Jump to content



Mobo για Opteron 165


deninho

Recommended Posts

Ανοίγω το πρώτο μου thread, γιατί χρειάζομαι τη βοήθειά σας, και δεν μπόρεσα να βρω κάτι αντίστοιχο στο υπόλοιπο φόρουμ. Σκέφτομαι να πάρω τον opteron 165, και θέλω να μου προτείνετε ένα καλό mobo. Θέλω να έχει πράματα πάνω (αρκετές usb, να έχει firewire) και να σηκώνει o/cing. Να σημειώσω ότι δεν είμαι παλιός στο άθλημα, οπότε μάλλον οι DFI, που έχουν άπειρες ρυθμίσεις για τις μνήμες αποκλείονται... Όσο για το κόστος, ε, να μην ξεφεύγει:D :D Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Link to comment
Share on other sites

nice one. το μόνο που με χαλάει είναι, ότι αν και MSI έχει μαύρο PCB... Όσο για την φράση μου, "Όσο για το κόστος, ε, να μην ξεφεύγει", εννοεούσα όχι τπτ μητρικές >200e... άλλωστε η μητρική και το τροφοδοτικό είναι δυο κομμάτια που πρέπει να τα επιλέγουμε προσεκτικά. Υπάρχει κάποια επιλογή με Crossfire;;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτη παρε DFI LP UT nF4 SLI-D με τον 165 θα χρειαστεις ενα ανετο 300MHz+ HTT.Δεν χρειαζεται να μαθεις αμεσως τις ρυθμισεις στις μνημες και καλο ηταν να παρεις καποιες καλες μνημες.....

Link to comment
Share on other sites

DFI δαγκωτο κι απο μενα

δεν ξερω αν σκοπευεις να χρησιμοποιησεις το SLI........και το ULTRA-D εχει τις ιδιες δυνατοτητες,ειναι λιγο φτηνοτερο και δεν εχεις το 2ο slot να σε "μπριζωνει" για 2η VGA

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.