Jump to content



FSX Thread.


def

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από .38-.45

add-on δεν ειναι οτιδηποτε εξτρα; ποιος διαχωρισμος δεν κανει το UT add-on?

μαλλον δεν τα αγραψα κατανοητα. το UT σου δεινει το traffic ομως τη διαχειριση των ουρανων την κανει το FS. για αυτο λεω οτι απο μονα τους δεν μπορουν να αλλαξουν το παιχνιδι μονο να το βελτιωσουν.

το UT ειναι add on δεν διαφωνω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def [10-09-2007 21:59]

ειναι τοσο ακριβες οσο λενε στις κινησεις?ενας καπετανιος μου ειπε οτι η κινησεις ειναι πολυ απαλες και μικρες

Εχει απίστευτη αίσθηση απλά οπως είπε και ο G δεν εχεις πλήρη ελευθερία κινήσεων (ευτυχώς)... ακα δεν μπορεις να κάνεις τις m@L@cies που μπορεις να κάνεις άνετα στο FSX.... :hehe:

gbak τι συγκρίνεις τώρα? το joystick του 320 με αυτά της logitech?? :rofl:

Το joystick του Α320 ειναι σχεδόν ίδιο με αυτό που έχει ο ΑΠΜΑ στα Μ48Α3Α5 είτε στο MOLF είτε στο απλό... o κομπιούτερας κάνει την διαφορά.... ;) Ασε που η αίσθηση εκεί του firing πάντωντας το red button ειναι άλλη φάση...

Αρχική απάντηση από sstav [10-09-2007 22:16]

Mε το παρακάτω δεν θα έχω πρόβλημα έτσι δεν είναι; Το έχει κανείς δοκιμάσει;

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=2&category=1047&product=403768

Σπύρο χτύπα καλύτερα το Logitech Force 3D PRO, που εχει και force feedback... To πηρα εγώ αυτό που λές αλλα το επέστρεψα πίσω... Δεν το φέρνει το ΠΛΑΙΣΙΟ, χτυπα το στο skroutz.gr ομως... ;) Νομιζω με 50 μπορει να έρχεται και στην πόρτα σου....

Μην πάρεις το Wireless.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

πχ οταν παει να προσγειωθει ενα σκαφος και ερχονται αλλα 3 απο πισω , το πρωτο θα κανει προσγειωση και τα αλλα 2 θα κανουν go around και εγω που μπω σφηνα προσγειωνομαι οπως ναναι οτι ωρα θελω :hehe: . θα επρεπε να ειχε σημεια που υπαρχουν σε ολα τα αεροδρομια που κανουν κυκλους και παιρνουν ενα ενα σειρα για προσγειωση. επισης στο FMC δε μπορω να βαλω patterns . παμε ολοι γιουρια στα παλιουρια στα αεροδρομια. το ATC θελει πολυ δουλεια. επισης θελουν οι υπηρεσιες εδαφους.

βεβαια εγω το παιχνιδι το βλεπω ισως απο μια διαφορετικη σκοπια απο οτι εσεις , imho παντα

εχεις δικιο Γιωργο,και στο taxi καμια φορα σε λεει να σταματησεις για να περασει αλλο αεροπλανο, και καμια φορα περνανε ολοι μαζι

Link to comment
Share on other sites

μαγκες προσεχετε εκει στους διαδρομους..μην σας δουμε στο airdisaster.com...:hehe:

@perp μπορεις να κανεις και στο 320 οτι θες...απλα πρεπει να πεσει το αεροσκαφος σε Direct Law

υπο νορμαλ συνθηκες ομως εκεινο καθοριζει τα επιτρεπτα ορια...

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα μαλλον σε πιωμενο controller επεσες...αν ειναι ετσι οντως το atc θελει δουλεια...εμενα δεν μου τυχει...αλλα δεν πεταω και πολυ αντε καμια σαλονικα ερχομαι με μπουνια καιρο καρφωτος ILS ...και κανα καζαντζακης...κατεβαινω που χει ωραιες κρητικιες...:hehe:

προφανως το μπερδεμα θα γινεται σε international airports με full traffic...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 11:44]

@perp μπορεις να κανεις και στο 320 οτι θες...απλα πρεπει να πεσει το αεροσκαφος σε Direct Law

υπο νορμαλ συνθηκες ομως εκεινο καθοριζει τα επιτρεπτα ορια...

To ιδιο λέμε.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Εχει απίστευτη αίσθηση απλά οπως είπε και ο G δεν εχεις πλήρη ελευθερία κινήσεων (ευτυχώς)... ακα δεν μπορεις να κάνεις τις m@L@cies που μπορεις να κάνεις άνετα στο FSX.... :hehe:

gbak τι συγκρίνεις τώρα? το joystick του 320 με αυτά της logitech?? :rofl:

Το joystick του Α320 ειναι σχεδόν ίδιο με αυτό που έχει ο ΑΠΜΑ στα Μ48Α3Α5 είτε στο MOLF είτε στο απλό... o κομπιούτερας κάνει την διαφορά.... ;) Ασε που η αίσθηση εκεί του firing πάντωντας το red button ειναι άλλη φάση...

Σπύρο χτύπα καλύτερα το Logitech Force 3D PRO, που εχει και force feedback... To πηρα εγώ αυτό που λές αλλα το επέστρεψα πίσω... Δεν το φέρνει το ΠΛΑΙΣΙΟ, χτυπα το στο skroutz.gr ομως... ;) Νομιζω με 50 μπορει να έρχεται και στην πόρτα σου....

Μην πάρεις το Wireless.... ;)

εγω εχω το αθανατο microsoft force feedback 2 !!! αθανατο!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

πχ οταν παει να προσγειωθει ενα σκαφος και ερχονται αλλα 3 απο πισω , το πρωτο θα κανει προσγειωση και τα αλλα 2 θα κανουν go around και εγω που μπω σφηνα προσγειωνομαι οπως ναναι οτι ωρα θελω :hehe: . θα επρεπε να ειχε σημεια που υπαρχουν σε ολα τα αεροδρομια που κανουν κυκλους και παιρνουν ενα ενα σειρα για προσγειωση. επισης στο FMC δε μπορω να βαλω patterns . παμε ολοι γιουρια στα παλιουρια στα αεροδρομια. το ATC θελει πολυ δουλεια. επισης θελουν οι υπηρεσιες εδαφους.

βεβαια εγω το παιχνιδι το βλεπω ισως απο μια διαφορετικη σκοπια απο οτι εσεις , imho παντα

εγω με το Ultimate traffic στο fs 2004 ειχα ευχαριστιθει πολυ την διαφορα που ειδα πριν και μετα το ultimate!!! υπαρχει κατι αναλογο για το fs x

????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

traffic-x

ετοιμοπαραδοτο απο Αθηνα

http://11aviation.com/osCommerce/product_info.php?cPath=81&products_id=1440&osCsid=9a5c7f3d34223c67c9154afde84caac8

το εχεις τοποθετησει???

το εχεις δουλεψει???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 12:35]

δεν νομιζω...για ριξε μια ματια παλι...

το ίδιο λέμε φίλε... μαλλον σε μπέρδεψε ο τρόπο γραφής μου.... ειπα "δεν μπορεις να κάνεις τις m@L@cies που μπορεις να κάνεις άνετα στο FSX.... "... τουτέστιν... οχι πως δεν μπορείς να τις κάνεις ή δεν γινονται... απλά στο FSX παίζεις ενώ in real life εχεις αεροπλανο εκατομμυριών στα χέρια σου και 161+6 ψυχές onboard... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georarg

το εχεις τοποθετησει???

το εχεις δουλεψει???

το εχω περασει εδω και πολυ καιρο και ειμαι ευχαρηστημενος,λιγο βαρυ βεβαια αλλα ειναι γνωστο αυτο

Link to comment
Share on other sites

Το track-ir το χρησιμοποιείτε...?

Ειδικά στο FSX είναι όλα τα λεφτά (πρώτα αυτό και μετά στο armed assault)...

χρησιμοποιώ το vector που έρχεται με το Pro 4, αλλά σαν μαουακας είχα πάρει και το active led και το έχω και σκονίζεται... το vector είναι κλάσεις ανώτερο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

ειμαι μεταξυ αυτου και 3ων projector.

το κακο ειναι οτι καλοβλεπω τη 2η περιπτωση.

να σου πω και γω δεν ειμαι ευχαριστημενος με το track-ir εχω 3 οθονες και με καλυπτει απολυτα,αλλα σε ακροβατικα αεροπλανα λεει και ιδιως οταν κανεις καποιες φιγουρες

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως ρε παιδια αυτη η εκδοση που παιζω με το 320 μου τρωει κολληματα και με πεταει εξω....αυτο γινεται εντωμεταξυ μονο αν σεταρω κανονικα τα IRS και περασω το position στο MCDU... και το ILS μεσα στο NAV του MCDU...

αν το παω χυμα τελειως δεν παρουσιαζει τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.