Jump to content



Γιατί δεν μου εμφανίζει εικονίδιο για το flash-άκι


helloween

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς γιατί όταν συνδέω το flash-άκι δεν μου εμφανίζει το γνωστό εικονίδιο εξωτερικός δίσκος αποθήκευσης ; Ενώ αυτό δουλεύει με την έννοια ότι ανάβει το λαμπάκι του και όταν πάω να το κάνω ασφαλής κατάργηση το βλέπει κανονικά. Σε άλλους υπολογιστές στην δουλειά μου δουλεύει κανονικά. Έχει κανεις αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα san disk cruzer micro και αυτό που περιγράφεις μου συμβαίνει στα i-cafe. Σε τρια διαφορετικά που εχω παει συμβαίνει το ιδιο ακριβώς..:(

Δεν ξέρω τι φταίει αλλα υποψιάζομαι το deamon tools ή κατι παρομοιο.;)

Στο πισι στο σπιτι και σε κατι φιλους μου λειτουργει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από helloween

Γνωρίζει κανείς γιατί όταν συνδέω το flash-άκι δεν μου εμφανίζει το γνωστό εικονίδιο εξωτερικός δίσκος αποθήκευσης ; Ενώ αυτό δουλεύει με την έννοια ότι ανάβει το λαμπάκι του και όταν πάω να το κάνω ασφαλής κατάργηση το βλέπει κανονικά. Σε άλλους υπολογιστές στην δουλειά μου δουλεύει κανονικά. Έχει κανεις αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο;

το πιθανοτερο ειναι οτι προσπαθει να χρησιμοποιησει καποιο "drive letter" των windows που ηδη χρησιμοποιει αλλη συσκευη.

Δεξι κλικ στο My Computer--> Manage--> Disk Management.

Δες εκει ποιο drive letter προσπαθει να καταλαβει. Αν χρησιμοποιειται ηδη, τοτε δεξι κλικ στο drive και Change Drive Letter and Paths....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.