Jump to content



δεν μπορώ να μπω στα windows!


jara

Recommended Posts

καλησπέρα!

η ιστορία έχει ως έξεις:

είχα το pc ανοιχτό k κατέβαζε 2 μέρες.Πριν μια μέρα είχα βάλει νέα fonts για photoshop.μετά από μια μέρα πάω να ανοίξω το photoshop και μου βγαίνουν κάποια baloon tips στο taskbar για errors.αδιαφορώ και λέω να κάνω ένα restart για να στρώσουν τα πράγματα.

πριν μπω στα windows μου βγαίνει error πως λείπει to hal.dll.

ok λέω να μπω σε safe mode να το σώσω.ούτε σε safe mode έμπαινε!

οποτε λέω να βάλω το cd τον windows για να κάνω system recovery.όμως μου ζητάει την δισκέτα του recovery που δεν έχω φτιάξει...

λέω τελοσπάντων ας μπω σε ubuntu να σώσω τα αρχεία μου.και να το περίεργο: δεν μπορούσα να μπω ούτε σε linux!!!

τελικά ξαναπέρασα τα ubuntu σε άλλο σκληρό k μπήκα.

πως μπορώ να φτιάξω τα windows χωρίς να κάνω format(έκανα πριν 2 βδομάδες)?

σας ευχάριστο πολύ! :)

p.s. πρέπει να σώσω κάποια αρχεία επείγοντος k να δουλέψω σε photoshop για μια εργασία που έχω να κάνω για την τρίτη!

__________________

P4 2.4Ghz,512 ddr 2700 Ram, 1*80gb maxtor,1*120gb Western Digital,1*200gb seagate,geforce mx 440 64mb,teac dvd player,nec 3520 dvd-r,creative audigy 2 platinum pro on kx drivers,hitachi cm621f crt.

Win XP Pro EN.

1 Vestax PDX-2000 BLK LTD,Vestax pmc 05 pro 2,jb systems q-30,jb systems 4 ch mixer,boss sp-303,M-audio keystation 49e.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κάνει εγκατάσταση τα windows XP πάνω στα XP σε ένα φάκελο windows2 και εννοείται χωρίς να κάνω φορμάτ κατά την εγκατάσταση. Έστι μπόρεσα να σώσω κάποια αρχεία που ήθελα και μετά έκανα το φορμάτ

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω πάρα πολυ μεγάλη εμπειρία 2 φορες που μου εγινε και εμένα αυτό (αλλά λόγω ο/c) χρησιμοποίησα την κονσόλα επιδιόρθωσης R χωρίς να μου ζητήσει δισκέτα απλά απο το cd, οπότε χρησιμοποίησα την εντολή bootfix και έκανε επιδιόρθωση τομέα εκκίνησης.

Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει,δεν χάνεις να προσπαθήσεις. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.