Jump to content



Old school.Πηρα DDR 1 dual channel.Θελουν Burn in και πως?


brwmogazos

Recommended Posts

Παιδες..ειπα στο πισακι μου να δωσω 1 γιγα ακομη μνημη και πηρα το κιτακι της ocz 3200 platinum gold XTC 2 x 1 giga me 2-3-2 ταιμινγκς μιας και δεν εβρισκα μνημες σαν τις δικες μου.. ocz 2 x 512 3500 EB

Αν δεν δουλεψουν ολες μαζι θα τις ξηλωσω τις παλιες δεν λεω...αλλα αρχικα πως πρεπει να τεσταρω τις μνημες μου?

Εννοω για καψιμο...με τι προγραμμα ...ποια ειναι η ακολουθια και τα σχετικα.

Παλιοτερα δουλευαμε το memtest θυμαμαι αλλα εκτοτε ουτε που θυμαμαι..

Επισης εχει κανεις το memtest σε bootable? να το σωσω αν ειναι για δοκιμες...?

Link to comment
Share on other sites

Οκ το μεμτεστ το κατεβαζω...δισκετα δεν εχω...παλευω μπας και φτιαξω μπουταμπλ σιντι...

πως τις καιω? η δεν υπαρχει λογος?

το μεμτεστ το προγραμματακι που τρεχει μεσα στα γουιντοους λεει τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Καψε το iso σε CD και τρεξτο. Οτι απορια εχεις ρωτα, ολοι λιγο πολυ εχουμε καει με DDR1 και memtest. Δωκημασε τες αν και "καψημο" αυτες οι μνημες δε θελουν, δεν ειναι BH5 ;-)

Οταν θα τρεχεις memtest περιμενε 5-10 λεπτα και πιαστες. Αν δε πολυμπορεις να τις πιανεις με ευκολια βαλε ενα αθορυβο ανεμηστιρακι, βοηθα πολυ. Τα ΒΗ ανεβαζανε θερμοκρασια οταν στρνονταν μετα απο καποιο διαστημα γινονταν κρυες, αλλα στα 2χ1 γιγα τα τσιπακια ηταν ανεκαθεν ζεστα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.