Jump to content



Πολλές απορίες


fortenick

Recommended Posts

Αγόρασα πρόσφατα αυτο το kit http://xtremeshop.com.gr/catalog/product_info.php?products_id=43&osCsid=f000aa15573b10910fa2804051ca3a2e θα ήθελα να μου λύσετε μερικές απορίες.

1)Πόσο σφίξημο θέλουν οι πεταλούδες του μπλόκ

2)Ποιά η είσοδος και ποιά η έξοδος του μπλόκ

3)Ο ανεμιστήρας πρέπει να φυσάει ή να ρουφάει τον αέρα απο το ψυγείο

4)Πώς ακριβώς γίνεται η εξαέρωση χρησιμοποιώντας το ταφ.

Τα ρωτάω όλα αυτά διότι έχω τις ίδιες θερμοκρασίες που είχα και με την slk 948u με το ανεμιστηράκι στις 1300 στροφές.athlon64 3200+(newcastle 11χ227)θερμοκρασίες 43 idie 58 load.

Link to comment
Share on other sites

καλος ηλθες στον υπεροχο κοσμο του νερου....

λοιπον

1)οι πεταλουδες οχι και παρα πολι περιπου 8 φορες αφου εχει ακουμπισει το ελατιριο....

ηποψιν παντα τις σφιγκις χιαστη..

2)η εισοδος ειναι το κεντρο και στην ακρι η εξοδος

3)αναλογα πως το εχεις τοποθετιση και που αν σου ειναι ευκολο δοσε μερικα στοιχεια

παραπανο η και καμια φοτο

4)η εξαεροσι γινετε γεμιζοντας σινεχεια το συστημα με νερο μεχρι να δεις τους σολινες

γεματους και μετα κουνας το ψιγειο αριστερα δεξια να φυγει οσο εχει μεσα.....

το ταφ το τοποθετεις μερικα εκατοστα πριν την εισοδο τις αντλιας για να το γεμιζεις

απο εκει.....

επισεις οι θερμοκρασιες που εχεις ειναι πολυ ηψιλες με το cpu που διαθετις.......

Link to comment
Share on other sites

Η διάταξη που έχω τώρα είναι αντλία-μπλόκ-ψυγείο-αντλία.Με μια ματιά που έριξα η έξοδος της αντλίας πάει στην έξοδο του μπλόκ.Μόνο σε αυτό λες να οφείλονται οι υψηλες θερμοκρασίες?Επίσης το ψυγείο το έχω τοποθετήσει στον πάτο του κουτιού και η αντλία είναι στο ίδιο επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

η καλητερι διαταξι ειναι ταφ(τανκ)-αντλια-ψυγειο-μπλοκ-ταφ

ετσι επιτιχανεις την καλητερι θερμοκρασια....

σε τι υψος θα τα τοποθετισεις δεν παιζει τοσο μεγαλο ρολο αρκι να μην ειναι εξο απο το κουτι...

η εξοδος της αντλιας ειναι η πανο μερια.... για ξανα κιτα το....

το ψυγειο απο κατο περνι αερα???

Link to comment
Share on other sites

καταρχας μου εκλεψες την VGA μου την θελω πισω....

μετα

αντεστρεψε το φανακι τα γραματα προς τα πανο

το ταφ βαλτο πιο κοντα στην ανλια στην μερια που ειναι παραλιλι με το εδαφος οταν παταει στην βασι τις

και βαλε την ορθια μερια τις προς το ψυγειο

ο σολινας που δινει απο το ψυγειο στο μπλοκ ειναι οκ τους αλουδεν μπορω να τους δω...

δοκιμασ εκαι πες μου μετα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.