Jump to content



Far Cry PC vs XBOX360


vdeseris

Recommended Posts

κοιτα αλλη ορεξη δεν ειχα τωρα να καθομαι να τραβαω screens απο cs source,dod source HL2 lost coast cod2 quake 4 ( καμια σχεση στο pc μου απτο 360 :p )και fear η να κανω Upload screens και trailers απο "project offset" ut2007 S.T.A.L.K.E.R και oblivion :p , οσο για το αν τρεχει στα 60fps ΣΤΑΘΕΡΑ μην εισαι σιγουρος εδω περα δεν μπορει η κονσολα να παει σε διαφορες φασεις πανω απο 30 στο most wanted :p τεσπα θα το δω καποια στιγμη "live" αλλα απο screens δεν ειδα ουτε τρελα bump maps ουτε τρομερης αναλυσης textureς ουτε τρελο Polycount στους χαρακτηρες ουτε τρελα reflections σε διαφορες επιφανειες, μην μιλησω για το cod2 που λενε αλλοι οτι ειναι καλυτερο στο 360 ενω δεν εχει ουτε soft smoke on ουτε βλεπεις παραπανω απο 16 πτωματα στην οθονη ταυτοχρονα και το texture detail ειναι αντι για "extra" σε "high" setting

τεσπα ο καθενας με την κ@βλα του :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια δεν υπαρχουν μεγαλες διαφορες στα βιντεο.Το νερο ειναι απλα πιο eye candy και εχει καλυτερη κινηση στο x-box.Δεν ειναι κατι που ενα pc δεν μπορει να αποδωσει,είναι θέμα προγραμματισμού.Αυτο που μου την δινει απιστευτα στο 360 και το θεωρω ανεπιτρεπτο, ειναι η θολουρα στο background, κατι σαν παντελείς έλειψη anisotroping filtering.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

σιγα τα ωα, και εγω οταν πρωτο εβαλα το lost coast τραβαγα screens αβερτα, μετα ξενερωσα, ενα σωρο low res textures στην μαπα να πουμε :mad: . Btw ποσο AA εχεις βαλει ? τα καλωδια ειδικα φαινονται αισχος :p

(χμμμμ μπας και τα γραφει επιτηδες για να τσιμπησει καποιος ? :p )

Link to comment
Share on other sites

Χμ περιεργο, κανε enforce 6x AA απτο πανελ και ξαναδοκιμασε αν δεν βαριεσαι :p

[Anti HL2 mode on] το μονο που μαρεσει στα γραφικα του HL2 ειναι τα προσεγμενα bumpmaps ( βλεπε το πιστολι στην screen ) το HDR ειναι μουφτικο επιτηδες για να μπορεις με nvidia να εχεις ταυτοχρονα ΑΑ + HDR χωρις προβληματα,τα μοντελα πολλων NPC ειναι για τον πεο ( βλεπε rebels και τετραποδα zombies ) ενω η χρηση των detail textures πολυ αραιη, ενα σωρο mods εχουνε βγει με βελτιωσεις στα γραφικα επειδη η valve 6 χρονια τον επαιζε, ΕΛΕΟΣ !! [Anti HL2 mode off ]

btw τσεκαρετε το νεο videaki για το crysis και αφηστε τους xboxaδες να παιζουν oblivion με μουφτικο draw distance και 20 fps min 30fps max :devil: :devil:

http://www.gametrailers.com/player.php?id=9851&pl=game&type=wmv

edit : ακυρο αυτο με τα jaggies, ξεχασα να κανω enlarge την εικονα μλκια μου :sick: :boxed:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.