την σύστηνα ούτε σε αυτον που θα προσπαθούσε να μου κάψει το σπίτι . Απλά δεν αξίζει τα λευτά που ζητάει .

εδιτ . Τώρα ειδα οτι λες για bit και όχι για MB . μάλλον θα περιμένεις πολύ .

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα!Μεταξύ x1600 και GS ,οποιαδήποτε έκδοση της πρώτης και να βγει, η GS είναι ανώτερη σε όλους τους τομείς επομένως δε πιστεύω ότι υπάρχει δίλημμα!!

Αναφορικά με τις υπόλοιπες επιλογές πιστεύω αξίζει λίγο ψάξιμο!!

Εγώ προσωπικά θα έπαιρνα GS με τα 1000 και αυτό θα κάνω!:)

Ψάξε εδώ αλλά και εδώ και ελπίζω να βγάλεις κάποια άκρη!

.................:alien: :alien:

Link to comment
Share on other sites

η xfx σε 3δ μαρκ 2005 πιανει 5800 ενω η χ1600χτ 5200 αλλα οι διαφορες ειναι πολι μεγαλητερεσ σε παιχνιδια απ'οτι ειδα σε ενα ριβιου...οποτε ηταν η τελαιυταια επιλογι ετσι κιαλλιως....αυτα τα κωλο-σεϊντερσ 3 με προωλιματιζουν...δλδ αμα παρω την χ800γτο2 θα γονατισει μπροστα στην 6800γσ??? τι ακριβως ειναι αυτο το σεϊντερ μοδελ 3? κατι αντιστιχο to2 με gs οταν απο τα σεϊντερ 1 πηγαμε στα 2??? τι συνεβαινε???

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει πλεον κανενας λογος να μην παει καποιος σε 6800gs ... για 220ε εχεις μια 6800u (με λιγο o/c) και εισαι αρχοντας... Με την πληρη υποστηριξη shaders και οτι αλλης σκ*τουλιτσας εχει βγει...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.