Jump to content



Far Cry PC vs XBOX360


vdeseris

Recommended Posts

και παλι δεν πειθει με διαφορετικη τοποθεσια που δειχνει.Ασε που οποιος εχει παιξει το farcry με τα τελευταια patches καταλαβαινει οτι ειναι μια καλη προσπαθια απο τις consoles αλλα ως εκει μην τρελαθουμε ....

Link to comment
Share on other sites

oπως και να εχει (δεν αναφερομαι στην συγκριση) το xbox360 εχει πολυ μεγαλες δυνατοτητες.Πλεον δεν ξερω ποσο θα παιζει ρολο αν το ps3 θα ειναι ελαφρα καλυτερο η οχι απο την στιγμη που και τα 2 θα ειναι επαρκη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nobig [Σήμερα, στις 12:41]

Ναι αλλά δεν παύουν να είναι εντυπωσιακές οι εικόνες απο το 360

\

Συμφωνώ αλλα μέχρι εκεί δεν μπορούμε αν συγκρίνουμε το ένα με το άλλο.

Όπως αναφέρθηκε τα 2 παιχνίδια έχουν 2 χρονια διαφορα

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο που ξερω ειναι οτι ΔΕΝ συγκρινεται το insticts με το crysis οποτε ακομα και αν καποιοι 360 fanboys εχουνε να λενε, οταν βγει το crysis θα τους πεσει το σαγονι και θα μπουκωσουνε :D

http://www.gametrailers.com/player.php?id=9020&type=wmv

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR

εγω αυτο που ξερω ειναι οτι ΔΕΝ συγκρινεται το insticts με το crysis οποτε ακομα και αν καποιοι 360 fanboys εχουνε να λενε, οταν βγει το crysis θα τους πεσει το σαγονι και θα μπουκωσουνε :D

http://www.gametrailers.com/player.php?id=9020&type=wmv

Πέστα πέστα :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR

εγω αυτο που ξερω ειναι οτι ΔΕΝ συγκρινεται το insticts με το crysis οποτε ακομα και αν καποιοι 360 fanboys εχουνε να λενε, οταν βγει το crysis θα τους πεσει το σαγονι και θα μπουκωσουνε :D

http://www.gametrailers.com/player.php?id=9020&type=wmv

Το θέμα είναι να μην πέσει και το δικό μας σαγόνι με την κάρτα γραφικών που θα θέλει

:p

Link to comment
Share on other sites

η το σαγονι των 360αδων οταν δουν συγκριτικα μιας decent HDTV στα 1080i vs οποιοδηποτε αλλο χρεπι εχουν στο σαλονι τους η ακομα χειροτερα τους γινουν τα νευρα τσαταλια με τα slowdowns που θα τρωνε και δεν θα μπορουν να κανουν τπτ γι αυτα, λετε να υπαρχουνε options στο insticts για τα γραφικα ? στο ΝΒΑ live 2k6 και στο most wanted θα ητανε ΠΟΛΥ χρησιμα παντως :hehe: :hehe: :hehe:

για το PC μην τα ξαναλεμε, main menu > settings > video και το φερνεις στα μετρα σου, τα ιδια νουμπικα λεγανε τοτε για doom3 και hl2, " πω πω θα θελει τρελο μηχανημα αντε αλλα 1500 ευρω για ενα παιχνιδι, αισχος consoles FTW δεν ειμαι θυμα να αγοραζω hardware για games κλπ κλπ " και τελικα μονο σε τραγικα μηχανηματα τα παιχνιδια ητανε Unplayable μιας και μπορουσες ενα κανεις ενα σωρο tweaks :p

δηλαδη επειδη δεν σηκωνουν DX10 οι καρτες σας θα ειναι μαπα το crysis ? για 2-3 εφφε λιγοτερα/χαμηλοτερης ποιοτητας θα σας πεσει ο κ*λος ? :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JaguarOne [Σήμερα, στις 00:18]

οφ τοπικ αλλά το xbox360 τελικά είναι συμβατό με τα παιχνίδια του xbox1?

Αυτή η λίστα έχει ανακοινωθεί εδώ και πολύ καιρό. ;)

Link to comment
Share on other sites

quote απ'τον Orbitech στο thread " τα παιδια που πουλανε τις 7800GTX τι παιρνουν ? "

"Ααα και το FC2(crysis) δεν θα ειναι d3d10 game αλλα θα χρειαζεται το d3d10 API των Vista για να δουλεψει.. "

οποτε ειμαστε ακυροι και οι 2 :p, επρεπε να το περιμενω παντως, αφου σχεδον οτιδηποτε εχω δει στο video το εχω δει προσφατα και σε αλλα παιχνιδια που αξιοποιουν DX9, πχ το cod2 που εχει soft particles,το riddick που εχει soft shadows ενω με HDR σε αλλα παιχνιδια εχεις τα εφφε με τον ηλιο στο video, τα υπολοιπα τα εχουμε δει και σε αλλα παιχνιδια εδω και χρονια ( interactive/destrutible enviroment, day/night cycle προχωρημενους shaders και volumetric clouds )

το θεμα ειναι οτι θα δουμε οσα features εχουμε δει σε αλλα παιχνιδια σε ΕΝΑ και θα αξιοποιουνται με τον καλυτερο τροπο :)

η μεγαλη ηττα θα ειναι μεχρι τοτε να μην υπαρχουν vista πειρατικα :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου μιλαω για screen αλλα για live.Πηγαινε δεστο απο κοντα να τρεχει με αυτα τα γραφικα στα 60 καρε και ελα να τα ξαναπουμε.Οσο για το δευτερο μαλλον απατασαι οικτρα .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.