Jump to content



ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ


cabalai

Recommended Posts

Παιδιά έχω μπερδευτεί με τις θερμοκρασίες της υδροψυχης μου έχω ένα κιτ της asetek με διπλό ψυγείο στο κουτί μου το stacker.το θέμα είναι επειδή άλλαξα μητρική είχα την dfi-sli dr η θερμοκρασία μου ήταν 26-30 σε ηρεμία και σε 38 σε full load τώρα όμως που πήρα την asks a8n sli deluxe που έχει και ειδικό ανεμιστήρα και συνιστάται για υδροψυξη η θερμοκρασίες είναι 34 σε ηρεμία και 42 σε full load τη να φταίει μήπως είναι η καινούργια πάστα που χρησιμοποίησα η artic silver 5? Κάτι για 200 ώρες που λέει το μηχάνημα, πάντως έχει δοκιμαστεί πολλές φορές σε full load

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μην εμπιστεύεσαι τις μετρήσεις από μητρικές η κάθε μια λέει ότι θέλει.

Κάποια μετράει παραπάνω και κάποια παρακάτω αλλά καμιά κανονικά

Η μονή λύση είναι εξωτερικός αισθητήρας αλλα και πάλι θα έχεις αποκλίσει

Link to comment
Share on other sites

Η πάστα σίγουρα δεν φταίει, εκτός και αν δεν την έβαλες καλά. (μια σταγονίτσα μόνο΄, δεν αλείφουμε σαν βούτυρο σε ψωμί)

Με τις ASUS έχω κακή εμπειρία σχετικά με την ακρίβεια των θερμοκρασιών που αναφέρουν αλλά πάντα μια καινούρια εγκατάσταση αλλάζει πολύ τα πραγματα. Αν και τι πιο πιθανό είναι αυτό που είπε ο φίλος παραπάνω, είσαι σίγουρος ότι η DFI τα έλεγε καλά;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.