Jump to content



Ξεκλείδωτα PC


chriss

Recommended Posts

Με την ευκαιρία ενός άλλου thread , ήθελα να ρωτήσω:

Τα PC στον χώρο εργασίας σας είναι ξεκλείδωτα; Μπορείτε να εγκαταστήσετε ότι πρόγραμμα θέλετε ή να χρησιμοποιείτε προγράμματα P2P, IRC κλπ?

Τι πιστεύετε; Πρέπει να είναι κλειδωμένα τα PC ενός εταιρικού δικτύου;

Link to comment
Share on other sites

Τι πιστεύετε; Πρέπει να είναι κλειδωμένα τα PC ενός εταιρικού δικτύου;

Φυσικα ναι . Φαντασου τα computer ελευθερα στην περιεργεια του υπαλληλου ! Για να μην σχολιασουμε την ασφαλεια που πλεον δεν υπαρχει.........

* * Moved to offtopic section... * *

Link to comment
Share on other sites

ειναι ιδεα μου η μου φαινεται οτι οι αντμινιστρατορες δουλεουν σε εταιριες???

Οι συγκεκριμενοι απο πανω εννοω!!:)

αλλα δες το και απο την αλλη ...(chriss)

θα θελες να ησουν διευθυντης σε μια εταιρια και οι υπαλληλοι σου να ασχολουνται με π2π και ιρc....??Δεν νομιζω να τους βοηθαει καπως στην δουλεια τους!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ σε εμάς είναι αρκετά σφιχτά τα δικτυακά, αλλά localy κάνουμε ότι θέλουμε. Και p2p και msn, κλπ. Μάλιστα το msn είναι υποχρεωτικό γιατί το χρησιμοποιούμε εντός εταιρίας και με συναδέλφους που είναι σε άλλα κτίρια.

Βέβαια εδώ είναι όλοι advanced χρήστες (προγραμματιστές, admins, κλπ) οπότε είναι λογικό. Δεν ξέρω αν είναι όλα ελεύθερα στα τμήματα λογιστηρίου, πωλήσων, αποθήκης, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμας ολα ειναι ειναι ελευθερα (ομοιως με τον wizard). Βεβαια κανεις δεν χρησιμοποιει p2p προγραμματα και κανεις δεν εγκαθιστα προγραμματα.Αλλωστε δεν υπαρχει χρονος...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG

ειναι ιδεα μου η μου φαινεται οτι οι αντμινιστρατορες δουλεουν σε εταιριες???

Οι συγκεκριμενοι απο πανω εννοω!!:)

Προσωπικά, ναι. Βέβαια δεν έχω και άλλη επιλογή όσο αφορά τα κλειδώματα, μιας και είναι πολιτικές που έρχονται από έξω και ελέγχονται συχνά-πυκνά. Από την άλλη, πληρώνεσαι(εγώ στην συγκεκριμένη περίπτωση) για να εξασφαλίζω κάποιες προυποθέσεις. Αν δεν τα καταφέρω(άσχετα αν το πρόβλημα θα προκύψει από 3ο χρήστη) θα πει ότι δεν κάνω καλά την δουλειά μου :)

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια κατηγορία με τον RootX είμαι και εγώ , απλά ήθελα μια γενικότερη άποψη των χρηστών. Υπάρχει μια μόνιμη "κόντρα" του τύπου:

-Ελα μωρε εγώ ξέρω από κομπιουτορες

-Δυστυχώς αυτή είναι η πολιτική .-

κλπ

Κάποτε σε προηγούμενη εταιρία που ήμουν, όλα τα PC δεν τύπωναν ξαφνικά.

Μετά από απελπισμένες προσπάθειες καταλάβαμε ότι έφταιγε ένας βλαμμένος screensaver που είχαν βάλει όλοι οι χρήστες την ίδια μέρα. Τον οποίο φυσικά εντοπίσαμε όταν τον είδαμε να τρέχει σε ένα από τα μηχανήματα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.