Jump to content



τι λένε αυτά τα δισκάκια;


kunoobidi

Recommended Posts

Παιδιά τι λένε αυτά τα δισκάκια;

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.305513 Samsung

sata2+ncq

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.305550 Hitatchi

sata

Δεν είχα ποτέ Samsung ή Hitachi δίσκο και θάθελα τη γνώμη σας!

Link to comment
Share on other sites

@hayabusa τι εννοεις ακριβως?

Ειχες καποιο προβλημα με καποιο δισκο samsung η hitachi? Αν εχεις πες το.

Αν καποιος φιλος σου εχει ή αμα το διαβασες κάπου ασχημα πραγματα για το θεμα παλι πες το (δωσε και κανενα Link αμα εχεις).

Αλλα οι απαντησεις του στιλ:

Αρχική απάντηση από hayabusa

Δεν καταλαβαινεις τι εχουν; Καλυτερα ψαξε να δεις τι δεν εχουν και θα καταλαβεις. Σιγουρα δενξ ειναι τυχαιο που τους εχει βγει το κακο ονομα

Δεν νομιζω οτι βοηθανε καπου.

Και ασφαλως αν "καταλαβαιναν τι εχουν" δεν θα ρωτουσαν.

@kunoobidi

@g_0x

Εγω δεν ειχα ποτε ουτε samsung ουτε hitachi.

Αλλα δεν εχω ακουσει ασχημα λογια για κανεναν απο τους δυο.

Αντιθετως ενας φιλος που εχει 2 hitachi σε raid μαζι με το software τις hitachi ειναι πολυ ικανοποιημενος.

Και υποστηριζει οτι ειναι η αμεσως ποιο γριγορη επιλογη μετα τους raptor.

Αυτα εχω ακουσει εγω.

Εαν ριξεις και μια ματια στο tomshardware λογικα ολο και κατι θα βρεις...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Matia

Δεν έχουν τίποτα αλλά τέλοσπαντων,οτι δεν ξέρουμε είναι κακό,τα ίδια είναι όλα ρε ξεκολλήστε λίγο,τόσα χρόνια έχουν περάσει ακόμα να μάθετε..

:unsure:

Link to comment
Share on other sites

2 samsung sata1 80άρηδες σε raid 0 παίζουν άψογα(και γρήγορα) εδώ και 1.5 χρόνο.

Hitachi έχουν 2-3 παιδιά από εδώ χωρίς να έχουν αναφέρει προβλήματα, το αντίθετο θα έλεγα, είναι ευχαριστημένοι από την ταχύτητά τους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hayabusa

Προτιμησε καποιο προιον πιο <καλου> κατασκευαστη η καλυτερα καποιου κατασκευαστη που δεν ειναι αμφιβολου ποιοτητας

Αμφιβολου -> δεν ξερουμε ενα ειναι καλοι ή οχι, αλλα και οι 2 εταιριες εχουν δοκιμαστει απο χιλιαδες χρηστες οποτε ακυρο το σχολιο σου. Εμενα 4 Ηitachi και 1 Samsung δουλευουν απολυτως τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γουστάρεις θόρυβο μακρυά από Hitachi, αν και είναι γρήγοροι τουλάχιστον στα μετροπρογράμματα. Οι samsung μια χαρά είναι, οι πιο αθόρυβοι της αγοράς και από ταχύτητα στα είπε ο Rootx

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως απο ότι έχω διαβάσει μετάνιωσα που πήρα maxtor.είχα βέβαια έναν western αλλα πάει καιρος και ήταν 40αρις και έλεγα για κατι αλλο.και λόγο ονόματος πήρα μαξτορ.αλλα πολυ θόρυβο βρε αδερφε.και μετα έμαθα οτι οι samsung νομιζω έδιναν με 3 χρονια εγγύηση ενω ο maxtor που έχω 2...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kunoobidi [Σήμερα, στις 00:22]

Παιδιά τι λένε αυτά τα δισκάκια;

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.305513 Samsung

sata2+ncq

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.305550 Hitatchi

sata

Δεν είχα ποτέ Samsung ή Hitachi δίσκο και θάθελα τη γνώμη σας!

Εγώ θα σου πρότεινα ματαξύ αυτών των δύο τον samsung λόγω sata 2+ncq απο κει και πέρα δε βλέπω κάποιες διαφορές, εγγύηση 3 ετών βλέπω και για τους δύο.Κατα τάλλα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ούτε με τους HITACHI ούτε με τους SAMSUNG.Έχω φίλους που δουλεύουν και τους δύο δίσκους χώρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο σαν και τα αυτοκίνητα, θα έπερνες ποτέ ένα Lada ή ένα A3 ? Και τα 2 αυτοκίνητα ειναι και προχωράνε αλλά το Lada μπορεί να μείνει στο δρόμο ποιο πολλές φορές απο το Α3.. you get what i mean?;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από HellhammeR

Πάρτο σαν και τα αυτοκίνητα, θα έπερνες ποτέ ένα Lada ή ένα A3 ? Και τα 2 αυτοκίνητα ειναι και προχωράνε αλλά το Lada μπορεί να μείνει στο δρόμο ποιο πολλές φορές απο το Α3.. you get what i mean?;)

Δεν στεκει αυτο που λες μενα μου εχουν μεινει στα χερια: δυο western digital 120 & 250 ενας maxtor 300 και ενας seagate 160 ολοι sata.

Οπως λεω και παραπανω δεν εχω δουλεψει με samsung ουτε με hitachi αλλα ουτε εχω ακουσει και κανεναν να χαλαει.

Δεν λεω ακομα, οτι εαν ειχα samsung ή hitachi θα μου χαλουσαν λιγοτεροι απλα δεν πιστευω οτι θα μου χαλουσαν περισσοτεροι...

Υ.Γ. Οff topic ουτε το lada μενει περισσοτερες φορες απο το audi, εκτος απο εαν το lada ειναι 20ετιας και το audi 3ετιας. Αλλα ειναι τα πραγματα στα οποια υπερτερει το audi (ασφαλεια, κυρος, θορυβος κτλ).

:flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από HellhammeR

Πάρτο σαν και τα αυτοκίνητα, θα έπερνες ποτέ ένα Lada ή ένα A3 ? Και τα 2 αυτοκίνητα ειναι και προχωράνε αλλά το Lada μπορεί να μείνει στο δρόμο ποιο πολλές φορές απο το Α3.. you get what i mean?;)

Πολυ σωστο το σχολιο σου. Καλυτερα να παρεις καποιο της western digital η της maxtor. Εγω προσωπικα εχω χρησιμοποιησει δισκους και απο τους δυο και δεν με ικανοποιησαν και πολυ. (Προσωπικη μου αποψη παντα)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.