Jump to content



Προβληματικο download με corupted αρχεια


leon1416003188

Recommended Posts

Οποιο προγραμα κατεβαζω απο το ιντερνετ μου βγαζει μηνυμα οταν παω να το εγκαταστησω οτι το αρχειο ειναι corupted η οτι εχει καποιο προβλημα.

Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Aν πρόκειται για iso το isobuster με έχει σώσει πολλές φορές. Για rar υπάρχουν κάποια διαγνωστικά/επιδιορθωτικά αλλά ποτέ δε χρειάστηκα οπότε δεν ξερώ να σου προτείνω κάποιο αξιόλογο. Μπορεί να έχει πρόβλημα και ο windows installer...

Link to comment
Share on other sites

Χμ...εγώ θα έλεγα ότι αν έχει κλοκάρει το pc για δοκίμασε να το βάλεις default και ξαναπροσπάθησε...έγω είχα το ίδιο πρόβλημα όταν είχα Raid 0 σε παλιότερο σύστημα και εκεί δεν άντεχε το μεγάλο FSB και είχα corrupted downloads...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από leon

Οποιο προγραμα κατεβαζω απο το ιντερνετ μου βγαζει μηνυμα οταν παω να το εγκαταστησω οτι το αρχειο ειναι corupted η οτι εχει καποιο προβλημα.

Καμια ιδεα;

Spyrus ακραία η κατασταση που περιγράφεις:computer:

δεν νομιζω να αντιμετωπιζει τετοιο προβλημα ο φιλος μας.

leon τι ειναι αυτα που λες για το firewall της nvidia ; Δεν υπαρχει firewall nvidia. Εχεις προσωρινό πρόβλημα με τα downloads ; Τι σύνδεση στο internet εχεις ; Ποιον isp ;

btw οταν κατεβαζεις μην σερφαρεις ταυτοχρονα σε σελιδες. Το ευρος της γραμμης αν δεν ειναι μεγαλο τοτε υπαρχει κινδυνος corrupted download.

Χρησιμοποιήσε download manager.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dr.Paneas [Χθες, στις 23:57]

leon τι ειναι αυτα που λες για το firewall της nvidia ; Δεν υπαρχει firewall nvidia.

αυτό τι είναι? http://www.nvidia.com/object/security.html

Αρχική απάντηση από Dr.Paneas [Χθες, στις 23:57]

btw οταν κατεβαζεις μην σερφαρεις ταυτοχρονα σε σελιδες. Το ευρος της γραμμης αν δεν ειναι μεγαλο τοτε υπαρχει κινδυνος corrupted download.

αυτό πάλι πως σου ήρθε?

με 56κ όταν ήμουν το μπουκαρα οσο δεν θα έφτανε 384dsl και δεν είδα ποτέ πρόβλημα

btw είχα παρόμοιο πρόβλημα με το firewall της nvidia με compressed αρχεια

Link to comment
Share on other sites

Ωπα, αυτο δεν το ηξερα. Σορρυ για το αφελες σχολειο πιο πανω (οτι δεν υπαρχει nvidia firewall). λαθος μου. Σωστή η παρέμβαση σου.

Στο αλλο ομως εισαι λαθος. Παραδειγμα οτι το φιλος μας εχει PSTN και κατεβαζει με 4.5kbpss αν δοκιμασει ν ανοιξει 3 σελιδες θ μειωθει η ταχυτητα του download και με τα bug του ΙΕ θα του βγαλει κατα ενα μεγαλο ποσοστο σφαλαμα (ειδικα αν το αρχειο ειναι μεγαλο). Φυσικα αν χρησιμοποιεις download manager, κανεις ο,τι γουσταρεις χωρις φοβο.

Link to comment
Share on other sites

Kαι ομως το προβλημα πρεπει να ειναι ο firewall της nvidia.Κατεβασα και αλλα αρχεια και κανενα προβλημα.

Οσο για την συνδεση μου εχω adsl και ουδεποτε αντιμετωπισα αυτο το προβλημα οσα αρχεια και να κατεβαζα συνχρονος.

Οσοι εχετε firewall nvidia αντιμετωπισατε παρομοιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Paneas τα corrupted downloads δεν εχουν να κανουν τοσο με το μπουκωμα της γραμμης.............περισσοτερο εχουν να κανουν με την ποιοτητα της γραμμης......packet loss/attenuation/margin κλπ.

ισως ο φιλος μας θα πρεπε να κοιταξει λιγο την ποιοτητα της dsl του μεσω του router.

σε 1-2 περιπτωσεις που ειχα corrupted downloads ειχα προβλημα με την adsl.......οχι τοσο ταχυτητας αλλα με τις υπολοιπες ποιοτικες παραμετρους

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.