Jump to content



Οι θερμοκρασιες σε asus a8n sli ειναι σωστες;


leon1416003188

Recommended Posts

Εχει τσεκαρει κανεις αν δειχνει σωστα τις θερμοκρασιες;Εχω ενδειξη cpu idle 34c kai chipset παλι 34.Τις cpu μου φαινετε λιγη.

Ακομα η ενδειξη στην καρτα γραφικων ειναι 43c idle.

Link to comment
Share on other sites

Toσο ειναι σε default κατασταση η νορμαλ temp

του cpu.

Mια χαρα ειναι οι ενδειξεις.

@hayabusa

Aν δεν κανω λαθος και Μ.Μ. 5 εμφανιζει τις θερμοκρασιες βαση

του σενσορα της μητρικης.Τα ιδια θα του δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από leon

Εχει τσεκαρει κανεις αν δειχνει σωστα τις θερμοκρασιες;Εχω ενδειξη cpu idle 34c kai chipset παλι 34.Τις cpu μου φαινετε λιγη.

Ακομα η ενδειξη στην καρτα γραφικων ειναι 43c idle.

Βάλε το Asus PC Probe από το CD της μητρικής και πες μας (αν δεν το έχεις ήδη βάλει). Εγώ αυτό χρησιμοποιώ

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά κατέβασε και την πιο καινούρια εκδοση του PC Probe από το site της Asus...και το ΜΒΜ από τον σενσορα της μητρικής παίρνει πληροφορίες, απλά μεταξύ των δυο προγραμμάτων μπορεί να παρατηρήσεις κάποιες μικρές αποκλίσεις. Εγγυημένα και τα δύο απλά στης Asus δεν χρειάζεται να κάνεις ρυθμίσεις για να πάρει δεδομένα από τους σενσορες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

@knight_77: Εμενα μου δειχνει πολυ διαφορετικες θερμοκρασιες απο το BIOS και αυτο το εμπιστευομαι περισσοτερο. Εχω διαβασει οτι πολλες φορες το BIOS αναγνωριζει λαθος τις θερμοκρασιες για διαφορους λογους και ειναι καλυτερα να χρησιμοποιει καποιος προγραμματα οπως τα προαναφερθεντα. Παντως δεν αποκλειω την πιθανοτητα να εχεις δικιο και να του δειξει τα ιδια παλι. Εγω παντως αν πιστευα το BIOS θα επρεπε να εχω σαλταρει με αυτα που μου λεει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.