Jump to content



how mp3?


2cpu

Recommended Posts

Προχτες αγορασα 2 cd μουσικης .

Αφου γυρισα σπιτι και προσπαθωντας να τα κανω Mp3 λογω

αντι-copy protection δεν τα καταφερα.Το προγραμμα που χρησιμοποιω για την μετατροπη

ειναι cdex v1.51.Δεν θελω να το κανω μεσω xfi με record what u hear.

Ετυχε σε κανενα σας τετοιο δισκακι και αν καταφερατε να το κανετε

ποιο προγραμμα χρησιμοποιησατε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ ένα πρόγραμμα που είχε μέσα η κάρτα ήχου, το Creative PlayCenter...

Δουλεύει σε όλους τους υπολογιστές, όχι μόνο σε αυτούς που έχου κάρτα Creative...

Έπεσε στα χέρια μου ένα CD μουσικής που δεν μπορούσε να αντιγράψει ένας φίλος μου λόγω προστασίας από αντιγραφή... Εγώ το έβαλα στο PlayCenter και το έκανε rip κανονικότατα... ’λλα προγράμματα ίσως δεν το κάνουν...

ΕΔΩ: http://files.europe.creative.com/manualdn/Applications/AVP/7488/PLCFULL_PCAPP_3_02_70.exe

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω ολους για την βοηθεια.

Ακολουθησα την λυση του nickstamat.θα μου πεις εχεις την xfi και δεν

το ηξερες?Το δοκιμασα αλλα οταν εβαζα το δισκακι στα scsi cdrom δεν με εβγαζε

στοιχεια.Οταν το εβαλα στο Nec το οποιο ειναι σε εξωτερικο κουτακι usb+firewire

με το αναγνωρισε κανονικα.(εβγαλε ολα τα στοιχεια).Επισης να επισημανω

οτι το exactaudiocopy και free mp3 ripper δεν καταφεραν κατι.Το Musicmatch jukebox

που προτεινε ο YDinopoulos δεν το κατεβασα.(64k που οπωτε θελει παιζει).

Το nero μετα απο μια λουμπα δεν το ξαναχρησιμοποιησα,ο win media κολλουσε για καποιο

ανεξηγητο λογο και οσο για το alcohol που προτεινε ο feanorian ειναι μια επιλογη

που θα δοκιμαστει.Για μια ακομη φορα σας ευχαριστω ολους για την πολυτιμη βοηθεια.:flower:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ media player με plug-in απο intervideo... Απλά και μόνο για την ευκολία του. Ούτως η άλλως τα κάνω συνήθως στα 320kbps... Παλιότερα χρησιμοποιούσα lame encoder αλλά πρώτα τα περνούσα σε wave καθαρό στον υπολογιστή. Θεωρητικά είχα καλύτερο αποτέλεσμα ποιοτικά αλλά στην πράξη λόγω bitrate δε φαίνεται κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.