Jump to content



γνωμες για amilo 1667 g2


c0nfuser

Recommended Posts

καλή η τιμή αλλα έχει πολλά αλλα κετ' εμέ.1) είναι Acer και ως γνωστόν έχει απο το χειρότερο srvice που έχω ακούσει λόγο παραπόνων.

1) 512 αλλα hypermemory η καρτα γραφικών.που σημαίνει πόσα φυσικά δικάτης έχει δεν το λέει το 247.

3)δεν είναι 64bit.(νομίζω...?!)

4)Εγγύηση: 1 έτος

5)αυτονομία δε λέει στο 247 και μάλλον τρώει πολύ.

συγκρίνοντας τώρα τα χαρακτηριστικά και μόνο του hardware νομίζω οτι συμφαίρει για τόσα ευρώ παραπάνω να πάρεις σε επιδόσεις.αλλά μόνο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα.σε τι διαφορα επιδόσεων μιλάμε?αν είναι πολύ κοντά οι εοπιδώσεις ίσως την κόβει το σύστημα που είναι πάνω.αν έιναι σε dual ίσως ανεβαίνουν κιάλλο οι επιδόσεις της.η τιμή του 5652 πόσο ποιο πάνω είναι?

Link to comment
Share on other sites

o 5652 ειναι φθηνοτερος.1480ε νομιζω....

Και οχι,η χ1400 ειναι ξεκαθαρα πιο αργη απο την χ700.4 pipes vs 8 pipes.You do the math...

Η χ700 βγαζει 2600/2700 στο μαρκ05 και η χ1400 βγαζει 1800...

Η 7600 λογικα ειναι επιπεδου χ700/6600 αλλα ελαφρως πιο γρηγορη.

Link to comment
Share on other sites

Tελικα ml/mt δεν ειχαν καμμια ουσιαστικη διαφορα.Δεν θα με ενοιαζε καθολου μα καθολου.

Ουτε παραπανω αυτονομια εχει ο ΜΤ τελικα.Αντε κανα δυο λεπτα παραπανω.Η διαφορα τους ειναι μονο σε full speed οπου ο ml καταναλωνει 10w παραπανω (35/25).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγώ πήρα τελικά των 5652 από play247 και την εγγύση τριων χρόνων με κάλυψη ατυχήματος Pick-up and delivery και χρόνο sevice 5μέρες.

Το μηχάνημα είναι φουλ εξοπλισμένο και πολύ γρήγορο. Μέχρι και TV tuner ψηφιακό για να βλέπεις και την ψηφιακή ΕΡΤ. Το tuner έχει και video-in!!! :D

H οθόνη πολύ φωτεινή, περισσότερο από προηγούμενα μοντέλα, όχι όμως sony, ομοιόμορφα φωτισμένη, αλλά έχει πολύ ανακλαστική επιφάνεια και μικρές γωνίες θέασης.

Ποιότητα κατασκευής νομίζω αναβαθμισμένη, σε σχέση με 1690 και τα προηγούμενα πεντάρια, ισάξια με F-S 1667.

Μπαταρία δυομισάωρη πολύ χαλαρά και με περισσότερη εξοικονόμηση πιάνει νομιζω τις 3,5.

Δε θερμαίνεται πολύ, αλλά δυστυχώς σε ένα συγκεκριμένο σημείο κάτω από το touchpad είναι μάλλον άβολο. Εκεί είναι ο δίσκος και ένα disk monitor που έχω τον βγάζει συχνά 50-55 C.

Αυτά προς το παρόν!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο.Ειναι οντως εξοπλισμενο σαν αστακος.Μακαρι να μην σου παρουσιασει προβληματα.Αν εχεις την καλοσυνη, ποσταρε καποια benchmarks της 7600 στο αντιστοιχο thread που υπαρχει για να παρουμε μια γευση των δυνατοτητων της.

Ευχομαι αχρειαστη η εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να βρω κανα 3dmark. Πάντως το Empire at War παέι πολύ άνετα, το ίδιο και NFSMW με ρυθμίσεις λίγο χαμηλότερα από τις ανώτατες (δε θυμάμαι τώρα ακριβώς... ;) ). Με το dual core μπορείς να παίζει άνετα κάποιο από αυτά τα παιχνίδια και από πίσω να τρέχεις ότι θέλεις χωρίς πρόβλημα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 17 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.