Jump to content



o τελευταιος των μοικανων no2


def

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

μεχρι ποσο ρευμα μπορω να δωσω με στοκ ψυκτρα του fx για να τον ανεβασω στα 3 με τι διεραιτη?και με ποσο multi?γιατι στα 2.9 οταν τεσταρα το super p κολουσε

Link to comment
Share on other sites

(Bαλε χαμηλο διαιρετη,πχ 133(ή και 100) και δωσε ρευμα στον επεξεργαστη(<1.50).Δεν πεθαινει μην ανησυχεις!Πριν απο καθε τεστ να εισαι σιγουρος οτι δεν φταινε οι μνημες.Ο σκοπος ειναι να βρεις το μεγιστο αυτου πρωτα(να μας φυγει το καψιμο:p ) εστω και με την στοκ και μετα των μνημων.

Link to comment
Share on other sites

οι μνημες μου ειναι tccd απο την μανα τους 2-2-2-5 με ρευμα στα 2.7,να αλλαξω και τα timing να τα βαλω 2,5-3-3-5 η να τα αφησω ετσι οπως ειναι?το μουλτι επι ποσο?

Link to comment
Share on other sites

Χμμ εχω ξεχαστει μου φαινεται.Για FX-60 μιλαμε!Βαλε τις μνημες στα 200 με default timings κι ανεβαζε διαιρετη.Οταν μπεις στα win να κανεις κανενα spi32 να δεις αν ειναι σταθερος.Αν ναι τοτε ανεβασε κι αλλο,αλλιως ανεβασε λιγο το ρευμα μεχρι να δεις που θα φτασεις.Μην ξεπερασεις τους 50-55 βαθμους..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.